Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    válasz erdoke #7 üzenetére

    nem vagy elég alapos, de sebaj..

    ''A RAM effektív sávszélessége soha nem éri el az elméletit.''

    ez is egy ''kérdés'', amit, mint írtuk, az eredmény felvet. SENKI nem állította, h ki kellett volna mérniük az elméleti maximumot.

    ''Mivel nForce2-es lapon mérték, elképzelhető, hogy a RAM-ot aszinkron felülhajtották, ilyenkor is gyengébb az érték a szinkronnál,''

    lehetséges, de imho érdektelen, h így volt-e. pc4000-es ram-hoz szinkronban (nyilván úgy kéne hajtani..) min. 250mhz-es fsb dukál, amit egyelőre tudtommal leginkább az nf2-k futnak meg, ha egyáltalán.. (on da AMD side) ebből több dolog következik. nem szinkron 250mhz-en tesztelni fölösleges, aszinkronban méginkább, nf2-ben dual channel-t nézni (szink./aszink.) leginkább. mármint CPU2RAM-ra. (ddr fsb (=szűk), dual ddr ram (=bő))

    helyette mit kellett volna nézni?.. egy modullal szinkron-sokat AMD-ben, de mert ez nehéz, szinkron-sokat dual channel-ben p4-nél. mit tegyünk alá? mondjuk egy p4p800-as asus-t, meg egy 2.4c-s p4-et, ha már hw-site vagyunk.. ez ugyanis 250-es fsb-n min. elmegy, amihez már érdemes passzintani dual channel-ben a ddr500-as modulokat. hiszen ezeket a ram-okat EZÉRT és ERRE találták ki.

    ''PH labor Corsair-jei különösebben itt senkit nem érdekelnek.''

    te itt mindenki vagy?.. elég érdekes. én személy szerint leszarom, h téged személy szerint mi érdekel, főleg, ha nagyarccal ''mindenkizel'' csupán. a dual ddr pedig egyenlő ''QDR'', főleg, ha az ember idézőjeleket ír, direkte gondolva az olyan nagyokosokra, mint te vagy.

    egy nf2-es konfig pedig NEM LEHET real dual channel CPU2RAM tesztre, de neked ezt nem muszáj megérteni. azért leírtam mégeccer.

    a twinmos ram-jaid kapcsán említett ''6000 MB/s-os érték is, kb. 476 MHz-es órajelnél'' meg biztosan nem stimmel: a dfi 875-ös lapnál nekünk 2-3-3-7 474-en volt 5400MB (ergo a kb. 11%-os sávszél többlethez neked 2-3-3-7-en kellett volna úgy 530MHz-en járatni őket = kizárt), a twinmos (amiből egyébként itt is van, de jobb a corsair, bár drágább, kétségtelen..) ráadásul hiába 466-os, nem 2-3-3-7-en annyi. (a miénk..)

    ''Ez most nem akar összejönni..''

    ezt pedig a fentiek fényében (részben) önkritikának tudom be.

    cantante di sampietrini

  • Atlantis

    veterán

    válasz erdoke #7 üzenetére

    Hogy lehet egy RAM-ot aszinkron felülhajtani?:) Ezt most így hirtelen nem értem.Hát nem a CPU/DDR Ratio van pl. 5/4-re állítva? Aszinkron tuningkor ezért szerintem a DDr kap kevesebb FSB-t, nem a proci.


    De ne húzd fel magad:), csak kérdem. Hátha elmagyarázod és ma is tanulok vmit.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Aktív témák