Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz [CS]Blade2 #24 üzenetére

    Persze, a számokkal lehet dobálózni, kb. már akkor sem jelentett semmit, ha valaki 10nm-t vagy 5-öt említett. A lényeg, hogy idővel megtorpan az ezirányú fejlődés.
    Végre rákényszerülnek más irányból is fejleszteni, nem csak kicsinyíteni a struktúrát...

  • bteebi

    veterán

    válasz [CS]Blade2 #28 üzenetére

    "vagy egy szabvány minta chip mekkora az adott technológián legyártva"

    Erre szokták megadni az SRAM méretét, ami a fentebbi táblázatban - részben - szerepel is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz [CS]Blade2 #24 üzenetére

    Nem vagyok nagyon képben az ilyenekkel, sőőt..
    De ha észre vesszük, minden egyre jobban drágul, és valószínűleg ennek is köszönhető.
    10 éve nem 120ft volt a $, de a termékek ára azóta hatványozottan nő. mégha az árfolyam azóta nem is.
    Mennyi lehet? 200-ról 320-ra mehetett fel?
    A ram, a vga, a proci árak nem 50%-al emelkedtek. minden évben sokkal többe kerülnek az új termékek viszonyítva a 10 évvel ezelőtti $ / termék árfolyamhoz. És akkor még a "cunamiról" meg egy áramszünetről nem is beszélünk, ami néha csak kacsa lehet, de valamire mindig kell fogni az áremelést.
    Minden évben elhanzanak azok a dolgok, mivel már xy dolog sorozatgyártásban már kevesebb hiba kihozatallal jön, olcsóbbak lehetnek, de nem hogy olcsóbbak lesznek, hanem drágábbak mert mindig van benne valami "új" dolog, ami miatt igencsak megkérik az árát.
    Amit annak idején lehetett venni vinyót, közel 10 év után is ugyan olyan áron adják, holott már csukott szemmel raknak össze mindent, mert már olyan kihozatali aránnyal dolgoznak meg mennyiségben hogy abban már hiba nem lehet, csak fennt tartják az árakat, és ebbe szerintem belefér az általad említett keretbe, amibe belekerülne az egész dolog.
    De ha kicsit jobban belegondol az ember, nem 1 napra terveznek, nem egy eszközre illetve termékre.
    Van egy olyan érzésem, azt a pénzt már rég bőven össze szedték amibe az átállás kerülne, és csak nyomni kéne a dolgot, ami ugyancsak évekig fosná a pénzt nekik, "extra" haszonnal, mert ez úúúúúj!!
    Lehet én nem vagyok jártas a dologban, de nekem valahogy így jön le a dolog.

  • Parano1d

    aktív tag

    válasz [CS]Blade2 #24 üzenetére

    Abban a cikkben a Moore-törvényről volt szó.
    Nem úgy kell érteni, hogy nem fog megtérülni, hanem adott idő alatt nem térül meg, ami nagy különbség.
    Ha megoldható, és piac van rá, akkor meg fog az térülni a beruházás, csak nem 2 év alatt, hanem több.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz [CS]Blade2 #48 üzenetére

    Ha valamelyikünk ezt itt megmondaná, akkor szerintem még ma jönne érte egy autó, hogy dolgozzon nekik.

    Feltételes módot használtam, nem kijelentőt. Kéretik értelmezni megfelelően. :)

    Tovább erőltetik a méret csökkenést, aztán egyszer csak eljutnak egy pontra, és utána relatíve sokáig egyszerűen komolyabb fejlesztés nélkül az marad, és csak kutatják tovább, hogy mit lehetne fejleszteni.

    Több irányba mennek a kutatások egyszerre, szerintem. Az, hogy melyik fejlesztési irányt fogják a sorozatgyártáshoz felhasználni attól függ, melyik fejlesztési megoldás ígéretesebb. Jelenleg sem a méretcsökkenés az egyetlen útirány. Emlékszünk arra, hogy egy időben az Intel milyen magabiztosan állította, hogy majd hogy fog a frekvencia növekedni? 2011-re 10Ghz-es processzorokat említettek (ez 2000-ben volt, az eredeti forrás a ZDNet, de az már nem elérhető). Megmosolyogtató mai szemmel, nem? De akkor úgy gondolták, hogy a frekvencia növelése a sebesség növelésének legjobb módja...

    Ami még fontos, hogy ezek a gyártók a pénzért csinálják, téged meg mondjuk egy-egy chip tudása érdekel. Nem mindegy, hogy mit tehetnek azért, hogy nagyobb bevételük legyen, vagy mit lehet tenni azért, hogy egy adott csíkszélen nagyobb tudású chip szülessen. Jelenleg még találkozik a kettő.

    Ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb a képlet. Eleve jelenleg a chip-tervezés kvintesszenciája az, hogy a gyártástechnológiai lépések gyorsan fejlődnek. Más szóval nem feltétlen éri meg azzal foglalkozni hogy mondjuk olyan megoldásokat alkalmazzanak, amelyek más úton érnek el teljesítménynövekedést. Hogy egy példát felhozzak, nem is volt olyan régen, amikor az AMD egy olyan jövőképet festett le, amelynél a CPU tokba, a CPU mellé kerülhet a RAM. Ami a VGA kártyáknál ugye megvalósult, a CPU-knál mégse. Ez is egy példa arra, hogy nagyobb teljesítményt érj el új designnal. Csak éppen jelenleg a mérlegen mégis rosszul áll ez a megoldás, mert egyszerűbb és olcsóbb 7nm-es Chiplet-ekkel dolgozni, mint a RAM-ot a CPU mellé költöztetni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák