Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • RoLi

    csendes tag

    válasz Adi #21 üzenetére

    Re


    Adi: rosszul tudod, se a fujitsu se a hitachi nem gyart UltraSparc 4-5 jelu procit. US4 rol nem nagyon lehet tudok semmit, de az US5 ( niagara) 2007 tajan jon ki, 4-8-16 magos kivitelben......
    A fujitsu ''mezei'' USII USIII -akkal szallitja a Primegy sorozatu vasakat, ( melyek oprendszere mellesleg Sun Solaris)
    Azert itt elfelekeznek paran ugy latom egy lenyeges dologrol: a 3 ''nagy'' + Fujitsu (ok kicsit mas tortenet) immar '91 ota reszelgetik a maguk 64bites rendszereit ( ekkor jelent meg a DEC Alpha AXP ) ezekutan kb fel evre jottek az elso Power es UltraSparc CPU-k. Nezzuk meg az intelt, elso 64bites procija az Itanium I hatalmas bukas volt ( es nem csak neki hanem a HP-nak is ) a HP szamomra ismeretlen, ambar valoszinuleg jo okbol (penz) feladta a sajat 64bites Pa-Risc sorozatu processzorainak a tovabbfejleszteset, bizva az Itaniumban ami nemcsak jopar evet kesett hanem egyszeruen remalom volt, lassu mint a tetu, (dolgoztam egy 2utas 700as intaiummal...). Az itanium II annak koszonheti merfoldekkel jobb teljesitmenyet tobbek kozott hogy a compaq-hp merge utan az alpha fejlesztocsapata nagyreszt az intelnel kotott ki es vittek magukkal a tudast, es tapasztalatot. Az UltraSparcok nem arrol hiresek hogy milyen iszonyat nagy a nyers szamitasi teljesitmenyuk, hanem hogy a sok ev alatt mennyire kifinomult az egesz architektura, pl OpenSSL-ben egy dualxeon siman lenyom egy dual US3cu-t, viszont egy Oracle, DB2, SAP Application Instace eseten dobbenetes a kulonbseg...
    A Sun az i386os szegmens utan ( mely pl telco celokra teljesen megfelelo, (tuzfal, web, mail frontend) most nyit egy ujjabb iranyba, melyhez ha hozzaadja a tapasztalatat akkor nagyon utokepes paros johet letre az also, kozepso szegmensben.
    Azert csak ott mert ha joltudom az amd64 csak 8 prociig skalazhato szemben pl a PA-RISC 64-evel, (HP-Superdome sorozat)

    Os-s szinten ugyanigy, a kereskedelmi unixok minimum 64 prociig skalazhatoak...
    Viszont egy Sun technologiau gep, 2-4 amd64 proci biztositotta nyers erovel nagyon kellemes lehet:)
    Btw van vmi amit nemertek teljesen a Sun Fire sorozat az FirePlane fantazianevu 9.6 gigabites crossbar backplannel rendelkezik ergo a memoria, a cpuk, es az FC-AL diskek ennyin kommunikalnak, valahol lattam hogy Sun Fire serverek amd64 cpuval, tehat kivancsi lennek hogy hogy fogjak osszeparositani a FirePlane-t es a HyperTransportot (az elobbit esetleg ki lehet dobni, utobbit bajosan)
    remelem nem flameltem sokat:)

    ''the network is the computer''

  • RoLi

    csendes tag

    válasz anaqer #23 üzenetére

    hmm

    ez most hogy jon ide?
    ki mondtam en egy szoval is hogy olcsobb lesz?
    http://static.prohardver.hu:8082/pics/smileys/act_confused.gif

    ''the network is the computer''

Aktív témák