Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LLam

    senior tag

    válasz Navaren #186 üzenetére

    Pontosak a meglátásaid.

    Nem is válaszolok, hiszen nem kérdést fogalmaztál meg, inkább csak jelzem, hogy a kriptovaluták legidősebbje is csak 9 éves. 9 év alatt elért ide ahol most tart. Az ütem gyorsul. A rádió majd a TV majd az internet elterjedése mind mind egyre gyorsabb volt. Ezek az eszközök (a kriptopénzek) valós problémára nyújtanak valamilyen minőségű megoldást. Mivel teljesen új vannak gyermekbetegségeik, például a skálázódás. Erre is van már megoldás úgy híják, hogy lightning network. Az ökológiai lábnyomra is van már megoldás (POS), ha elég kiforrott lesz bevezetik.

    Az, hogy bárki indíthat egy újabb coin-t nem gyengeség hanem erősség. A BTC lassú (volt) és elavult (volt). Jöttek a kihívók, a BTC fejlesztői meg elkezdtek fejleszteni (majdnem későn). Ez jó. A verseny jó.

    (#188) seolwon

    "Az köztudott, hogy a világ vagyonának nagy része egy kisebb rétegnél van. Nyilván egy idő után a BTC-vel is így lenne, akkor pedig mi akadályozná meg őket, hogy azt csináljanak az árfolyammal amit akarnak?"
    Semmit. Az árfolyammal azt tesznek amit akarnak. Ez egyébként nem így van a CHF/HUF vagy bármelyik másik sima valuta esetén is (árfolyam rángatás)? Egyet nem tudnak tenni, elinflálni.

    Sokféle bányász van. Az itt jelenlévő Szazbolha tipikus példája annak amit írsz. Én meg amikor BTC-t bányásztam 10-20 dolláros árfolyamon akkor nem a napi haszonért tettem. Mind a két felfogásnak helye van és kell is az ökoszisztémának.

    [ Szerkesztve ]

    Stay hungry!

  • Yany

    addikt

    válasz Navaren #186 üzenetére

    iBalu, sokmindent jól összeszedetten leírsz, és értelmesen kommunikálod. Most egy gondolatodra hadd reagáljak csak:

    Ez a része rendben van, de a kriptovalutának szerintem csak akkor lesz tényleges, pénzben is kifejezhető értéke, ha valamelyik végre egyetemesen elterjedt, teljesen egyenértékű alternatívája lesz a pénzzel fizetés lehetőségének.

    Rengeteg olyan dolog van már most is a világon, ami értéket képvisel, mégsem alkalmas pénzként viselkedni. Sőt, ezek közül sok olyat is találsz, ami képességei ellenére sincs kiaknázva minden szempontból a birtokosa által: arany, részvények, stb. Ugyanígy a kriptovalutákkal is sokan csak kereskednek, de nem használják (pl. a Lisk fejlesztői közösség-specifikus attribútumait, vagy a steemit értékelőrendszerét). De értéket ettől még képviselnek a valuták, ami gyakorlatilag egy konszenzuson alapul, aminek egyelőre még legbefolyásolóbb pillanatai a tőzsdéken és a hírekben zajlanak. Elterjedtségük és piaci kapitalizációjuk növekedésével a függőségük is diverzebb lesz, ezáltal jóval stabilabb árfolyammal fognak bírni, aminek következtében növekszik a bizalom, ergo tovább terjed.

    Egyébként ez a forrongás a kriptok ellen picit hasonlít a trade-elős fórumban azokhoz az illetőkhöz, akik pánikrohamos beírásokkal kérdezik, hogy jajj, most mi történt, jajj, most zuhan, mimmeghalunk. Valójában egy technológiai és pénzügyi forradalom csírájával nézünk farkasszemet, ami lehet, hogy hamvába hal, de az is lehet, hogy alapjaiban fogja megrengetni a centralizáltan "értékosztó" világot. Még nem tudjuk, de idővel kiforrja magát, ahogy a sokak által joggal bírált PoW metódus sem fog örökké velünk maradni, de legalábbis nem úgy, ahogy most. Fejlődni fog ez is, amíg nem lesz jobb, hogy végül teljesen lecserélje. Innen már nincs visszaút és mindannyiunkon múlni fog, hogy merre kanyarodunk, nem csak a cikkírón. :)

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák