Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Hányasra áll matekból a hugi?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz greenity #15 üzenetére

    Ma már nincs a tanárok kezében fegyelmező eszköz. Jó esetben csak kiröhögik, rálegyintenek a diákok. Rosszabb esetben akár tettlegesen is bántalmazzák.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz HuMarc #17 üzenetére

    Erős volt részedről, hogy "Ez nem igaz." Tény, hogy én is általános értelemben beszéltem, de amit mondtam, az igaz.

    Az egy dolog, hogy van néhány tanár, akire figyelnek a diákok, mert érdekesen adja le az anyagot, szinte muszáj rá figyelni.
    Feltételezhetően nem ők vannak többségben.
    A többiekkel kapcsolatban mi van?

    Tudod, sajnos nem az az általános, hogy a tanárt tisztelni illik, mi több, kell. Mégiscsak tanult, felnőtt ember, és ha csak az utóbbit veszem figyelembe, már eleve kijár neki a tisztelet. Arról nem is beszélve, hogy ő tanítja azt nektek, amiről esetleg fogalmatok sincs, de vizsgázni fogtok belőle.

    És ehhez a hozzászóláshoz mit szólsz?
    Kiemelem a lényeget.
    "Voltak olyan tanárok akiket nem fogadtunk el. Nemhogy tekintélyük nem volt, még az (iskolai) létezésüknek sem maradt alapja. A fiatal tanerők félév után léptek, ha nem tudtak érvényesülni. Néhány idősebb a nyugdíjig tartó túlélésre hajtott. Már azzal is boldoggá tudtuk tenni őket, ha egy órán senki sem lőtte papírgalacsinnal a hátsó felüket, miközben firkáltak a táblára."
    Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?
    Az is rendjén van, hogy köpicsővel gyalázzák meg a diákok csóró tanárt?

    Provokatív kérdés.
    Ha a tanár leb*szna két hatalmas fülest, mert köpicsővel telenyomnád a sejhaját, mit csinálnál? Szaladnál sírva a szüleidhez? Netán feljelentenétek a tanárt?

    El kéne gondolkodni azon, hogy akiket semmibe vesztek, azok felnőtt emberek, és azon vannak, hogy a tudásukat átadják nektek. Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk.

    Egyébként ajánlom szíves figyelmedbe ezen írásomat.
    Ha pedig azon berzenkednél, hogy az osztályodban egyetlen diák sem küldi el az anyjába a tanárt, én azért megkérdeznék valamit.

    Szerinted mit szabad a diáknak egy tanárral szemben?

    Szerk: "Másrészt lehet, hogy ez taplóság, de én úgy gondolom, ha megütnek, vissza fogok ütni, akárki is legyen az illető."

    Ez sok mindent megmagyaráz, ami a felnőttek tiszteletét illeti.
    Édesanyádnak is benyomnál egy hatalmasat?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz greenity #21 üzenetére

    "Kíváncsi lennék, ha majd a munkahelyeden eltöltesz egy két évet, és ott az alattad levők nekiállnak piszkálni és hasonlóan működni mint ahogy te meséled az osztályodról, te mit tennél... gondolom nem állnád meg szó nélkül."

    Könnyebb dolga lesz, mint most a tanároknak. Egyszerűen kirúgja az alkalmazottat akár mondvacsinált indokkal, és tiszta lelkiismerettel tér nyugovóra. Az már nem fogja érdekelni, hogy a volt alkalmazott családjától vette el a kenyeret.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák