Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #40 üzenetére

    Ezeket tudom, de 144hz-es monitort veszek, nem baj ha tobb fps van ( : - neha beeshet 1-2 egyeb jatek, de amire a tobbseg"nyaldzik" azon en csak altalaban rohogok egy jot es 10 perc utan torlom, szoval eselye nem nagy -
    Beszabalyozva hasznalom az 570-et is, utod barmelyik lesz azt is hasonlokeppen, itx pulse 570-em van, nem olyan hatalmas hutovel, de igy hangostol messze van terhelve is, 590 vonalon nitrorol lecsusztam, pulse meg van, eleg emberi aron lehet ezeket most venni, ezert inkabb upgradelnek egy kicsit
    590 mivel mar 12nm elviekben jobban is alulfeszelheto, de majd kiderul

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Dilikutya

    félisten

    válasz aginor #46 üzenetére

    De ugyanezen logika szerint az 570 is alulfeszelve van egy 560 vagy 550 szintjére, tehát mégis csak gyorsabb lesz. :) Más kérdés, hogy a két kártya között úgy van 15-20% különbség, hogy az 570 is elég gyors még.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #46 üzenetére

    nem kergetek álmokat ( :
    az én gépemnél nincs turbo semminél, én vagyok a rencergazdi', fix-fesz-órajel párosok vannak - 8 magos 2700 most allcore 3,4-en, uv-val, smt nélkül, sehol nincs mikrolagg -
    az 570 csőgázon ehet 100-120w körül beszabályozva uv-val nálam, 1250-es gpu-val, 8000-es rammal, nem azt mondtam leveszem az 590 órajeleit - bár az is lehet -, hanem csökkentem az órajelekhez tartozó feszültséget, 570/580 esetenként igen durván túl van feszelve gyárilag, 590 meg pláne
    párom játszik régebbi ac-val, nagyrészt teljesen passzívan megy a kártya
    nem kellene sokat ráfizetni, nyilván nem érné meg ft/fps-ben, abban egyik kártya sem fogja verni a kis 570-et :) , de mint mondtam jó áron lehet őket lőni most - pulse 56e, nitro+ 60e körül, kis mázlival még kevesebbért -
    beszéltük már a topikjában, egyébként van benne ráció h 570-580 közti fogyasztással akár 580 feletti szint összejöhet, az 570-em sem eszik most többet egy 1060-nál az biztos
    kíváncsi is vagyok rá, 5700/2060s felárát inkább jobb monitorba rakom, filóztam rajtuk erősen, de navi még erősen nyűgös lehet, 2060s drágább, de az 570-nel is igazából elvagyok ( : kicsit elkapott a gépszíj 10 év kihagyás után :d , de 590 még belefér - legfeljebb ráfogom a 8gb vramra és a bitang hűtésre a cserét ( : -

    szerk:
    doooo
    alzaaaaaaaaaa.hu :d
    tegnap néztem 5700 pulse 124e lenne+ játék, msi 2060s armor 136e+ játék
    stock 5700 101-2-3-4e + játék
    akinek nagyon 2060 kell 105 körül lehet lőni, játék nem tudom van-e :d

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #50 üzenetére

    3 év garos az 570 is 3 hét híján :) kellett valami a nem létező igp helyett, mivel nagyon jó áron volt ez lett
    32gb ram, 2700, brutál nvme ssd pipa :d - melózik is néha majd a gép, nem akarok tötymörögni ha úgy adódik - azasszonyra' meg ettől függetlenül is túl sokat költök ( :
    az alaulfesz annyit tesz, h gyári órajelek maradnak, de kevesebb feszültséggel, ha már órajelek is lentebb mennek az underclock, nem hinném h szükség lesz rá, de attól h csak a fesz-t veszed lentebb semmit nem változik a kártya teljesítménye, csak kevesebb hőt termel/fogyaszt
    az 570 itx esetében 1250/6000 a gyári órajel, ramot felkattintottam 8000-re, de még így is nagyon messze van a stock 570 fogyasztástól, gpu-n 0,2v-ot tudtam "spórolni", az nagyon nem mindegy, cpu-nál sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kolopele

    nagyúr

    válasz aginor #54 üzenetére

    Azzal is csökken ha a power limitet veszed lejjebb, akkor már az egyszerűbb. Mondjuk nem mindegy hogy egy 470 - en vagy egy 2080 Ti - n hajtod ezt végre.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #54 üzenetére

    dehogy csökken a max órajel, beállítod manual és kész, akár oc-zhatod is, nyilván rajtad múlik mi a cél
    470-et nem tudom, 570-en ott van 7 state, mindet manual beállítottam - elsőt kivéve, alap 2d-s profilt nem engedi de az jó is úgy ahogy van -, megy minden mint a golyó, a kártya pedig nem zabál - pedig a ramot 25%-kal gyorsabbra kattintottam -

    szerk:
    kolopele
    auton úgy repült 1,3-14v-ba a cpu mikor rájött h neki turbóznia kell, h öröm volt nézni ( : talán 1,05v-ot adtam neki allcore 3,4ghz-hez, netezgetéssel még a rézmagos hűtője is elvitte passzívan

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz aginor #80 üzenetére

    Úgy pontos, hogy ami nem egyventis kis vacak, az inkább 85-90k; pár ezerrel több, mint az RX 590, 2 GB-tal kevesebb VRAM, és kb. 5-10 fps-sel tudhat többet, bár ez játékfüggő is - de akkor szerintem már inkább egy Ti, megintcsak párezerrel többért.

    Az 590 Nitro+ többet fogyaszt, de csak annyira "kazán" körülbelül, mint az 580 Nitro+; semennyire. Király hűtése van.

    ------------------------------------------------------------------------------

    (#74) kolopele: Mármint azt akarod mondani, hogy te nem veszed észre, nem? :))

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #80 üzenetére

    legolcsóbban egy gw ghostot lehet összekuponozni 73e-ért alzáról - máshol nem is láttam még 1660s-eket - , többi 80 fölött van még kuponokkal is, nitro 590 61e, pulse 56e, ha a játékot sikerül ellőnni mellőlük -7-8e, a nitro egy csúcs kártya, gw ghost meg egy kommersz, pulse is jobb kategória zafírnál
    új árakról beszéltem mindkét esetben
    többet esznek az tény, finomhangolva is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #83 üzenetére

    nyilván a babatét' verzióért nem sokan adnának felárat ( : én akkor se azt venné ha 10e-rel olcsóbban adnák :d
    alzás árakat le lehet kuponozni , annyira jönnek ki amit mondtam
    biztos nem vaporx kategória már, de csúcs, éjszaka olvastam gyártókról, na épp elég gw betegséget fújt össze a szél
    nem mondom, hogy nem vennék, 1660 kategória még oké, az itx verziójuk tetszik is, viszont a zafírnál már a pulse is tud félpasszív módot, gw nem tudja, és nem is kapni 1660s-t belőle még - olyan venti defektekkel egy zafír kapcsán sem találkoztam mint gw/palit, csigabájt' kártyáknál -
    kazánban egyet értünk, azonos hűtő mellett az 590 sokkal melegebb lenne, és sokkal több hőt termel ki magából, akármilyen jó hűtés van rajta - kérdés mennyire lehet finomhangolni uv-val, az 570-em lazán combosabb 1660 szintjén van fogyasztásban, papíron sokkal többet eszik, gyári fesszel nem is csodálom -
    amit már tényleg nyugodtan megvennék 1660s-ből msi gaming, de még kuponokkal is 85e - és onnan kevesebb mint 20e-rel meg csigabájt' 2060 is lenne játékkal, csak ugye csigabájt', és nagyon csúnyákat olvasok mindenhol a ventijeikről, sokszor még aorus kategóriában is, de játék eladása után 100e alatt megvan -, no meg 5700 stock hűtősök játékkal 102-3e ft-ért, de olyat se igazán szeretnék
    no mindegy, választék az van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz aginor #83 üzenetére

    Nekem 580-ból van Pulse.
    Radeon Chill 60FPS-re lőve, Destiny 2 alatt max. 60 fok, 70-80W fogyasztás, 800-900rpm venti.
    Nem is fűt, nem is hangos.
    100-120W fölé még Division alatt sem ment.

    (#84) Chaser:

    nVidia oldalon nekem szinte mindig Gigabyte volt. Soha nem volt gondom a ventikkel.

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #87 üzenetére

    kicsit betegeskedtem, iccaka' olvastam vga topikokban, itt is, máshol is, gw/palitnál is uo. sok defektes ventis példányról lehet olvasni mint csigabájtól' - no jó, csigabájtról' többet... -
    nincs fogymérőm most, amit tudok, terhelve is nagyon messze van a hangostól, a hűtő meg nem nagy rajta, kb mint a 1660 gw itx-é - ez is itx, gpu feszt levettem gyári órajel mellett, ramot viszont felcsavartam 6-ról 8e-re -
    jó a hallásom, lehet hallanám a gw-t, lehet nem, cpu úgy néz ki meglesz hangtalanul, táp félpasszív - bár lehet ezt is visszaviszem, ventivel kereg a 30e ft-os seasonic, az előző jobban kerregett, az csak 25e ft volt ( : -
    jah táp, 550w focus gold+, papíron 30% terhelésig jár hibrid módban passzívan a venti, zen 2700 allcore 3,4-3,6 és az 570 mellett még egyszer sem kapcsolt be a venti tesztek vagy játék alatt:) szóval esélyesen 1660 fogyasztásán nem megy túl, -0,2v gpu feszt kapott, csak egy "picit" lőtték fölé a gyári adagot - viszont default beállítással sem kapcsolt be a táp ventije -
    mért nem vitted vissza a kártyát elállással? ha jól értem gyorsan kiderült h gondos

    szerk:
    Gibo
    amíg mo-n élünk nem érdekes kint milyen árak vannak ( : - jó, te lehet ott élsz, vagy vannak rokonaid, de azzal én kitörölhetem sajnos :) -
    hatalmas business lett volna pár ezer ft árért cserébe kiküldeni külfödre a durván kerregő seasonic tápot 6-7-8e ft-ért ( :
    de egyébként itthon lehet lőni zafír pulse 5700-at 124e ft-ért, játékkal, customot 102-3e-ért, nekem ott a driverekkel és sync nyűgökkel van bajom, egyébként simán jöhetne az 5700 pulse ha nem is használom ki, igen korrekt hűtőt kapott

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz aginor #83 üzenetére

    Se nem hangos, se nem melegszik. Elsőkézbeli tapasztalat. Patika cucc.

    Ha az a szitu, hogy "high-end" RX verzió vagy low-end 1660S párezerrel többért, szerintem nem kérdés, hogy inkább melyiket.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz aginor #80 üzenetére

    Annyiért nem kapsz 1660 Supert. Inkább 90-hez közel.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #104 üzenetére

    tömegtermelés van erősen, de azért valahol szánalmas ez
    van nekik drágább, prime ultra platinum, pont annál mondták h "kerreghet" ( :
    most rápihenek, bq hűtőnél nem volt értelmes am4 lefogató - de teljesen jó, h az official install videóik szerint kétféle is lehetne, nálam valami harmadik megoldás landolt - mennek vissza együtt kézen fogva majd, csak előtte megveszem az utódaikat

    aprós vásárlás gyönyörei, én már csak eladok ott néha évek óta, így is van nyűg bőven bolti vásárlásnál is

    szerk:
    Dilikutya
    uram, értelmezés?
    alza/bestbuy topik, hajrá
    nyilván nem azért mondom, h csorgassa rá valaki a nyálát ha így jó lenne neki a business, ott van minden a fentebbi topikokban, csak el kellene olvasni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák