Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz Vistaboy #29 üzenetére

    felejtsd el 1 gigával a vistát

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • FTeR

    addikt

    válasz Vistaboy #29 üzenetére

    most bővítettem 2 gigára, mert 9eHUF-ért találtam márkás noti ramot és úgy gondoltam bűn lenne kihagyni. eddig (2-3 hónapot leszámítva beta2 óta**) 1g rammal használtam.
    minden volt csak lassú nem. ha xp-n megnyitsz egy képekkel teli előnézetes mappát, akkor percekig nyekereg, vista alatt egyből bejön. ha adott esetben számokkal igazolva nem is gyorsabb, de ''érzetre'' biztos az.
    ha sok fölöslegesnek tartott fícsört kilövöd, akkor 300 alá megy a memória igénye.
    habár superfetch miatt elég csalóka a dolog. képes 90%ig felkúszni a memória használat, de ez nem azt jelenti, h a winnek ennyire van szüksége. legszemléletesebb példám erre a WoW. xp 600megás alap memória használat mellett 1,2g-re kúszik fel. vistán 700megás alappal nem megy 900 fölé. mondanom sem kell, mivel nem a winyót nyekergeti folyamatosan sokkal kellemesebben fut.
    itt kitérnék arra, h a beépített videodriver-t használom és eddig szépen elfutottak a játékok. lehet bennem van a hiba :D

    sokan abba a hibába esnek, h mondjuk 1 hétig (vagy kevesebb ideig) tesztelik és csak azt látják, h agyon nyekergeti a gépet, meg minden utasításra 2x rákérdez. pedig ez csak addig tart, míg ''bemelegszik'' a telepítés (''míg kiismeri a usert és a gépet'').


    **új notimhoz nem volt rendes hangkari driver (feb közepén jöttek ki vele)


    //
    lehet nem a tiedre reagálva kellett volna írnom, sry :)


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák