Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    az excaliburnál hogyan csökkentik a méhsejt szerű lyukak a szélzajt? úgy őszintén? látott már valaki olyan rácsot ami csökkentette a szélzajt?? (én nem. a 2 napos tápomból kiszedtem a lapátvédő rácsot, mert amiatt is volt hangja) ez az egyik. a ventilátor köré a azért kell a gallér, hogy úgymond szívása legyen a lapátoknak, ezért is tervezik olyan közel a lapátokat a ventik házához. szerintem ennek nagy sebességnél nagy hangja is van, szimplán mert oldalra kinyomja a lyukakon a levegőt. de ne legyen igazam.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

  • waterman_

    aktív tag

    válasz Yany #12 üzenetére

    ha lenne egy kis szakáll a lapátok végén akkor esetleg. de gondolj bele, megpörgetsz egy búgócsigát, nem pörög olyan veszettül, a benne lévő levegő viszont pont annyira tehetetlen, hogy a centrifugális erő kipréseli a levegőt a bugócsiga oldalán. akkora légmennyiségről van szó, hogy a csiga harmonikája még hangot is ad. a radiál ventilátorok is kifelé kényszerítik a levegőt, mert befelé nem lenne hatékony. ezért gondolom, hogy ha nem gátoljuk meg a levegő sugárirányú leszaladását a lapátokról a ventilátor oldalával, akkor pont hogy átnyom némi levegőt a méhsejt-rácson, újabb hangokat keltve. ezt szokták kiküszöbölni erősen előrenyilalt lapátkialakítással, mint pl a gentle typhoon.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák