Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz Ragadozó #43 üzenetére

    De nem gondolod hogy egy normális akusztikai térben, ami nem nappali, sokkal jobb minőséget erhestz el? Úgy értem, kiadsz annyi pénzt hifire. Kábel meg hasonlók, de ha egy üveges szekrényt veszel a szemközti falra mert a sima polcos szekrény polca szét rohadt, tegyük fel, akkor vehetsz új kábelt hifit hangfalat? Mert azért könnyen lehet, egy normális akusztikai térben egy félmilliós összértékű szett lepipalna a tiédet. Mondjuk, mondom ezt úgy, hogy nálam a lehető legrosszabb helyen van minden... De nem is került többe, mint 200 k. Használtan.

    Repvezha magyar szinkronnal nézel, akkor teljesen érdektelen infó ez neked. Ha angollal, akkor, és csak akkor érint téged. Sajna engem sem nagyon érint, családban én vagyok az egyetlen, aki érti az angelust

  • ctu

    csendes tag

    válasz Ragadozó #43 üzenetére

    Szia!

    Oke, tisztul a kep.
    Csak azert szoltam, mert ha egyszer a Tudastarba kerul egy cikk, akkor abban nem szerencses ha felreertheto dolgok vannak.
    Amugy az altalad veletlenszerunek nevezett jelalak, is szinusos osszetevokbol all. (ezek terjednek az altalad emlitett frekvencia savban, 20-20,000 Hz szelessegben)
    A halozati feszultseg alapveton szinuszos, de a kulonbozo induktiv fogyasztok "zaja"-inak koszonhetoen szepen ra szuperponalodik. (nem beszelve mind az amplitudo mind a frekvencia csuszasokbol adodo torzulasrol )
    Szoval (nem ertek hozza, csak valamikor jonak titulaltak elektronikabol) a tapfeszultseget kellene szurni, illetve annak meg van is ertelme.

    A bi-kabelezesnek es az osszes egy hokusz-pokusznak sok ertelmet nem latom.
    Azt viszont latom, hogy egy egesz iparag nott erre, es szepen megelnek belolle.

    Amik szamithatnak
    - Pl a termikuszaj merteke, ami valoszinuleg anyagminoseg-homerseglet-kitudjamegmi fuggvenye. (Johnson zaj v2=4kTRB , ahol v2 lenne a feszultseg negyzetenek atlagerteke, tobbi a Boltzmann allando, homerseglet illetve az ellenallas ) Ennek a spekruma talan egyenletes, hasonlo mint a feher zaj spektruma (talan)
    - Ilyen lehet meg a vezetek impedancianak frekvencia fuggese
    - Illesztetlen lezarasok es az igy letrejovo refleksziok.
    - antennakent viselkedik es vesz minden zajt a kornyekrol.
    - kitudjameg mi, talan meg a szigeletes dielektromos allandoja is.

    De: mi most a hallhato frekvencia tartomanyban vagyunk!
    Itt ezeket el lehet hanyagolni. Foleg a hangfal kabeleknel, ahol mar komoly teljesitmenyek vannak.
    Ezeknek max a teljesitmenyre valo meretezes, aminek lehet ertelme.
    Interkonnekt kabeleknel kicsit mas lehet a helyzet, de ott sem kulonosebben, mivel meg mindig "egyenaram" van ott (az egyik volt tanarom alkalmazta ezt a kifejezest az 1 megahertz alatti jelekre, "az kerem meg egyenaram")

    Mas a helyzet nagysebessegu digitalis atvitelnel.
    Igaz, ott a kulonbozo atviteli retegeknel hibadetektalast es javitast is alkalmaznak, de elofordulhat, hogy nem tudnak javitani, es akkor vagy ujra kuldetik (ezt ugye, egy valosideju medianal nem nagyon lehet) vagy hagyjak a fenebe es marad ugy ahogy van.
    Szoval ott szamithat a midenfele hokuszpokusz, (lasd: CAT6e kabel)

    Pisti

    [ Szerkesztve ]

    the Mind is a terrible thing to Waste

Új hozzászólás Aktív témák