Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz HuMarc #17 üzenetére

    Erős volt részedről, hogy "Ez nem igaz." Tény, hogy én is általános értelemben beszéltem, de amit mondtam, az igaz.

    Az egy dolog, hogy van néhány tanár, akire figyelnek a diákok, mert érdekesen adja le az anyagot, szinte muszáj rá figyelni.
    Feltételezhetően nem ők vannak többségben.
    A többiekkel kapcsolatban mi van?

    Tudod, sajnos nem az az általános, hogy a tanárt tisztelni illik, mi több, kell. Mégiscsak tanult, felnőtt ember, és ha csak az utóbbit veszem figyelembe, már eleve kijár neki a tisztelet. Arról nem is beszélve, hogy ő tanítja azt nektek, amiről esetleg fogalmatok sincs, de vizsgázni fogtok belőle.

    És ehhez a hozzászóláshoz mit szólsz?
    Kiemelem a lényeget.
    "Voltak olyan tanárok akiket nem fogadtunk el. Nemhogy tekintélyük nem volt, még az (iskolai) létezésüknek sem maradt alapja. A fiatal tanerők félév után léptek, ha nem tudtak érvényesülni. Néhány idősebb a nyugdíjig tartó túlélésre hajtott. Már azzal is boldoggá tudtuk tenni őket, ha egy órán senki sem lőtte papírgalacsinnal a hátsó felüket, miközben firkáltak a táblára."
    Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?
    Az is rendjén van, hogy köpicsővel gyalázzák meg a diákok csóró tanárt?

    Provokatív kérdés.
    Ha a tanár leb*szna két hatalmas fülest, mert köpicsővel telenyomnád a sejhaját, mit csinálnál? Szaladnál sírva a szüleidhez? Netán feljelentenétek a tanárt?

    El kéne gondolkodni azon, hogy akiket semmibe vesztek, azok felnőtt emberek, és azon vannak, hogy a tudásukat átadják nektek. Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk.

    Egyébként ajánlom szíves figyelmedbe ezen írásomat.
    Ha pedig azon berzenkednél, hogy az osztályodban egyetlen diák sem küldi el az anyjába a tanárt, én azért megkérdeznék valamit.

    Szerinted mit szabad a diáknak egy tanárral szemben?

    Szerk: "Másrészt lehet, hogy ez taplóság, de én úgy gondolom, ha megütnek, vissza fogok ütni, akárki is legyen az illető."

    Ez sok mindent megmagyaráz, ami a felnőttek tiszteletét illeti.
    Édesanyádnak is benyomnál egy hatalmasat?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák