Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Érdekes bemutató cikk lett ez is. (Mondjuk a tabletekkel foglalkozó oldalt ahogyan van átgörgettem, mert nem érdekel ez a hardvertípus.)

    Az EVGA új tápegységei biztosan kiválóak; a Super Flower belső magáért beszél. :K Az 550-es méretnél nagyobb nem is kell a legtöbb számítógépbe, és ha az ára közelebb lesz a 20.000 forinthoz, mint a 30.000 forinthoz, akkor lesz igazi "gamer best buy" típus.

    Az EIZO monitor elképesztő; jó tudni, hogy van még cég a számítástechnika világában, amely nem változik! :)

    Viszont az is biztos, hogy 128.000 forintért nem egy 27 colos ACER monitort vennék, hanem egy UHD televíziót. A 40-es PHILIPS monitor esetében a "célhardver" volta miatt már "rezeg a léc".

    Ám, ha ennyire számít a nagy képernyő, akkor itt is igaz, hogy 185.000 forintért ennél nagyobb méretű UHD televíziót is lehet vásárolni, nem is rossz minőségben, akár még VA panellel is.
    Például egy SONY W755, vagy 808, akár 49-es méretben, és más alternatívák is vannak.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sb #31 üzenetére

    Egyetértünk. A "rezeg a léc" részemről éppen arra vonatkozott, hogy a 128.000 forintos ACER monitor ellenében, ez a Philips már meggondolandó.

    Bár továbbra is azt mondom, hogy ha jó áron kifog az ember egy akár nagyobb méretű "W" szériás SONY tévét, akkor azzal mindent figyelembe véve jobban jár.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Sanchez638 #42 üzenetére

    Szerencsés vagy. Megfelelő védelemmel nem rendelkező, ún. "no name" tápegységet használni valódi hazárdjáték, ami a számítógéped épségét illeti.

    Ezerszer átbeszélt téma ez egyébként... ha a CPU számítógép agya, vagy "lelke", akkor a tápegység a szíve. Minden konfiguráció építését annál kell kezdeni. Azon spórolni értelmetlen, és felelőtlenség is egyben.

    Egyébként továbbra is azt mondom, hogy, ha valaki akár 200.000 forintért épít manapság egy számítógép konfigurációt, akkor a jelen cikkben szereplő EVGA 550 G3-asnál jobb megoldást nem nagyon talál.

    Esetleg a Seasonic valamelyik hasonló kategóriás modelljét.

    A teljes konfiguráció árának ~10-15%-a a tápegységre még nem is számít soknak, figyelembe véve, hogy mit nyerhet az ember (stabilitást, biztonságot), és abban is biztos lehet, hogy egy ilyen alkatrész akár 8-10 évig is hűen szolgálja.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Den Hadnagy #34 üzenetére

    "Tablet-fronton megállt az idő egy 2-3 évvel ezelőtti szinten, nagyon durva."

    Ez nem annyira meglepő. A számítástechnikai hardverek történetének egyik legjellemzőbb "csökevénye" ez a típus.

    Tulajdonképpen semmi valós igény nem generálta a megszületését; a tudatos marketing és a hype adta el.

    Jó pár éve, előbb az a folyamat kezdődött el, hogy a mobil számítógépek méretét elkezdték növelni, mert rájöttek, hogy a komoly munkához nem hogy a 12-es, de időnként még a 14-15-ös képernyő is kicsi.

    Pláne, ha otthoni gépként is használja valaki ezeket.

    Aztán az okostelefonok megjelenésekor, és egyre nagyobb elterjedésekor jött az ötlet, hogy "hidalják át" a köztes méreteket is.
    Elkezdték csökkenteni a laptopok méretét... Jöttek a "sub notebook"-ok, és "netbook"-ok mondván "utazáskor praktikus a minél kisebb hardver"...

    Szinte "colonként" volt egy-egy hardvertípus az apró maroktelefon és a 17 colos laptop között.

    Aztán elhagyták a monitort, az egeret, a billentyűzetet, mert éppen a folyamatosan fejlődő érintő kijelzőket kellett reklámozni, és egyébként is "milyen praktikus"...

    És ebből született egy igazi "semmire se jó" hardver, a tablet.

    Ám komoly, hosszabb távú munkára a kis kijelzők miatt ezek az eszközök (beleértve a "mini notebook"-okat is) teljesen alkalmatlanok.

    Aki otthonra vette, elkezdett használni egeret, billentyűzetet, külső monitort... Hasonlóan igaz ez munkahelyi környezetben történő használatukra is. (Pl. prezentációk bemutatása, vagy éppen készítése...)

    És mostanában kezdenek az emberek rájönni, hogy mégis csak egy professzionális, kompakt, de "mindenes" és mindennel felszerelt notebook az igazi, használható mobil számítógép.

    Nem is tudom, ki használ meggyőződéssel tabletet!? Munkára jobbára alkalmatlan, telefonnak ormótlan (van egy kollégám, aki egy ilyen "tepsivel" a fülén telefonálgat... ritka röhejes látvány, amellett nem igazán praktikus pusztán telefonként egy ilyen nagy, sérülékeny "valamit" magával hordani), multimédiás célokra kevés, és száz jobb megoldás van...

    Talán egyedül eBook olvasóként praktikus. De hát arra meg ott vannak a célhardverek. Még kottatárként tudom elképzelni zenészek számára... elegáns megoldás, kisebb helyet foglal, mint a vaskos füzetek.

    Más kérdés, hogy ha a biztonságos, bármilyen körülmények között "működő" kottát akarnak, akkor számukra is a papír alapú megoldás a nyerő.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #20691712 #56 üzenetére

    Jól sejtem, hogy a lelkedbe gázoltam a fenti írásommal? Pedig a cél nem ez volt.

    Ha valaki hasznosnak tartja a tablet-et, használja szeretettel, és örüljön neki. Az viszont teljesen tárgyilagos megállapítás, hogy egy faramuci, "öszvérmegoldás", ami igazából semmi dedikált feladatra nem alkalmas.

    Nem, a pár colos képernyőn történő "házimozizás" véletlenül sem tartozik a kompromisszumok nélküli kategóriába.

    Igen sok kompromisszum árán lehet munkára, multimédiás célokra használni önmagában.

    Ha pedig már kell hozzá billentyűzet, egér, nagy monitor... akkor miért is nem legalább egy laptop van helyette?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz worxland #60 üzenetére

    Na ne már! Nyilvánvaló, hogy egy grafikus, vagy video vágó nem egy laptop képernyőjét fogja használni munkára. :)

    Nem extrém, vagy rendkívül speciális célfelhasználást kell (ellen)példaként felhozni.

    Amikor a "munka" világáról beszélünk, akkor dokumentumok, adatbázisok kezelése, prezentációk készítése, email, chat kommunikáció, alapvető multimédiás alkalmazások futtatása, stb. feladatokról beszélünk.

    Mindezt úgy, hogy az ehhez szükséges információt a "mobil" munkavállaló könnyen magával tudja vinni bárhová, és a gépet a munkahelyén kívül is beüzemelve a fenti feladatok bármelyikével boldogul.

    Ezekre a feladatokra a legjobb okostelefon, vagy tablet kevés.

    Nem véletlen, hogy az üzleti felhasználásban a laptop él és virul. Valószínűleg ez addig így lesz, amíg a Sci-Fi filmek mintájára meg nem jelennek a brutálisan erős mobiltelefonok, és az általuk térbe kivetített, érintés- és mozgásérzékeny holografikus kezelőeszközök. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz hcl #85 üzenetére

    Pedig hidd el, nem véletlenül terjedt el velük kapcsolatban a "Codegány" elnevezés!

    Javaslom, olvasd el a vonatkozó archív témát a HWSW-n! ;) Csak a szűk, kis magyar piacról olvashatsz több száz elrettentő példát a fent említett remek termékkel kapcsolatban.

    Persze mindenki olyan meggyőződés alapján, olyan tápegységre bízza a számítógépét, amely alapján, és amilyenre jól esik neki.

    Csak ne tessék utána felháborodni, ha esetleg baj történik!

    Pláne ne tessék azt bizonygatni, hogy egy mindenféle alapvető védelem nélkül, olcsó alkatrészekből épített tápegység megbízható, és jó, pusztán azért, mert egyszer egy vállalkozásnál 183 és fél számítógépben 2 éven keresztül nem okozott semmi problémát! :N

    (Ámbár soha nem fogom megérteni, hogy a számítógépük többi alkatrészére egyébként több százezer forintot zokszó nélkül kifizető felhasználók egy jelentős rétege miért tartja megfelelőnek egy alávaló, gagyi, védelem nélküli, pár ezerforintos vacak tápegységre bízni a számítógépét "jóvanazúgy" alapon....!? :F )

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák