Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Törzsúr

    senior tag

    válasz Efferux #11 üzenetére

    Egyet értek. Nekem is tetszenek az RGB fények. (Kikapcsolhatóak szoftveresen a többsége)

    Az egész PC dolog nálam hobbi. Szeretem, ha picit világít pláne, ha nagyon szépen el is van rendezve a gépházban minden. :B

    Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

  • rii

    nagyúr

    válasz Efferux #11 üzenetére

    " ... miért fájnak embereknek, ezek az RGB cuccok? ... "

    - mert egy subkultúra igényeit, izlésvilágát tolják az ember arcába (hány ember épített régen magánal otthon ilyet? 1000-ből 1? beledezni a házat?)
    - nem ... nem tudod csak úgy kikerülni, nekem se vga se MB fronton nem sikerült .. asus ascrock ... csak ledesbe volt ....

    .... és megmondanád mi köze van a tisztán számítástechnikához az rgb csiricsáré cuccoknak? .-(((((

    .... ha már védelmedbe vetted?

    " .... nagyrészt csak a felsőkategóriás cuccokon vannak ... "
    mégjobb ... tökjó hogy a munkára vett gép már karácsonyfának is elmegy .... 2in1 ... pár ágat majd ragasztok a házra, veszek hozzá ledszalagot, és szanaszét futtatom.

    a marketing az egyik legmocskosabb dolog a földön ... és ezek a led-ek csak és kizárólag marketing céllal vannak rácsűrve ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Efferux #11 üzenetére

    Én elmesélem Neked mi a gond az rgb cuccokkal. Az van, hogy ma úgy néz ki a komplett számtech piac, hogy ELSŐSORBAN villogjon-pulzáljon-szarjon szivárványt minden , aztán másodsorban mondjuk lássa el a feladatát. Nem az a gond, hogy egy fejhallgató világit ( az olyan fontos tudod, gyakran látja az ember ) hanem az, hogy ez a fő tulajdonsága. Eljutott oda a számtech, hogy már semmi nem számít, csak hogy legyen AuraSync meg legyen piros. Ma már egy egérnél nem a szenzor minősége és a kapcsolók számítanak, ahogy a billentyűzetnél se cherry-re építenek hanem mindenféle noname szarra, ahogy a vga-nal se érdekel senkit , hogy vajon le lehet e hűteni azzal ami rá van dobva vagy majd ideje 70%-ában throttlingol. Ez a baj, hogy már a felső kategóriában sem a minőség és a teljesítmény a húzóerő , hanem hogy villogjon szépen minden. Szóvaé engem mondjuk azért kezd zavarni ez a téma, mert lassan már csak azért kell felkelni reggel és elmenni dolgozni, hogy építsek egy gépet / vegyek egy perifériát ami képes arra amit a dobozára írtak.

    Illetve plusz 1 így a végére, csakhogy az is mérges lehessen aki eddig nem volt az : az ÍZLÉS és a STÍLUS két merőben különböző fogalom. Lehet valami stílusos attól függetlenül, hogy nem az én ízlésem ezért nekem nem tetszik. Na most aki nem jones965 szinten építget otthon konfigot milliókból, azoknál az embereknél az esetek túlnyomó többségében igenis megkérdőjelezhető a végeredmény. Ezt most csak arra mondom, hogy itt elő lett vezetve az ízlés kérdése. Nagyon nagyon , de NAGYON kevés olyan ember van aki benne van a "számtech-buzi vagyok" és az "értelmezni tudom a stílust mint fogalmat és van ízlésem" halmazokban egyszerre. Ez tökéletesen látszik a ph-n megjelent, valóban egyedi stílussal bíró termékek ( a példa kedvéért : Loewe , BO , Astell , stbstb) topikjában. Egy szánalom ami azokban a topikokban megy és a legékesebb példája annak, hogy mennyire kevesen vannak akik képesek felismerni az esztétikai értékeket. Van élet a funkcionális design-on túl is, csak a többség aki ezen túl akar lépni , nem lát tál rajta valójában. Úgyhogy szumma : még akár el is fogadnám ezt a tételt (bár még mindig állna, hogy másodlagos lett a funkció és a minőség , mert a led adja el a terméket) , de eszméletlen kevés az a gép, ami valóban olyanra van építve , hogy arra akár csak azt lehet mondani , hogy oké.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Efferux #26 üzenetére

    Efferux: " .... nagyrészt csak a felsőkategóriás cuccokon vannak ... "
    rii: "mégjobb ... tökjó hogy a munkára vett gép már karácsonyfának is elmegy .... 2in1 ... pár ágat majd ragasztok a házra, veszek hozzá ledszalagot, és szanaszét futtatom."
    Efferux: "Nem is rossz ötlet :D, ha már úgyis a gép a szoba disze."
    Na itt látszik, hogy csak a flémkeltés volt a lényeg. Ha elhangzik egy komoly érv, arra nem tudsz érdemben válaszolni, csak viccet csinálni belőle. :W
    Az a szánalmas a dologban, hogy lassan tényleg nem lehet komoly cuccot venni úgy, hogy ne legyen karácsonyfa.

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Új hozzászólás Aktív témák