Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Cifu #7 üzenetére

    Köszi :R
    Ez a cikk által is említett "HPC piacra szánt" akkor ez lenne.

    szerk.: most néztem, HPC: High-performance computing, vagyis a Szuperszámítógépek piaca, így már OK.

    [ Szerkesztve ]

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • #07746304

    törölt tag

    válasz Cifu #20 üzenetére

    +1

    Egy tech újságíró legyen pártatlan, de legalábbis ne érződjön ki minden cikkéből, hogy melyik oldalt favorizálja.

  • Duck663

    őstag

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de az ÖSSZES oldal valamennyire, valamilyen irányban részrehajló. A cikkeket emberek írják, nem gépek, az embereknek vannak tapasztalataik, előítéleteik és véleményük. Még akkor is érződni fog ez egy-egy cikken, ha valaki belegebedve próbál pártatlan lenni. Nem megy, maximum 1-2 cikk erejéig, de folyamatosan szerintem képtelenség. És látva sok más oldalt és azok irányultságát, én azt mondom, hogy nincs is baj ezzel itt, hogy ez az oldal nem áll be a többi közé.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Kansas

    addikt

    válasz Cifu #20 üzenetére

    1. véleményes a megítélése, ahogy én láttam, az esetek jó részében az NV/Intel fanboyok sírnak, hogy nincs eléggé felszopva a kedvenc márkájuk(pl. IntelliSense feljebb, hogy "AMD-t nem fikázta, hogy miért is nincs sugárkövetés az AMD kártyáknál," - egy kézen meg lehet számolni, összesen hány játék támogatja a techdemókon kívül, szerintem nem alap a fikázásra, havonta ennél több AAA játék jön ki, ami viszont nem támogatja, az indie-kről nem beszélve)

    2. ahhoz képest kb 0-ról úgy 5%-ra kúszott fel ez idő alatt az AMD szerverpiaci részesedése a sok "nem kapható" EPYC-es szervernek köszönhetően... most az hogy letarolja a piacot, az lehet véleményes, de ha abból indulok ki, hogy az NVidia VGA-k esetében a fanboyok 5-10%-os erőkülönbség esetén már a "földbe döngöli" meg "szétgyalázza" kifejezésekkel élnek, nem gondolom túl erősnek

    3. kétség kívül érződik AMD szimpátia, de akkor már nem csak Abu-n, hanem a többieken is, bár náluk kisebb mértékben(lehet persze, hogy csak az underdog-nak szurkolnak vagy a piaci versenynek).
    A kérdés nem ez, hanem hogy a tesztjeik professzionálisan vannak-e kivitelezve, és a konklúziókat az eredményekből vonják-e le, vagy az eredmények csak a konklúzió alátámasztására vannak? Én nem látok olyan ordító szakmaiatlanságot ami hiteltelenné tenné a teszteket. Az teljesen védhető, hogy nem tesztelnek DX9-10-zel, azok az API verziók mára elavultak, a DX11-gyel nem tesztelést nehezebb védeni, hisz arra jön a mai napig a játékok többsége. A DX12-re tesztelés meg megintcsak teljesen indokolt.

    4. ami nekem fáj errefelé.
    - nincsenek NV tesztek az RTX 2080 teszt óta, és Intelt is rég láttam utoljára... ennyire shitlisten lennének?
    - elemző cikkeket(nem technikai, inkább piaci) többségében külföldről vesznek át, így a forráscikk hitelességére vannak utalva, és a fordítás is lehetne pontosabb időnként - ilyen szinten szvsz Abu vagy Synthwave is tudna teljesíteni szerintem

    (#22) Duck663: alapvetően +1, nem sok valóban pártatlan tartalomkészítőt ismerek, talán leginkább Tech Jesus-ra(GN) illik a leírás, meg der8auer-re, esetleg még ide lehet venni Linus-t meg a HWunboxed-es srácokat.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Cifu #38 üzenetére

    Gondolom, ő még a 2080Ti tesztekből emlékszik az RTX teljesítményre... azért mire a Super-ek kijöttek, az új driverekkel sokat javult a helyzet...
    Ami nem változott, hogy per pillanat nincs olyan játék, ami engem érdekelne és támogat RT-t - többek között épp ezért szavaztam az RX5700XT-re az RTX2070S helyett - bár ha akkor tudtam volna azt is, hogy mennyit és milyen hosszan fogok szívni a Navi drivertámogatásával, lehet hogy nem így döntök, de abból indultam ki, hogy az RX480Nitro-val nulla gondom volt driveresen...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Cifu #38 üzenetére

    Ray-Tracing különböző minőséggel futhat, kérdés te milyen értékeken használod. Teljesen lebutítva a 81-102 fps rendben lehet, de egy 200 ezres kártyával FHD esetén nem a minimumon akar játszani az ember. Közepes beállításnál a 63-73 fps már nem olyan sok, míg a magas beállításhoz tartozó 49-56 fps már komolyan kellemetlen egy felső kategóriás kártyától. [link]
    Azóta talán 2-5%-ot javulhatott a helyzet az tovább optimalizált driverekkel.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Cifu #44 üzenetére

    Cifu! Mondd, hogy nem valami überpörgős FPS-t tolsz 60 Hz-en! ;) Nekem grafikus monitorom van ezzel a frekkel, de nem is merek újra belépni mondjuk a BF-be, mert agyonvernek, annyira nem látom rajta, hogy mi történik. :K

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • Petykemano

    veterán

    válasz Cifu #62 üzenetére

    "multi FPS"
    név kötelez

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Cifu #62 üzenetére

    "FPS-ben elengedhetetlen a minél nagyobb FPS"

    lopom. :DD

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Cifu #62 üzenetére

    Az utolsó BF-em nekem is a 3. volt. Ott nagyon éreztem azt a hátrányt, ami a 60 Hz-ből fakadt. Meg abból, hogy csak az alapjátékot vettem meg (P2W). ;) ...de jó példa a WoT is. Azzal már 2012 óta nyomulok és bizony előfordult bőven olyan helyzet, amikor ezért szívtam meg. Grafikus monitor nem játékra való. Szépek a színek, de olyan utánhúzás és érezhető 60 Hz-es frissítés van rajta, hogy a gyorsabb tankokat „kergetem” csak célkereszttel. :) Érezhető ha lightok többen vannak a pályán, hogy nem tudok úgy reagálni a dolgokra és mivel én is szeretek light-tal játszani, hát Tier VI fölött ez már nem annyira megy. Éppen a monitorom frekije az, ami miatt lemaradok az eseményekről, hogy úgy mondjam. :B
    Persze öreg gémer nem vén ember :DDD (nem vagyok még annyira lassú azé') meg a mai monitorok nem fűtenek, könnyebbek, kisebb helyet foglalnak, de azért hiányzik a CRT 120-as frekije néha, amivel UT-ben gyaktam anno az ellent. ;) A ping az egy nagy varázslat, hogy mostanában már simán töredéke annak, ami a betárcsázósokon, vagy a vékony-nyálú internetten elérhető volt. :K
    Respect a CS múltad miatt, de az engem valahogy sose fogott meg. :P :R Az UT nekem nagyon adta, de persze kaptam is az ívet a Quake-es fenegyerekektől. :D
    A kompetitív játékok meg nagyon el tudnak kapni sajna. Éppen azért mert állandó bennük a kihívás. Na ehhez persze idő kell és család, gyerek, munka mellett az, ami a legkevésbé összeegyeztethető az ember életével.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Cifu #81 üzenetére

    A BF'42 alap. Mármint nekünk, de ez is csak azt jelenti, hogy rohadtul öregszünk. Igaz, amikor azt ecsetelem, hogy én egyébként a Pong nevű játékkal (illetve konkrétan a Videoton TV játékon) játszottam először, akkor sokszor csak pilláznak. Mondjuk az meglepő volt, amikor egy startup napon találkoztam egy friss fejlesztő céggel, akiknél otthagytam a CV-met hátha lesz valami és éppen azt magyaráztam, hogy amúgy, ősz fejem ellenére eléggé gémer lennék és felhoztam a Pong-os példát, akkor a 20 év körüli srác csak nézett üres tekintettel. Még a Spektrummal is ugyanez a helyzet. :) Na most a Csokis-Commodore-os játékcsereberékről már nem is kezdek nosztalgiázni, mert minek. ;) Ez van. Szaladnak az évek és a videójátékipar történelme néha még a benne levőket se nagyon izgatja. Pedig lehetne néha tanulni. Na jó, nem a Pong-ból. :D
    Nálam ez a kifele tartás még nem jött el. Leginkább időszakos, hogy mennyire kap el a hév. Az meg a szabadidőmtől függ. :)
    A WoT-tal úgy vagyok, hogy persze látom a változásokat, de igyekszem nem dramatizálni. Ez is változik, mint minden a világon és ha már annyira nem fog meg, akkor ott fogom hagyni, de még mindig úgy vagyok vele, ahogy QuickyBaby is. Találok benne bőven kihívást és éppen sokszor azzal, hogy a nerf-elt, vagy egyszerűen csak eleve gyenge tankokkal nyomulok. Az utolsó 5 évben az volt a szabály, hogy addig nem adok el egy tankot, vagy nem lépek feljebb a azon az ágon, amíg nem lesz vele meg a Tank Ászom. Lassú folyamat, mert azért unicorn nem vagyok. :B Meg annyi időt sem szánok rá, teszek bele, mint akár QB, akár Sircon. All in all agyatlannak még így sem nevezném, mert nem feltétlenül a WoT a hibás abban, ha elindul a lemming train vagy éppen a játékosok még sok éves játéktapasztalattal sem tudják az alapmechanikákat a játékban. :) ...de teljesen megértem, ha így érzel. BTW most éppen szüneten van a kompetitív cuccos nálam is, de csak azért mert veszettül meg akarom szerezni az összes badge-et a Steam-en a Transport Fever 2-vel. :K :B
    Kéthetente egyszer betévedek a WoT-ba játszani, amikor időm engedi, néha sűrűbben is. Ha gondolod vegyél fel. Andrew_Ace néven futok. Nomen est omen. :DDD
    Na jól szétoffoltuk a topicot. Én abba is hagyom. Köszi a csevejt!

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák