Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    "Az idei év eddig nem a PC éve, ugyanis a termékekre a kereslet folyamatosan csökken. Érthetetlen, hogy miért van ez" - Segíthetek? Windows 8. Úgy kerülik a vásárlók, mint Zümi a légycsapót. Kutyát nem érdekli, főleg nem ezek a 10x drágább "érintőpaneles csodák".

    Csak az vesz W8-at akinek valamiért tényleg kell (igencsak kevesen vannak ilyenek) vagy aki elég setét ahhoz, hogy rá tukmálják. Ez utóbbi szokta visszavinni, vagy sírva könyörögni valakinek, hogy szedje már le a gépéről, és tetet rá W7-et.

    Amúgy az első mondat szerintem vicc, de ha mégsem akkor WTFFFFFFFFFFFFFFF?

    Ugye azt nem gondolták komolyan, hogy ki fogok adni 200+ rugót egy laptopért, mikor 100-ért már lehet kapni kifejezetten használhatót (oké nem ultravékony, és nem játékra való, de amire kell, arra elég). Pontosan, hogy jóárasítani kellene ezeket, mert a kutya nem fogja venni őket, ha méreg drágán adják. Egy 100 rugós gép, vagy egy tablet elég sok mindenre elég, amire meg nem arra ott az asztali. Én személy szerint tavaly, mikor csajom apjának vettem egy 100 rugós laptopot, iszonyatosan meglepődtem. Egy retek, redva ahulladékra számítottam, és egy totálisan használható irodai laptopot kaptam, ami sok esetben VERTE a 200-250 rugós Sony és társai csúcs laptopokat. (pl ha lenyomtam egy billentyűzet, nem süllyedt be az egész klaviatúra, meg ilyenek) .

    No én ekkor fogadtam meg, hogy soha többé nem adok ki 150k-nál több pénzt laptopra, tabletre, mobil számítástechnikára. Soha. Majd ha a gyártók ennyiért fognak értelmes gépeket árulni, no akkor majd veszek. Addig jól elvagyok a 2-3-4-5 éves cuccaimmal.

    Tőlem bárki megpróbálhatja nekem bemesélni, hogy "igen is szükségem van notbookban érintőképernyőre" vagy bármi egyéb teljesen elmebeteg trendre, amit a gyártók már kínjukban találnak ki, nem arra van szükségem. Majd amikor rájönnek, hogy az embereknek olcsó, használható termékekre van szüksége (mert hát elvégre nem sz.rjuk a pénzt), nah akkor veszek majd ilyeneket.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Egyébként meg a gyártók azt hiszik, hogy minden embernek ott sorakozik havi 200-300 rugó a zsebében, amit csak erre a célra tud fordítani? Milyen országban élnek, ezek, én is oda akarok költözni.
    Ezek tényleg elvárnák, hogy évente vedd meg az Iphone vagy a Galaxys 56-ik generációját, 200+ért, kövi hónapban az Ipad 86-ot, szintén 200 fölötti összegért, aztán PC-t, az új faxom brizsel, utána mondjuk, fél milláért ultrabookot... hát bárcsak itt tartanánk. De ettől még nagyon messze vagyunk.

    Jól használható, de főleg olcsó termékek kellenek. A netbook-ok miért durrantak akkorát? Nyilván nem azért, mert öröm volt 8 colon netezni, hanem mert kicsi volt, könnyen hurcibálható, és rohadt olcsó. Tablet piaci is akkor indult be igazán, mikor jöttek az értelmezhető árú androidos tabletek.
    Természetesen mindig van egy olyan kör, akinek az ár nem számít, de ők vannak kevesebben. Ezt kéne látni sztem, és nem erre a körre szabni a termékeket.

    (#34) atti_2010
    Jah akkor meg a tablet eladások miatt. De azóta jobban zuhan a PC (idén konkrétan sokkal nagyobbat, mint azt eredetileg akár csak a legpesszimistább jóslatok előre látták volna), az MS pont ezért akart betörni a tablet piacra. Hát be is tört... a fejük.

    Jah és amíg pl az intel procik évente +3-5%-al lesznek erősebbek, addig miről is beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz atti_2010 #36 üzenetére

    Tényleg csak azt tudom mondani az összes gyártónak, elemzőnek, hogy bár ott tartanánk.

    Ami meg a PC-ket illeti, ne felejtsd el, hogy nagyon sok vállalat arra játszott, hogy W8-ra cseréli az XP-s infrastruktúráját, tehát már 1-2 éve kvázi kivár. Amióta meglátták a W8-at, már nem ez a terv... nem csoda, hogy iszonyatosan megzuhantak az eladások.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz satz18 #39 üzenetére

    Hogyne. De nem ők vannak többségben, nem rájuk kell építeni az egész üzletpolitikát. Kell csúcsmodell is, de kell közép és alsó mezőny is. A legtöbb cég ezeket hanyagolja, vagy olyan botrányos minőségű cuccokat tesz le itt, hogy sírsz.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák