Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz liksoft #24 üzenetére

    Azt ne gondold, hogy a mágneses adathordozók annyival biztonságosabbak. Ott is szükség van hibajavításra és egyéb trükkökre.

    Mint ahogy azt se gondold, hogy dinamikus rendszereknél (az általad hozott épület-hasonlat pont nem az) a mérnökök mindent ''erőből'' oldanak meg.

    Jó példa erre az optikai meghajtók területe. Ott is, ha megnézed: fröccsöntött mechanika, egyszerű léptetőmotor, fém alig. Az ember azt hinné, ezzel lehetetlen mikroszkopikus méretű jelek beolvasásához irányítani egy lézersugarat, hiszen még a régi kislemezmeghajtókban is igen kifinomult léptetőmotorra és csupa fém mechanikára volt szükség a fej pozícionálásához. Valóban, viszont itt a lézerfej rugalmasan van felfüggesztve, és elektromágnesekkel pozícionálják. Ezzel képesek kompenzálni az egész rendszer ''alapját'' képező mechanika olcsóságát, silányságát. Szóval ''trükközéssel'' igenis sokmindent el lehet érni.

  • joghurt

    addikt

    válasz liksoft #24 üzenetére

    Nem egészen értem, hogyan jön most ide a RAID5. Ezen az SSD-n pl. lineáris címzés helyett szétszórják az adatokat, ettől kb. 100-szor lassabban fáradnak el a flash cellák. Ezen kívül a pendrive-ok zéró hibatűréséhez képest az SSD-knél egy 512 byte-os szektoron 6 bit hibát képesek javítani, ami még a vinyók sima CRC32-jénél is jobb.

    Szidhatod nyugodtan a rendszergazdákat és mérnököket, nyilván semmi értelme sem volt annak az 5+ évnek, amit az egyetemen töltöttek, csak melegedni járt be mind, meg a diákigazolvány miatt. Ne is merüljön fel benned, hogy mekkora tudomány kommersz, olcsó, ámde gagyi alkatrészekből megbízható dolgokat összerakni.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák