Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz b. #17 üzenetére

    Az a sejtésem, hogy az EU-s rendeletre hivatkozol, ami mindaddig rendben is lenne, ha meglenne a licenchez tartozó COA matricád (vagy Microsoft licenc igazolás), számlád és akitől vetted tudja igazolni a licenc eredetét.* :) Mert simán lehet, hogy olyan licencet adtak el neked amit nem is lehet továbbértékesíteni, hiszen saját használatra adja a Microsoft a viszonteladónak. :D

    Nem próbálkoztam még ilyesmivel, de az a tippem, hogy a többség elküldene melegebb éghajlatra ha ilyet kérnék =)

    * ez lehet csak mennyiségi licencnél igaz!

    [ Szerkesztve ]

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz b. #30 üzenetére

    Kimondtad a lényeget, hogy kulcsot veszel, vagyis nem licencet (szoftverhasználati jog). Megveszel egy 5x5-ös kódot, amit megeszik a Windows, ennyi. Arról szó sincs, hogy licencet veszel. Punktum.

    https://www.microsoft.com/en-us/licensing/learn-more/compliance-verification-faq
    Ezen biztos nem mész át a 10k-s kulcsokkal. :)

    Itt egyébként a jogi szabályozásban az a lényeg, hogy el lehet adni a licencet a géppel együtt, amire eredetileg telepítették + matrica + számla nyilván. :)

    "Ugyanis ha a szerzői jog jogosultja a vevője rendelkezésére bocsátja a számítógépi program
    egyik – anyagi vagy immateriális – példányát, és egyidejűleg díjfizetés ellenében
    licencszerződés megkötésével vevője számára határozatlan időtartamra biztosítja az e
    példány használatára vonatkozó jogot, azzal ez a jogosult eladja ezt a példányt, és kimeríti a
    terjesztésre vonatkozó kizárólagos jogát. Az ilyen ügylet ugyanis a példány tulajdonjogának
    átruházásával jár. Ennélfogva a jogosult ezt követően akkor sem tiltakozhat e példány
    újraeladása ellen ha a licencszerződés a további átruházást megtiltja. "

    Ez a lényeg, idéztem a híres határozatból egyet. Sajnos nem tér ki rá a határozat, hogy nem olvadhat egybe az OEM licenc illetve az eszköz, sajnálom. Általában nem adnak hozzá se eszközt, se COA matricát.

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz b. #34 üzenetére

    Kezd összeállni a történet, de olyan hogy digitális kulcs nincs. Olyan létezik, hogy digitális aktiválás.

    Windows 10 Home/Pro esetén az alábbi licenceket tudod megvenni:
    Dobozos - Szabadon átruházható, örökös
    OEM - Ezt a gépedről nem veheted le elvileg
    ESD - Olyan mint a dobozos, de nem kapsz róla matricát, hanem csak egy emailt a Microsoft-tól.
    Mennyiségi licenc program - Ebbe nem megyek bele (Pro/Enterprise)

    Ezek közül te milyet vettél meg tudod mondani?

    [ Szerkesztve ]

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz b. #37 üzenetére

    Tehát az ESD-re hasonlít a legjobban a jellegéből adódóan. (az az igazság, ha rákeresel, hogy retail version annak 3/4-e az olcsó kulcs. nem láttam a világon egy disztributort vagy resellert így hirdetni, pedig már sok mindent láttam.. )

    Nem szeretnék indiszkrét lenni, de a származási bizonylat az mit takar? Mert ha nincs benne az az e-mail amit a Microsoft küldött ki a kulccsal együtt az első végfelhasználónak, akkor semmit sem ér. Arról nem is beszélve, hogy az első végfelhasználó eladta a kereskedőnek, az meg eladta neked. Ennek ilyen szinten kell követhetőnek lennie egy audit esetén. :)

    De mondom nem lenne életszerű, hogy egyszer veszek egy retail kulcsot 80 ezer forintért és én azt 5 ezerért eladom egy újrahasznosító cégnek, még akkor se ha van belőle 1000db-om. :D Ez legfeljebb akkor lenne életszerű, ha pályát váltanék és nem lenne szükségem soha többet Windowsos számítógépre, de akkor sem adnám ekkora bukóval. :)

    Amúgy erre az ESD-re visszatérve. Windows-t nem vesz senki kb. ebben a formában Magyarországon...

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz b. #50 üzenetére

    Az eladás önmagában nem. De ugye arról volt szó, hogy mi van olyan esetben, amikor nincs meg az igazolt végigkövethetőség a MS-tól a jelenlegi eladóig.
    (vagy csak én vesztem már el a részletekben :) )

Új hozzászólás Aktív témák