Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Fiery #60 üzenetére

    Csak poenbol megneztem a digi fenykepezomnek az optikajat, es melleraktam az S55-ot. A gep ugye egy 3.2 megapixeles Olympus C3020Z, ennek az optikaja nagyobb atmeroju, mint az S55 szelessege :D Szoval valahol itt a problema (hiszen me'g a C3020Z sem egy hudenagyonjo digi fenykepezo), normalis optikat egy mobiltelefonba fizikailag keptelenseg beepiteni...


    Fiery

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Fiery #60 üzenetére

    Kedves (#60) Fiery!

    Írod:
    ''Valoszinuleg ez azert nem ilyen egyszeru. Ha ez ilyen egyszeru lenne, akkor a 15 colos TV tuneres LCD monitorok nem 250 ezer+afaba kerulnenek Persze az is lehet, hogy ez csak marketing, de ugyanez a marketing fojtja akkor meg a TV tunerek telefonokba epiteset is.''
    Ahogy mondod, ott is csak marketing (és extraprofit), nem arról van szó, hogy bármiféle kihívást jelentene.

    Írod:
    ''No meg azt se felejtsd el, hogy egy felso kategorias mobiltelcsi eloallitasi koltsege kb. 25-30e Ft korul mozog, ergo a 10e Ft-os pluszkoltseg (TV tuner) szepen megdobna egyharmadaval a vetelarat...''
    Valamennyivel lehet drágább, a lényeg az, hogy olcsóbb legyen, mint a külön mobil és LCD TV együtt.

    Írod:
    ''Itt lebuktal... Latszik, hogy semmit se ertesz hozza A digitalis fenykepezogepek altal keszitett kepek minoseget nem elsosorban a CCD felbontasa hatarozza meg, hanem sokkal inkabb a CCD fizikai merete es az optika merete valamint minosege. ...''
    Lassan a testtel! (A hivatásom révén foglalkozom képfeldolgozással, tudományos szinten. Már nem emlékszel rá?!? Beszéltünk róla!)
    A digitális fényképezés minőségét számos dolog befolyásolja, én csak most megemlítettem egyet. De arról szó sincs, hogy egy mobil telefon méretébe ne férne bele egy az általános igényeknek teljesen megfelelő CCD-s kamera. A 3 Mpixelt konkrétan azért írtam, mert kb. ez az a határ, amelynél följebb nem érdemes menni, _HA_ nem álványról dolgozunk, és nem spéci az optika.

    Írod:
    ''Az elvvel magaval egyetertek, de csak akkor, ha az osszeintegralt alkatreszek minosege nem rontja egymaset. ''
    Természetesen.

    Javaslod:
    ''Mellesleg javaslom Neked, hogy probalj meg mobiltelefonon webezni ...''
    Azt én nem fogok, ugyanis ilyen célra még a laptopokat is nagyon kényelmetlennek találom. (De e-mail-re hasznos lehet.)

    Javaslod:
    ''No es azt is javaslom, hogy keszits egy fotot egy kompakt digitalis fenykepezogeppel (pl. Olympus S300), es egyet keszits egy mobiltelefonnal is -- aztan csodalkozz nagyot, a kulonbseg elkepeszto (sajnos).''
    Mielőtt félreértés lenne, én nem arról írtam, hogy szerintem nem lehet bóvli módra megvalósítani bizonyos funkciókat, hanem arról, hogy megoldható a jó is, piaci kereslet is lenne rá, és az ára is kedvező lehetne. Ezért előbb-utóbb a piac is ki fogja termelni.

    Írod:
    ''Egyetertek, de megis eleg. Mutass egy tesztet, ahol kimutatjak, hogy gyenge az Intel Hub Interface es a MuTIOL meg mennyivel jobb (es ne a SiS keszitse a benchmarkot).''
    A SiS-t én nem akarom védeni (bár szorgalmasan fejlesztenek). Az északi és a déli híd közötti relatíve kis sávszélesség hatása valójában jól látszik bizonyos esetekben, de mert ez nem 3D játék, nem szokták tesztelni. Azt elfogadom, hogy az én igényeim viszonylag speciálisak, de ha már kérdeztél:
    Képzeld el, hogy sok HDD-t használok, több gépen elosztva, és jelenleg 100 Mbit-es kártyákkal összekötve. Az egyik gépről megy a videó digitálizálás közvetlenül a többi gép HDD-ire, miközben a háttérben FTP és WEB szerverek futnak, valamint sokszor videó editálás, vagy DivX tömörítés is. Na most ez meglehetősen nagy adatforgalmat jelent. Bár belefér a 266 MByte/s-ba, de azért tudni kell, hogy mit bír a rendszer frame-dobás és hasonlók nélkül. Hamarosan átállok gigabites kártyákra, mert túl nagy időveszteséget jelent az alkalmankénti 20-40 GByte-nyi adatmozgatás. Akkor még fontosabb lesz, hogy ne maradjon a rendszerben olyan szűkület, amely mégis megakadályozza a gyorsabb működést.

    Kérdezed:
    ''Es? A vinyok me'g az ATA-66 hatarait is alig lepik at. Pl. a Seagate Barracuda 7200.7 vinyo linearis olvasasi sebessege max. 55 MB/s korul mozog. Minek ide 100 MB/s feletti csatorna?''
    Ezt is kitárgyaltuk már! Az ATA133 arra jó, hogy kisebb eredő CPU foglaltság mellett tudja lebonyolítani ugyanannyi adatnak az átvitelét!

    Írod:
    ''A SATA vezerlot majd kikupaljak az ICH6-ban, egyebirant pedig tovabbra sem hasznal szinte senki SATA-t, sz'al ... ''
    Az biztos, hogy az Intel is jól meg fogja csinálni a SATA-t, ahogyan a DDR400 támogatást is példásan megcsinálta. De nem mondhatjuk, hogy az ilyen irányú fejlesztések élén járna.
    (A SATA HDD-k elterjedésére pedig már csak kb. fél évet kell várj, becslésem szerint (:-).)

    Írod:
    ''Melyik piacon levo south bridge-ben van gigabites halozati vezerlo?''
    Jelenleg egyikben sem, ezt a VIA déli hidjánál is fogyatékosságként írtam.

    Az IEEE 1394-ről írod:
    ''Nem veletlenul Jo dolog, csak epp alig hasznalja valaki.''
    Én sem szándékszom tömegével használni, de mit csináljak, ha a DV kamerák többsége csak arról hajlandó normálisan működni? Tegyek a gépembe egy firewire kártyát? Amikor lehetne az alaplapon is?!? (Pláne a déli hídban.)

    Írod:
    ''Nem letkerdes, csupan logikus lepes lenne, hiszen a PCI mar 10 eves, es mire levaltjak, addigra lesz vagy 15. Nem kene azt eljatszani, amit az ISA-val csinaltak ''
    Az ISA-t szerintem az nyírta ki (-az Intel-), hogy ISA-PCI-AGP már tényleg sok fajtának tűnik. De ha az Intel nem vezette volna be az AGP-t, és a megbeszéltek szerint a VLB után nem a 32 bit/33 MHz PCI-t, hanem a 64 bit/66 MHz-es PCI-t hozta volna ki, akkor ma lenne ISA és PCI64, és nem is kellene más.

    A jelen helyzetben viszont nagyjából azt tartanám logikusnak, ha ''PCI + PCI-valami'', vagy ''PCI + AGP'' kombinációk lennének.


    Írod:
    ''Hiaba csinalsz pl. 640x480 felbontasu kepet a mobiltelcsivel, az is tragya minosegu lesz.''
    Dehogy is! Mint írtam, valahol 3 Mpixel körül van az a határ, ameddig érdemes elmenni egy nem álványra szerelt és pici optikával. (Ne a gagyi CMOS érzékelőkből indulj ki!)

    Videótelefon:
    Egy darabig még nyilván nem fogja boldog-boldogtalan használni, de bőven akad annyi pénzes ember a világban, hogy eltartsanak egy ilyen technológiát...

Aktív témák