Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz Vakegérke #20 üzenetére

    "Édesanyádnak is benyomnál egy hatalmasat?"

    Nem, nyilván nem. De ha ő ütne meg, akkor is védekeznék.

    Én egyik tanárt sem köpőcsövezem hátba, szólok be neki, stb.

    "Provokatív kérdés.
    Ha a tanár leb*szna két hatalmas fülest, mert köpicsővel telenyomnád a sejhaját, mit csinálnál? Szaladnál sírva a szüleidhez? Netán feljelentenétek a tanárt?"

    Mint már írtam, ilyet nem tennék. És amíg teljesen jogtalanul kever le nekem, akkor vissza fogok vágni. Mindig arra törekszem, hogy ne legyen oka lekeverni egyet.

    "El kéne gondolkodni azon, hogy akiket semmibe vesztek, azok felnőtt emberek, és azon vannak, hogy a tudásukat átadják nektek. Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk."

    Egyik tanáromat sem veszem semmibe, csak az a véleményem, hogy azzal, hogy nem tud fegyelmet tartani, azzal minket, normális gyerekeket akadályoz, akikben legalább annyi jóérzés van, hogy csendben marad az órán.

    Az osztályfőnököm rajztanár, és kicsit sértőnek érzem, amikor mi, 3-4 barátommal hátul ülünk és figyelünk, a többi 26 emberrel ellentétben, és minket szidnak le, mert mély a hangom, és ha halkan beszélek az órával kapcsolatos dologról, az is hallatszik, mert most mutálok.

    "Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk."

    Az a baj, hogy szerintem nem. Egy csomó tanáromon azt érzem, hogy a tanítást nem életcélként fogja fel, hanem munkaként. És kicsit felháborító, amikor valaki kérdez valamit, mert lemaradt és a minket tanító 11 tanár közül kb. hárman magyaráznák/mondanák el még egyszer, a többi felháborodna, hogy de ezt ő már elmondta. Pedig ha egyszer tanár, akkor az a feladata (vagy szerintem az lenne) hogy a lehető legtöbb embernek megtanítsa az anyagot, a legjobb tudása szerint. Pont úgy, ahogyan mi is a legjobb tudásunk szerint vagyunk kötelesek teljesíteni az órákon. Ha minden tanárunkról úgy érezném, hogy ő tényleg ezt akarja csinálni, és tényleg a lehető legjobban akarja megtanítani nekünk, akkor nyilván jogosnak érezném akár még a testi fenyítést is. De amíg sok tanár rosszul tanítja meg az anyagot (pl. nyelvtanárok), és semmibe veszi azokat, akik valamit nem értenek, esetleg azokat, akik unatkoznak órán, mert színötösök, és őket nem hagyják érvényesülni, addig nem gondolom, hogy jogos lenne a felháborodásuk.

  • dabadab

    titán

    válasz Vakegérke #20 üzenetére

    "Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?"

    Nem a diakok, hanem a tanar alkalmassaga. Es tulajdonkeppen ennek kellene ervenyesulnie, hogy az maradjon a tanari palyan, aki alkalmas ra, ne az, akinek nincs mashova mennie.

    Egyebkent akarhanyszor ismetled el, hogy a tanarok kezebe ma mar nincs eszkoz, attol az meg ugyanugy nem lesz igaz, mint elsore. Az ilyen szoveggel maximum azt arulod el, hogy fogalmad sincs, hogy mikepp lehet banni egy osztalyni gyerekkel. Szerencsere vannak tanarok, akik tudjak.
    Az sajnalatos teny, hogy sokak szamara a fizikai bantalmazas jelenti az emberek kozotti kommunikacio csucsat, de ne ez legyen mar a norma, hanem tartsuk ezeket annak, amik: agressziv allatok.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Raucher

    tag

    válasz Vakegérke #20 üzenetére

    Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?
    Az is rendjén van, hogy köpicsővel gyalázzák meg a diákok csóró tanárt?

    Ha nem is közvetlenül nekem írtad, de a kapcsolódó idézet miatt én (is) válaszolok.

    Miért ki döntse el?
    Ki más tudná eldönteni, mint a diákok.
    Aki emberi hiányosságokban szenved, felkészületlen, alapvető kommunikációs problémákkal küszködik, az alkalmat a tanári pályára. Ha a tisztelet okán maradna ott, akkor tovább hígulna az amúgy sem acélos tanerő. A nyugdíjig meg folyamatos zilálná az oktatási rendszert.
    Középiskolában ezerszer elmondták nekünk. Ide nem kötelező járni. Ha valami nagyon nem tetszik, akkor el lehet innen húzni. (Az első év végére el is húzott a fél osztály.) Mi meg elmondtuk tanítani sem kötelező ebben az iskolában.
    Vagy tiszteletből azt a hivatásos járművezetőt se küldjük el, akik hetente csak egyszer-kétszer zúzza meg a járművét, mások értékének és életének veszélyeztetése közben?

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Új hozzászólás Aktív témák