Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz PaladiN #26 üzenetére

    Rendben, akkor felejtsük el a ''rendeltetésszerű használatot'', veszek másik példát:

    Véletlenül leejtem vasreszelekébe és amikor felveszem, kissé karcos lesz. Vis Maior.

    De most ne a megkarcolódás módján lovagoljatok, hanem azon, hogy maga a HOME jog már ki lett fizetve egyszer, nekem csak egy új hordozó kell!

    QNX is cool!

  • toeri

    aktív tag

    válasz PaladiN #26 üzenetére

    Ekkor a fair eljárás az lenne, ha a zeneipar eladói oldala anyagáron (hiszen arról Te tehetsz, hogy tönkrement) pótolná, de minek fizetnéd meg újra a jogdíjat is? A jogdíj része nem ment tönkre, mivel erre nem képes, hiszen nem anyagiasult dologról van szó.
    /Na ha tudsz ilyen akcióról, akkor szólj rögtön, de a cipő meg a jogdíj összehasonlítása demagóg duma./ :(

    Üdv, toeri

  • toeri

    aktív tag

    válasz PaladiN #42 üzenetére

    Így van: problémás lehet, főképp ha az egyik fél ezt erkölcsileg kifogásolható módon saját vagyonszerzésére akarja felhasználni mást károsítva meg ezzel. (Példádnál maradva, ha mondjuk egy tűzesetből kimentve a bemutatóra szóló részvényeket, azok egyértelműen azonosíthatók maradtak, a jelek megvannak, a származás nem kétséges, nincs nyoma csalási szándéknak, stb. akkor azokat is ''illik'' elfogadni, cserélni stb.)

    A jog ezen területe pont azért bonyolultabb más területeknél, mert összefolyik a tárgyi /anyagiasult/ és az elvi /nem matéria/ tulajdon. Sajnos ennek tisztázása nem minden fél érdeke a jelenlegi szabályozásban és a szabályozás megváltoztatása is ellenérdekekbe ütközik. Nem állítom, hogy a zeneipar és általában a kiadók maguk a Sátán, de azt igen, hogy saját -profitorientált- világképük alapján csak igen erős fogyasztói nyomásra hajlandóak változtatni a szokásaikon. Érdekes módon a fájlcserélők ilyen nyomás, hiszen kikényszerítették az évekig halódó, félgőzzel/-szívvel csinált on-line zeneletöltők helyett a profi megoldásokat. (Bár szvsz 99dollárcent egy dalért szintén nagyon sok, de én egy csengőhangért is sajnálok egy emelt díjas SMS-t, döntsön ez ügyben a piac!) :D

    Üdv, toeri

Aktív témák