Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raucher

    tag

    válasz Neil Watts #6 üzenetére

    "Érdekes módon régebben volt tekintélye a tanároknak, ha valamit elkövettél / akadályoztad a másikat a tanulás folyamatában akkor annak megfelelő büntetést kaptál......
    Amikor megjelent a tanár, mindenki elcsendesült - az most megint más, hogy tiszteletből vagy a félelem okán - s időben kezdhető normális órák voltak többségében."

    Ez így nem igaz.

    Voltak tanárok akiknek volt tekintélyük. Visszagondolva azt látom, hogy naponta megdolgoztak azért a tekintélyért.
    Voltak olyan tanárok akiket nem fogadtunk el. Nemhogy tekintélyük nem volt, még az (iskolai) létezésüknek sem maradt alapja. A fiatal tanerők félév után léptek, ha nem tudtak érvényesülni. Néhány idősebb a nyugdíjig tartó túlélésre hajtott. Már azzal is boldoggá tudtuk tenni őket, ha egy órán senki sem lőtte papírgalacsinnal a hátsó felüket, miközben firkáltak a táblára. Az elektronikai alapismereteim hiányát egy ilyen túlélőnek köszönhetem.
    A büntetés sem egyszerű dolog.
    Ha jó a tanár, akkor nem kell büntetnie. Ha nem a tanári pályára való, akkor a büntetést is le..ják a tanulók.

    Volt ellenőrzőnk, amit a középiskola első osztályába láttak utoljára a szüleim. Utána már magam intéztem mindent. Egyszer kaptam igazgatói figyelmeztetést, mert bezártam az öltözőbe az osztálytársaimat. Ezt elmondtam egy kis késéssel, a középiskola befejezése után.

    A tanulók régen és ma is tanuló anyagból készülnek. A bezzeg a mi időnkben/ régen bezzeg jobbak voltak ... szövegek alaptalan rágalmak. Ha valaki egy gyenge pillanatában kontroll nélkül hiszi el, amikor belövik neki a marhaságot, teljes hittel adja tovább az utódok felé. Így élnek sokáig ezek a tévhitek.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Új hozzászólás Aktív témák