Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz velizare #41 üzenetére

    cain69: Naná, hogy a villám esetén megvan a levegő átütési szilárdságának túllépéséhez szükséges feszültség, különben nem lenne villám. De ne azt magyarázd meg, hogy létezik a villám, hanem hogy mi oka lett volna átcsapnia a monitorba. A villamos hálózat kellően jó vezető, hogy ne akarjon a villám belőle egy nagyon rossz vezetővel rendelkező térbe kilépni.

    [Szerkesztve]

  • bit_vector

    tag

    válasz velizare #41 üzenetére

    na ez azért sokmindentől függ (pl. légnyomás, páratartalom, ionizáló hatás stb.). Általában 22kV/CM a mezei szobalégtér átütési szilárdsága (legalábbis ennyire méretezik. Különben 3 méterig egy mezei moncsi is simán levinné az ember búráját (pl. 21''-os moncsikban némelyikben 32kV-os a nagyfesz). De -ebben a formájában- eléggé hihetetlennek tűnik nekem is a sztori. Az általad előadott történet csak úgy lehet igaz, ha aszoba légterébe csapott be a villám, mert olyankor a légtér minden egyes pontján -kvázi- statikus feszültség van. Ez igaz a monitorra, de még a parkettára is. Ilyenkor a légtér egy magasabb potenciálon található pontját vezeti le a monitor kábele. Vagyis, nem a konnektor rázta a monitort, hanem fordítva. (azárt nézem statikus oldalról a dolgot, mert a jelenség ugyan dinamikus, de kicsiny dt esetében a folyamat statikusan is vizsgálható
    )

    Ez hasonlatos ahhoz, mint ami a nagyfeszütésgű vezetékek környékén tapasytalható: hiába földeled le a berendezéseket, bizonyos magasságban ráznak, ha jól szigetelő ruházatban dolgozol. De itt sem a berendezés az ami ráz, hanem te rázod a berendezést (igaz mindkettő érzékleti élménye ugyanaz marad). Főleg azért me' ráz.... :DDD

    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák