Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    Én openmediavault párti vagyok. Elképesztő mélységű és mennyiségű funkció és szolgáltatás van benne és már jó régóta tud konténerizálni. Ezen futtattam sokáig a HomeAssistant-et is. Egyébként az OwnCloud hozza a felhős megoldásokat, akár videokonferencia szervert is csinálhatsz belőle. Így futtattam a saját e-mail szerverem, névjegyzéket és naptárat ide szinkronizáltam (Card/CalDAV), képeket, videókat. Az a különbség a gyári és a saját megoldások között, hogy a gyári az kerül annyiba amennyibe és az van amit kapsz. A sajátot viszont mind költségek, mind pedig funkcionalitás terén skálázhatod. Tűpontosan a saját igényeidre szabhatod (ami nyilván időigényes -> 1x kell normálisan megcsinálni) és jóval olcsóbb. Hardver és szoftver terén is minimális követelményei vannak a rendszernek így igen nagy mozgásteret kapunk. Ha ezeket a követelményeket kielégíted, megnyílnak a határtalan lehetőségek előtted. Kissé én is sokallom az árát a QNAP-nak, viszont akinek erre van szüksége, meg fogja vásárolni.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák