Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    Ne már, hogy az Operának ez a régi ótvar kinézetű logója lesz rajta... (jó, tudom, hogy a cégnek magának még ez a logója, de a 10-es verzióé már sokkal szebb)...; szerintem ez még mindig csak egy tervképernyő, nem 100%-ig végleges. A FF logó is letisztultabb lett azóta valamivel, még ha nem is túlzottan feltűnő a változás (és persze már nem is a 3-as az aktuális, mint a képen). Tudom, szőrszálhasogatás, de mint tudjuk, sok egységsugarú csak a dizájnra kattan rá, akkor meg ez is szempont.

    A Chrome jelmondata meg elég fantáziátlan, azért egy kicsit megerőltethették volna magukat...

    Esetleg kattintásra kinagyítható screenshot thumbnaileket tudnék még elképzelni, természetesen mindegyiknél az alap skinnel, az szerintem jobban ösztönözné az emberkéket a válogatásra, mint egy ilyen-olyan logó, meg egy semmitmondó jelmondat. Persze lehet, hogy a 'Tell me more' gomb után van valami ilyesmi.

    Azért szívesen végiggörgetném a listát, hogy milyen további böngészők választhatók még... Vagy ennyi? Az ábécé sorrend alapján az O után mondjuk már én se nagyon tudok többet, de pl. Arora, Flock, ilyesmi? OK, azok nem túl elterjedtek, meg nem a nulláról kezdték a fejlesztésüket, de attól még alternatívák.

    A magyarázó szövegek elég korrektnek tűnnek, bár azért az első képernyőt is megnézném. Akárhogy fikázzák egyesek az Operát ezért a csökönyösségéért, meg nem értik, hogy miért is csinálják ezt, azért csak elérték, amit akartak, ez pedig nem kis dolog. Jó, nyilván a többi versenytárs csatlakozása is kellett hozzá, de attól még az eredmény az eredmény.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz sztikac #18 üzenetére

    Sajna nekem is erősen az a tapasztalatom, hogy a kutya se ismeri az Operát az átlag (non-techie) emberkék közül. Ha említem valakinek, többnyire csak értetlenül néznek rám, gondolom, inkább a zenei műfajra asszociál az agyuk, és nem értik, hogy kerül a képbe egy böngésző.

    Ami a FF-ra való visszatérést illeti, sokaknak (ezt nem rád értem, hiszen Te pl. használsz Linuxot is) a megszokás nagyobb úr bárminél. És ez addig nem is igen fog változni, amíg az embereket nem tanítják meg a számítástechnika dinamikus és adaptív használatára a menüpont / elérési út / kőbalta / vésettkő berögződési mechanizmus helyett.

    Persze, azt is megértem, ha valakinek nincs szüksége mindarra, amit az Opera tud, és csak gátló tényezőnek érzi a sok plusz tulajdonságát, és visszavágynak az egyszerű jól bevált böngészőjükhöz, ez érthető.

    Én mindenesetre már borzasztó fapadosnak érzem az összes többi böngészőt az Operához képest, és semmiért sem váltanék át a jelenlegi palettáról másra, ennek ellenére a 3-as Chrome-ot még relatíve gyakran használom, ha csak gyorsan meg akarok nézni valamit, és nem akarom megvárni, míg az Opera indításkor frissíti a cca. 20-25 hírcsatornámat, betölti a 20-30 (vagy több) elmentett oldalt az előző munkamenetből, meg betelepszik kényelmesen a memóriába, na olyankor jól jön a villámgyors, de kissé primitív Chrome.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák