Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Jhonny06 #88 üzenetére

    Ezért is szaporodnak az új kriptovaluták.
    Ezt a bányászatot én is környezetszennyezőnek tartom. De nem abban az értelemben, mint mikor pl. egy zacskós tej elfogyasztása után elégetik a csomagolást egy szemétégetőben, mert annak legalább volt célja, értelme (tápanyagot adott egy felthetően dolgozó, értéket előállító munkásnak).
    A kriptovaluta nem új érték termelése, hanem a meglévő pénzek átnevezése/átcsoportosítása. Hiszen egy virtuális pénzt hozunk létre, amit semmilyen szellemi vagy tárgyi termék előállítása nélkül (vagy annak vállalása, ígérete nélkül) bocsátottunk ki. Aki ezt nem tudja értelmezni, az még tudatlan, aki nem akarja, az sötét, aki pedig szándékosan elhallgatja, gonosz és vagy spekuláns. :R Ugye, mert nem csak gazdasági érdekek léteznek a világban, hogy pusztán befektetésról és megtérülésről beszéljünk. Ezek mellett folyton felmerülnek etikai/morális/erkölcsi kérdések is. Ha ez utóbbi nem létezne, Az egyik szobámat már átalakítottam volna bányász szobává és több millióm állna gépekben. De mivel ez utóbbival önmagam tevékenységét korlátozom, bízva abban, hogy ezzel jöt teszek a környezetmnek is, nem teszem le a nevem egy ilyen tevékenységi kör mellé és nem is csinálom. Akinek nincsenek ilyen önkorlátozó motorjai megértem, hogy csinálják. De legalább ne hazudják önmaguknak, hogy ez semmivel sem ártalmatlanabb tevékenység, mint szemetlni az utcán. Pusztán gazdasági haszonból, spekulációból, érdemi termelés, szellemi tevékenység nélkül energiát használunk el. Magyarországon pedig nem egy magas a megújuló energiaforrás részaránya. Erre egy paraszt azt kérdezné a józan eszével: Nooormááális??? :B

    (#189) LLam: "A verseny jó." - Ezt általános érvényben érted, vagy csak ide vonatkozólag? Szeretik ezt álltalánosan használni, de nem igaz, ha belegondolsz. Egy adott termékkör fejlődése szempontjából jó. De mivel szabad verseny van, gyengék lehetnek a szabályozások, gyenge lehet a visszacsatoló önkontroll, ami pedig hátrányos lehet több szempontból: társadalom, környzeti erőforrások, stb...

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák