Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Játszottam mindegyik GTA résszel, de az elsőt és a Vice City-t leszámítva egyikre sem emlékszem kimondottan. Nem voltam sose egy kimondottan GTA fan. De sose voltam rossz véleménnyel a szériáról. Mindig is elismertem, hogy mekkora tartalom található egy-egy részben. A GTA San Andreas is tetszett de azt egy magamnak tett fogadalomnak hála sose fejeztem be (ami összefüggésben van az érettségire való tanulás és a San Andreas-szal való játszással, és ennek mértékével). Aztán jött a negyedik rész ami technikailag igazán vonzott, de a főhős karaktere és az egész sztori nagyon taszított, ezzel a résszel játszottam a legkevesebbet.

    Ilyen GTA-s előélettel az V. rész már bejelentésekor se hozott lázba. Szép, jó, nagyobb, de nem terveztem, hogy játszom majd vele. Aztán megjelent X360-ra de csak 10-15 perc erejéig próbáltam ki. Aztán most mikor közeledett a megjelenés figyeltem a híreket, kommenteket, kezdett egész nagy őrület kialakulni a program körül. Gondoltam, hogy mivel mostanában úgy se volt már jó ideje amit kipróbáltam volna, adok neki 20 perc esélyt :) Mivel a gépem nem hogy öreg, hanem már vén, muszáj volt kipróbálnom először, hogy fut e. Sikerült is kipróbálnom a virágbolti verziót rögtön a megjelenés másnapján. Első sokk akkor jött mikor sikerült teljesen játszhatóra configolnom a játékot. Ez ma már szinte hihetetlen, hogy egy konzol port amire tisztességesen odafigyeltek a készítők. Szinte könny csordul az ember szemébe mikor meglátja azt a sok beállítási lehetőséget. A Rockstar mindig is a legigényesebb játékfejlesztő cégek közé tartozott, de a pc-s portokra nem nagyon figyeltek. Mondták ők, hogy "most tényleg oda fognak rendesen figyelni a portolásra". De egy olyan öreg róka mint én már ilyen dolgokat meg sem hall. Nem hiszek én már a mesékben. Viszont a Rockstar megcsinálta. Igaz, hogy "csak" fix 35-40fps-re sikerült configolni a játékot (high beállítások, de dx 10.1-ben) , de az én szememet ez még nem bántja. Single player játék esetében meg úgy is mindegy. Ez a 60fps csak a mai fiatalok mániája, biztos az evolúciós "fejlődés" során lett ennyire érzékeny mindenki szeme. Persze kellemesebb az a 60 képkocka/ms, de játszhatóságot nem befolyásolja.

    Prológus, és config után nekiugrottam a játéknak. Gondoltam is magamba: " na kedves GTA indul az óra, van 20perced, hogy lenyűgözz" :) Ez olyan este 9 óra körül lehetett. Következő mikor ránéztem az órára 01:30-volt. Elképesztő! Ez a játék iszonyatosan levett a lábamról. Annyira komplex, annyira morbid, humoros, tartalmas, szép, őrült! Három napnyi játék után a virágbolti verzió beadta a kulcsot, egy percig sem gondolkodtam, hogy kifizessem érte az én mércémmel mérve elég borsos árat (steam verzió). Aztán újrakezdtem. És ugyan olyan élvezettel játszottam végig három napnyi küldetést, mint ha elsőre csinálnám meg őket. Rögtön kaptam is az alkalmon, és a rablásokat mindig a másik módszerrel oldottam meg, mert ugye van lehetőség a választásra. Engem leginkább az nyűgöz le a játékban, hogy a világ él körülötted. Ilyet legutóbb a WoW esetében éreztem. És bár összehasonlíthatattlanul jobb ebben a WoW, de az multiplayer, ez pedig "csak" egy single player játék, de az élő világ illúziója tökéletes!
    Előzetesen leginkább attól tartottam, hogy három karaktert kell/lehet irányítani. Nem tudtam elképzelni, hogy ez is ennyire jól működhet. Még kb. csak a játék felénél járhatok, de elégedett vagyok, mert tudom, hogy rengeteg tartalmat nem fedeztem még fel. Hosszú játékórákra le fog még kötni a játék ami egy ilyen árú terméknél azért fontos. Nem egy 5 órás sztori módot kapjak a pénzemért.
    Az online részbe pedig még bele sem kezdtem, majd a sztori után.

    5/5 "Régenmindejobót" csak a GTA nem! :)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák