Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raucher

    tag

    válasz Neil Watts #6 üzenetére

    "Érdekes módon régebben volt tekintélye a tanároknak, ha valamit elkövettél / akadályoztad a másikat a tanulás folyamatában akkor annak megfelelő büntetést kaptál......
    Amikor megjelent a tanár, mindenki elcsendesült - az most megint más, hogy tiszteletből vagy a félelem okán - s időben kezdhető normális órák voltak többségében."

    Ez így nem igaz.

    Voltak tanárok akiknek volt tekintélyük. Visszagondolva azt látom, hogy naponta megdolgoztak azért a tekintélyért.
    Voltak olyan tanárok akiket nem fogadtunk el. Nemhogy tekintélyük nem volt, még az (iskolai) létezésüknek sem maradt alapja. A fiatal tanerők félév után léptek, ha nem tudtak érvényesülni. Néhány idősebb a nyugdíjig tartó túlélésre hajtott. Már azzal is boldoggá tudtuk tenni őket, ha egy órán senki sem lőtte papírgalacsinnal a hátsó felüket, miközben firkáltak a táblára. Az elektronikai alapismereteim hiányát egy ilyen túlélőnek köszönhetem.
    A büntetés sem egyszerű dolog.
    Ha jó a tanár, akkor nem kell büntetnie. Ha nem a tanári pályára való, akkor a büntetést is le..ják a tanulók.

    Volt ellenőrzőnk, amit a középiskola első osztályába láttak utoljára a szüleim. Utána már magam intéztem mindent. Egyszer kaptam igazgatói figyelmeztetést, mert bezártam az öltözőbe az osztálytársaimat. Ezt elmondtam egy kis késéssel, a középiskola befejezése után.

    A tanulók régen és ma is tanuló anyagból készülnek. A bezzeg a mi időnkben/ régen bezzeg jobbak voltak ... szövegek alaptalan rágalmak. Ha valaki egy gyenge pillanatában kontroll nélkül hiszi el, amikor belövik neki a marhaságot, teljes hittel adja tovább az utódok felé. Így élnek sokáig ezek a tévhitek.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz Vakegérke #20 üzenetére

    Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?
    Az is rendjén van, hogy köpicsővel gyalázzák meg a diákok csóró tanárt?

    Ha nem is közvetlenül nekem írtad, de a kapcsolódó idézet miatt én (is) válaszolok.

    Miért ki döntse el?
    Ki más tudná eldönteni, mint a diákok.
    Aki emberi hiányosságokban szenved, felkészületlen, alapvető kommunikációs problémákkal küszködik, az alkalmat a tanári pályára. Ha a tisztelet okán maradna ott, akkor tovább hígulna az amúgy sem acélos tanerő. A nyugdíjig meg folyamatos zilálná az oktatási rendszert.
    Középiskolában ezerszer elmondták nekünk. Ide nem kötelező járni. Ha valami nagyon nem tetszik, akkor el lehet innen húzni. (Az első év végére el is húzott a fél osztály.) Mi meg elmondtuk tanítani sem kötelező ebben az iskolában.
    Vagy tiszteletből azt a hivatásos járművezetőt se küldjük el, akik hetente csak egyszer-kétszer zúzza meg a járművét, mások értékének és életének veszélyeztetése közben?

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Új hozzászólás Aktív témák