Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz doooo #13 üzenetére

    de van 120e alatt több belépő is, arról nem beszélve h van már hosszantartó blekkfrájdéj' is ufóéknál ahol olcsóbb ( :
    amd alternatíva a radeon 5700, ami tesztek alapján 2600s szint - osztán' lehet hazudnak ( : -

    ttt
    azon vacilálok 144hz 27" fhd v 32" 1440p monitort vegyek , kifejezetten a doomhoz ( : ma megnéztem valami új csodát, 10 percnél ez se jutott tovább nálam, kis 570-en egész jól ment, mondjuk eddig minden amit néztem - azon is vacilálok azt mire cseréljem ( : -

    Synthwave
    nálam a forza lockol 60-ra, lehet a "monitor" miatt?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz doooo #31 üzenetére

    te nem találtál pontosabban
    1660s ami majdnem ti, 73e-ért haza lehet vinni egyebek mellett, 2060-at 105e körül

    rx guruk, ez reális lehet?
    nem tudom már mit higgyek el yt videókból és tesztekből

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Yézi #33 üzenetére

    :R én is hasonlóakat látok, de annyi hülye ellentmondásos teszt és videó van
    ez a teszt az jó, de 480-at már nem vennék, 570-et cserélnék le, 5700/2060s mellett az 590 van még - mindig - a kalapban, igazából doom+forza a lényeg, az meg megy neki is, teljesen felesleges drágábbat vennem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #40 üzenetére

    Ezeket tudom, de 144hz-es monitort veszek, nem baj ha tobb fps van ( : - neha beeshet 1-2 egyeb jatek, de amire a tobbseg"nyaldzik" azon en csak altalaban rohogok egy jot es 10 perc utan torlom, szoval eselye nem nagy -
    Beszabalyozva hasznalom az 570-et is, utod barmelyik lesz azt is hasonlokeppen, itx pulse 570-em van, nem olyan hatalmas hutovel, de igy hangostol messze van terhelve is, 590 vonalon nitrorol lecsusztam, pulse meg van, eleg emberi aron lehet ezeket most venni, ezert inkabb upgradelnek egy kicsit
    590 mivel mar 12nm elviekben jobban is alulfeszelheto, de majd kiderul

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #46 üzenetére

    nem kergetek álmokat ( :
    az én gépemnél nincs turbo semminél, én vagyok a rencergazdi', fix-fesz-órajel párosok vannak - 8 magos 2700 most allcore 3,4-en, uv-val, smt nélkül, sehol nincs mikrolagg -
    az 570 csőgázon ehet 100-120w körül beszabályozva uv-val nálam, 1250-es gpu-val, 8000-es rammal, nem azt mondtam leveszem az 590 órajeleit - bár az is lehet -, hanem csökkentem az órajelekhez tartozó feszültséget, 570/580 esetenként igen durván túl van feszelve gyárilag, 590 meg pláne
    párom játszik régebbi ac-val, nagyrészt teljesen passzívan megy a kártya
    nem kellene sokat ráfizetni, nyilván nem érné meg ft/fps-ben, abban egyik kártya sem fogja verni a kis 570-et :) , de mint mondtam jó áron lehet őket lőni most - pulse 56e, nitro+ 60e körül, kis mázlival még kevesebbért -
    beszéltük már a topikjában, egyébként van benne ráció h 570-580 közti fogyasztással akár 580 feletti szint összejöhet, az 570-em sem eszik most többet egy 1060-nál az biztos
    kíváncsi is vagyok rá, 5700/2060s felárát inkább jobb monitorba rakom, filóztam rajtuk erősen, de navi még erősen nyűgös lehet, 2060s drágább, de az 570-nel is igazából elvagyok ( : kicsit elkapott a gépszíj 10 év kihagyás után :d , de 590 még belefér - legfeljebb ráfogom a 8gb vramra és a bitang hűtésre a cserét ( : -

    szerk:
    doooo
    alzaaaaaaaaaa.hu :d
    tegnap néztem 5700 pulse 124e lenne+ játék, msi 2060s armor 136e+ játék
    stock 5700 101-2-3-4e + játék
    akinek nagyon 2060 kell 105 körül lehet lőni, játék nem tudom van-e :d

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #50 üzenetére

    3 év garos az 570 is 3 hét híján :) kellett valami a nem létező igp helyett, mivel nagyon jó áron volt ez lett
    32gb ram, 2700, brutál nvme ssd pipa :d - melózik is néha majd a gép, nem akarok tötymörögni ha úgy adódik - azasszonyra' meg ettől függetlenül is túl sokat költök ( :
    az alaulfesz annyit tesz, h gyári órajelek maradnak, de kevesebb feszültséggel, ha már órajelek is lentebb mennek az underclock, nem hinném h szükség lesz rá, de attól h csak a fesz-t veszed lentebb semmit nem változik a kártya teljesítménye, csak kevesebb hőt termel/fogyaszt
    az 570 itx esetében 1250/6000 a gyári órajel, ramot felkattintottam 8000-re, de még így is nagyon messze van a stock 570 fogyasztástól, gpu-n 0,2v-ot tudtam "spórolni", az nagyon nem mindegy, cpu-nál sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #52 üzenetére

    én órajelet és feszt csökkentettem cpu-nál, intel és amd is zabál ha szabadjukra vannak engedve, 3,4-3,6-on uv-val hangtalanul és olcsón tudom hűteni, ma szereltem fel egy lp bq! hűtőt - izgalmas volt :d -, prime blend alatt semmi hangja :) ez se ehet olyan rengeteget így és nekem mindenre - is - elég

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #54 üzenetére

    dehogy csökken a max órajel, beállítod manual és kész, akár oc-zhatod is, nyilván rajtad múlik mi a cél
    470-et nem tudom, 570-en ott van 7 state, mindet manual beállítottam - elsőt kivéve, alap 2d-s profilt nem engedi de az jó is úgy ahogy van -, megy minden mint a golyó, a kártya pedig nem zabál - pedig a ramot 25%-kal gyorsabbra kattintottam -

    szerk:
    kolopele
    auton úgy repült 1,3-14v-ba a cpu mikor rájött h neki turbóznia kell, h öröm volt nézni ( : talán 1,05v-ot adtam neki allcore 3,4ghz-hez, netezgetéssel még a rézmagos hűtője is elvitte passzívan

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #59 üzenetére

    uram, én már akkor tuningoltam és uv-oltam, amikor még azt sem tudtam mi az ((( :
    stabil órajelekről beszélek, szemléltetni akartam mennyit jelent az uv és esetleg egy kis underclock, nem kell aggódnod, prime blend és játékok alatt is stabil :) - én ezekkel tesztelek, ibt-t valamikor régen használtam, de prime blendnél nem kell köröket futtatni, gyorsan dobja ha gond van - de úgy már nem vitte el a gyári hűtő nyilván, ezért kapott egy lp bq!-t, az hangtalanul is elviszi akár blend alatt is, annyi terhelést meg játékokban közelében sem kap

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #62 üzenetére

    lehet, ezekről nekem fogalmam nincs :)
    kijelző folyamatban, lassan eldöntöm melyiket vegyem
    bár eddig két seasonic kerregő ventis tápom volt az új gépben, ma egy olyan lefogatós bq! venti ami hivatalos tartozékok közt nincs, nem túl jó omen ( :
    ha a doom fhd ultrán "repülne", az tökéletes is lenne - meg a forza minél jobban, bár az tv-re megy ami elvileg nem tud sync-et de 120hz-es a panel, vsync mellett az 120 fps lockot jelent, jól értem? -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #65 üzenetére

    egy ideje nem jáccottam' pc-n, 8-10 éve :d - kivéve gererals -, boxon nem is rémlik lehetett-e állítani vsyncet, de jellemzően semmit nem állítottam, csak ment
    nitro+, de nem se, az a babatét' sztem borzasztó, 70,5e ufóéknál, amit le lehet vinni 61e-re +játék, az azért korrekt - pláne ha el tudja passzolni az ember a játékot is - , pulse 5e-rel olcsóbb, ilyen különbség mellett nyilván a nitro
    azért némi teljesítmény csökkenéssel számolok, 570-nek durván megjön az étvágya a gyári 1250 gpu érték felett, 1350-en már emberesen zabál, nitro eleve túlhajtott, tápot passzívan akarom használni, úgy nem kerreg ( : 570-hez képest +50-60w belefér, de sokkal több nem, kazánházat se akarok nyilván, de fogalmam nincs pontosan mit lehet alakítani a 12nm áldásából, 590 az rx-ek királya, nitro pedig az 590-ek királya, ez nagyon tetszik benne :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #67 üzenetére

    úgy nem láttam, de tényleg nem is akarom, nem értem hogy jön a kék egy amd kártyához, pulse fehér-piros backplatje pl kifejezetten tetszik - bár fekete-piros jobb lenne ( : -, nitron az tetszik, ha már pilácsol, gpu hőmérséklet függvényében lehet vezérelni és ilyesmik, de az a kék design az nekem nagyon nem jön be

    szerk:
    nekem az 5700 pulse is tetszik, 105e nettó alatt megvan :) de sztem a nitro is akörül
    sok nyűgöt olvastam sync terén a navikról, nem szeretnék belelépni és kísérletezgetni, extraként ki se használnám, szóval felpofoztam magam h nem ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #69 üzenetére

    párom nyomja az ac black flaget most, régebbi játék, előbb néztem cpu ventit, áll... :) tép ventije áll, az 570 ventije szolidan pörög, de sokszor az is megáll, ennyit számít az uv, és ez nem 20-30e-s hűtő, 12e körül van - és valami egyedi lefogatót kaptam, sztem direkt nekem gyárották :d -

    szerk:
    Synthwave
    nagy ritkán láttam képtörést forzánál ezzel a fix 60 fps-sel, de akkor elég "szépet" törik
    majd kitapasztalom, legyen egy jó monitor, most egy 40" fhd tv van átmenetileg

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #73 üzenetére

    ránéztem adatlapodra, hirtelen azt hittem a gaming x trio azt jelenti 3 db van :d kicsit már zokni vagyok ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #76 üzenetére

    utána le is esett rögtön, sli-nek sok lenne, bár lehet van 3db-os is, de annyira bátor még te sem lehetsz :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #80 üzenetére

    legolcsóbban egy gw ghostot lehet összekuponozni 73e-ért alzáról - máshol nem is láttam még 1660s-eket - , többi 80 fölött van még kuponokkal is, nitro 590 61e, pulse 56e, ha a játékot sikerül ellőnni mellőlük -7-8e, a nitro egy csúcs kártya, gw ghost meg egy kommersz, pulse is jobb kategória zafírnál
    új árakról beszéltem mindkét esetben
    többet esznek az tény, finomhangolva is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #83 üzenetére

    nyilván a babatét' verzióért nem sokan adnának felárat ( : én akkor se azt venné ha 10e-rel olcsóbban adnák :d
    alzás árakat le lehet kuponozni , annyira jönnek ki amit mondtam
    biztos nem vaporx kategória már, de csúcs, éjszaka olvastam gyártókról, na épp elég gw betegséget fújt össze a szél
    nem mondom, hogy nem vennék, 1660 kategória még oké, az itx verziójuk tetszik is, viszont a zafírnál már a pulse is tud félpasszív módot, gw nem tudja, és nem is kapni 1660s-t belőle még - olyan venti defektekkel egy zafír kapcsán sem találkoztam mint gw/palit, csigabájt' kártyáknál -
    kazánban egyet értünk, azonos hűtő mellett az 590 sokkal melegebb lenne, és sokkal több hőt termel ki magából, akármilyen jó hűtés van rajta - kérdés mennyire lehet finomhangolni uv-val, az 570-em lazán combosabb 1660 szintjén van fogyasztásban, papíron sokkal többet eszik, gyári fesszel nem is csodálom -
    amit már tényleg nyugodtan megvennék 1660s-ből msi gaming, de még kuponokkal is 85e - és onnan kevesebb mint 20e-rel meg csigabájt' 2060 is lenne játékkal, csak ugye csigabájt', és nagyon csúnyákat olvasok mindenhol a ventijeikről, sokszor még aorus kategóriában is, de játék eladása után 100e alatt megvan -, no meg 5700 stock hűtősök játékkal 102-3e ft-ért, de olyat se igazán szeretnék
    no mindegy, választék az van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #85 üzenetére

    neked nem volt, sokaknak meg igen... :) teljesen random, beleléptem két seasonic táppal két kerregő ventis darabba, pedig nagyon nem a legalja gyártó és nem is belépő modellek, valahogy nem szeretnék vga-val is opni' ( : és kissé - nagyon - megrendült már a bizalmam ezekben a csodálatos gyártókban

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #87 üzenetére

    kicsit betegeskedtem, iccaka' olvastam vga topikokban, itt is, máshol is, gw/palitnál is uo. sok defektes ventis példányról lehet olvasni mint csigabájtól' - no jó, csigabájtról' többet... -
    nincs fogymérőm most, amit tudok, terhelve is nagyon messze van a hangostól, a hűtő meg nem nagy rajta, kb mint a 1660 gw itx-é - ez is itx, gpu feszt levettem gyári órajel mellett, ramot viszont felcsavartam 6-ról 8e-re -
    jó a hallásom, lehet hallanám a gw-t, lehet nem, cpu úgy néz ki meglesz hangtalanul, táp félpasszív - bár lehet ezt is visszaviszem, ventivel kereg a 30e ft-os seasonic, az előző jobban kerregett, az csak 25e ft volt ( : -
    jah táp, 550w focus gold+, papíron 30% terhelésig jár hibrid módban passzívan a venti, zen 2700 allcore 3,4-3,6 és az 570 mellett még egyszer sem kapcsolt be a venti tesztek vagy játék alatt:) szóval esélyesen 1660 fogyasztásán nem megy túl, -0,2v gpu feszt kapott, csak egy "picit" lőtték fölé a gyári adagot - viszont default beállítással sem kapcsolt be a táp ventije -
    mért nem vitted vissza a kártyát elállással? ha jól értem gyorsan kiderült h gondos

    szerk:
    Gibo
    amíg mo-n élünk nem érdekes kint milyen árak vannak ( : - jó, te lehet ott élsz, vagy vannak rokonaid, de azzal én kitörölhetem sajnos :) -
    hatalmas business lett volna pár ezer ft árért cserébe kiküldeni külfödre a durván kerregő seasonic tápot 6-7-8e ft-ért ( :
    de egyébként itthon lehet lőni zafír pulse 5700-at 124e ft-ért, játékkal, customot 102-3e-ért, nekem ott a driverekkel és sync nyűgökkel van bajom, egyébként simán jöhetne az 5700 pulse ha nem is használom ki, igen korrekt hűtőt kapott

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #93 üzenetére

    jah, rendesen beleléptem :) csak ugye ha ezt is visszaviszem, megint ott tartok mit vegyek?... ( :
    bq hűtőnél kimaradt a legfontosabb am4 lefogatóból az egyik, szóval nem túl vidám eddig a gépépítés
    az a szomorú aorusoknál is láttam defektes ventiset, vagy ami berezonáltatja a vga "dobozát", sokkal ritkábban mint az olcsóbb kártyáiknál, de egy is sok olyan árkategóriában, talán 2060 topikban is volt olyan tulaj, és neweggen is nem egyet találtam
    msi gamingeknél pl semelyik kártyájuknál nem volt ilyen panasz
    ha 2060s-t vennék, egy árban lenne a gaming x és aorus, sokkal "urasabb" hűtése van a gb-nek, csatlakozás is több, még type c is van, de meggyőzném magam h inkább a gaming x legyen ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #98 üzenetére

    580 nitrónál nemrég volt a topikban tag aki panaszkodott, h totylingol' max órajelen és erősen teker a hűtés, szóval bele lehet nyúlni ott is, javasoltam neki uv-t, megoldódott a dolog :)
    de ezzel én is így vagyok, inkább "top" rx 590 olcsóbban , mint beugró 1660s - azonos áron már nem tudom mi lenne, de most van köztük 12e ft az 590 javára, és ha játékot el lehet passzolni lehet az 20e ft is -
    sztem a pulse is teljesen jó egyébként, csak most alig olcsóbb, némileg hangosabb tesztek szerint, de hőfokra hozza amit a nitro

    szerk:
    Dilikutya
    73e ft-ért kapsz most alzán gw ghost 1660s-t, msi gaminget 85-ért - az nincs raktáron -
    alza topik, best buy topik

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dilikutya #101 üzenetére

    azon amelyiken 10e ft-ot "lehet kuponozni" abból az árból amit linkeltél?
    "alza topik, best buy topik"
    jó vásárlást ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dilikutya #101 üzenetére

    rxöttkilencven_nitro
    előtte
    utána
    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz aginor #104 üzenetére

    tömegtermelés van erősen, de azért valahol szánalmas ez
    van nekik drágább, prime ultra platinum, pont annál mondták h "kerreghet" ( :
    most rápihenek, bq hűtőnél nem volt értelmes am4 lefogató - de teljesen jó, h az official install videóik szerint kétféle is lehetne, nálam valami harmadik megoldás landolt - mennek vissza együtt kézen fogva majd, csak előtte megveszem az utódaikat

    aprós vásárlás gyönyörei, én már csak eladok ott néha évek óta, így is van nyűg bőven bolti vásárlásnál is

    szerk:
    Dilikutya
    uram, értelmezés?
    alza/bestbuy topik, hajrá
    nyilván nem azért mondom, h csorgassa rá valaki a nyálát ha így jó lenne neki a business, ott van minden a fentebbi topikokban, csak el kellene olvasni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #108 üzenetére

    hozza ezt tesztek és sok vélemény szerint, lehet a tag kártyájánál nem sikerült legjobban a pasztázás
    tegnap lett egy 590 tulaj is, nála azt mondja hülye a ventiszabályzás, wattmanban meg nem lehet érdemben állítani

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #110 üzenetére

    elenyésző ilyen gondot olvastam - szerencsére -
    én 5700 pulse-ot simán venném, de már részleteztem mért nem
    590 tényleg nem lenne nagy érdemi lépés - de akkor is rx király és a nitro radeon király, nem úgy vettem észre, h rx-eknél gaming x vagy rog strix bármiben is jobb lenne - de 1660 sem, 1660s/ti minimum, csak abból értelmes és giga - lehet szopórolleres - 2060 közt már nem sok van árban, efölött viszont 2060s gaming x - az viszot nyálcsorgatós :) és drágább
    sztem nyugodtan vegyél 32gb ramot, ami volt alzán 37-ért az kb ajándék volt - lehet lesz még - én még 47-ért vettem év elején de nem bánom, ott limit biztos nem lesz semminél, cpu-ból hozzád vágják a 2700-et 43-44e körül - és abból még mázlival lehet bőven faragni - , minek 3600 drágábban? :) ipc-ben jobb, oké, tuningban is jobban megy, magasabb a stock órajele is, de sztem oly mindegy, sz@ros 20e ft-os lapban van nálam a 2700, 3,6 allcore vaj simán ment neki uv-val, tovább nem is néztem, utána el kezdenek zabálni úgy is
    3000-es aegisek 3200-ön mentek gond nélkül, de nem hókuszpókuszoltam tovább, nem érdekel, 1,2v-on mennek 3000@cl16-ot, még a langyos is enyhe kifejezés rájuk
    a legnagyobb baj az, hogy 90% esélyt adok neki, h a doomon és forzán kívül más úgy sem érdekelne, talán az új doom, annak nem tudom mi lesz a hw igénye
    megnéztem azt a nagyon hypolt metro exodust most már pc-n is, boxon kontrollerrel fps azért nem az igazi, de sajnos most is uo. ultra gagyinak találom, nekem régi krájziszok' ezerszer jobban bejöttek látványra és sztorira is, gears5 is pfffffffffffff, jobb volt egér+billzettel, de maga a játék 4-eshez képest sztem rosszabb, sokkal laposabb
    attól meg hülyét kapok, h sok játéknál nem lehet kinyomni az átvezetőt, ha filmezni akarok berakok egy filmet, ha játszani, akkor nem idióta pofázásokat akarok nézni nyomrék grafikával, de biztos bennem van a hiba ( :
    ssd-ből ha sata 860 evo, van mx500-am is, 860 is, reszponzívabb a samsung
    de leginkább m2-t vegyél, adata sx8200 pro egy árban van, vagy már olcsóbb is a sata 860-nál, de 970 evo plus szint környéke sokkal jobb power managementtel, nagyon durva :) 5 év gar van mindre értelmes helyen -gammix s11 pro pedig a hűtőbordás megfelelője az sx-nek, de nem kell rá, max egész napos videó vágásnál -

    szerk:
    kolopele
    rmx-et ajánlotta egyik srác is melyik topikban, lehet az lesz, 750-ese van talán, de annyira azért nem akarom túlméretezni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #115 üzenetére

    én is így látom ,lehet még min fps-en is növel, de nagyon nem ér annyit, hc multi gamereknek pedig semmi nem elég :) de aki "csak játszik" sztem oly mindegy túlbonyolítani, olcsó lap, olcsó hűtés, kis eséllyel szopóroller - nagyon vicces miket látok 40-50e ft-os lapoknál, 20e ft-ossal semmi gondom, lehet ha tápból is belépőt veszek semmi gond nem lenne (((( : -
    rmx-nek viszont utánanézek :R

    rx topikból egy 580 pulse, elvégezve a kedves mérnökök munkáját, elég kellemes fogyasztással/hőmérséklettel megy egy ilyen zafír belépő is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #117 üzenetére

    persze zafír pulse az más gyártónál középkategória minimum, hirtelen csak a pulse és nitro+ ugrik be tőlük, nem gyártanak "egy magra" 10 verziót, ami teljesen felesleges is, még a kis itx pulse van, de 590-nél sztem kihagyták, meg is nézem mit lehet mókoni a ventijével, eddig azt hagytam defaulton - mivel jó úgy is, persze lehet még jobb -
    uv lutri, de bárkinél láttam számottevően ment lentebb, néha tényleg azt hiszem az amd leszerződött az energiaszolgáltatókkal globálisan ( : és ebben a csodás mai világban simán lehet is :d
    én sokszor notebookon toltam q3-at, pár $-os kínai wireless egérrel, wifin, az ember agya egy idő után bekalkulálja a lagokat, én csak bohóckodtam profik közt, de nem egyszer "s_ggbe rúgtam" őket és nagyon csúnyán esetenként ( : doomot nem is multiban akarom 144hz-en, csak úgy, sok év után ha már van gép legyen ilyen téren is változás, lehet megnézem majd multiban is, de olyan feelingje úgy se lesz mint a régi q3 meccseknek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #121 üzenetére

    milyen 2060s van nálad? :)
    jah, túl van lihegve ez a cpu, persze kell egy szint, az a másik véglet amikor azt nem akarja valaki belátni, de ha a szint megvan utána már nem sokat oszt/szoroz halandónak

    szerk:
    Synthwave
    megkapod majd te is, nyugodj meg :d
    q3dm17 railgun, bár már nagyon rég voltam fenn, de ha összejön 10-15 hentes akkor jól el lehet játszogatni :K

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #126 üzenetére

    a rettegett aorus ;] biztos jó kártya

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #131 üzenetére

    azt mondod van jó hűtésed, megfogod a 2700-est, felrántod allcore 4ghz-re, smt- kilövöd, szted hova nem lesz elég? :) talán vmelyik bf 1000 fős serverre, ezt 43-44e ft-ért magkapod ha nem akarsz játék eladással bíbelődni, és nem kell hozzá 30-40e-s lap sem, persze tehetsz alá ha az megnyugtat, rendszer alá pedig gyors nvme, de olcsóbban mint a lassabb saták, elég egyértelmű
    személy szerint ha már dágább lap, akkor a gaminget venném, de ez én vagyok - néhány helyen olvastam h sok x470-nek is odapirít -

    kolopele
    jah igen, amd vonalon az nagyon jó, nem kell "z" lap, bármelyik b450 állítható ha a gyártó engedi, max abban különböznek mennyire, meg ugye cpu-nál sem kell "k"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #133 üzenetére

    28,4e-ből megvan most ufóéknál az rm650x 10 év garral, lehet "rácuppanok" :) - érdekes, az 550-es is ft-ra ugyanannyiba kerül, de lehet jobb a nagyobb ha full passzívan akarom járatni -
    mindenesetre a tippért köszönet :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #138 üzenetére

    szeretek középterhelésre méretezni, gép idle alig megy, de amikor úgy megy zero dB az elfogadott, más nem, megnézem majd meddig engedi passzívan járni, gold+ tápoknál papíron 30%
    145-ért lehet lőni a 2060s aorust és gaming x-et is, mindkettő "nyalja" a 2070-eket ahogy néztem :) - ha játék is elmegy 10-ért 135e :d -, még a kalapban vannak, de erősen szűkül a kör, ami az 590 nitroval kezdődik és velük végződik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #140 üzenetére

    tudom, az kicsit "vicces", régi architektúra már, ilyen szempontból nagyon elavult, viszont helytáll még azért, és - megfelelő árazással - igen jó vétel tud lenni, ez most adott, 80 körül biztos nem vennék, és más gyártótól sem, ebből zafr, pulse v nitro az mindegy, de zafír :)

    Synthwave
    nyilván nem kötelező ufóéktól venni, de ott 43-44e ft-ra jön ki a 2700, többször nem mondom ( : 3600 60e körülre, az 16-17e ft difi, összes többi boltban drágább 60e-nél a 3600-os
    és mindkettőhöz van játék+gp

    te írtad, én is, de megint:
    _nekem van_ samu 860, mx500, adata sx8200 pro, fényképezzem le őket miközben tsókot' küldök? :d na ugye hogy nem
    860 evo nagyon jó, mx500 is, de érezhetően reszponzívabb a 860, aminél pedig érezhetően reszponzívabb az sx8200 pro - az tény és való, h nincs ég és föld külnbség köztük hétköznapi használatban, de van különbség, ha pedig bármi meló beesik aminek kell a gyors alap, akkor agyonveri az sx8200 pro mindkettőt -
    _ha_ drágább lenne sokkal, megérteném h nem olyat akarsz venni, _de nem az ((( : ufóéknál épp azt 3 év garral adják, így máshonnan vettem, vizesektől 512-es 24e ft volt, de több helyen már van 23e-ért is - ezt most visszavonom, ránéztem, felment az ára 25-6e-re :) -
    samu 860 evo 500gb értelmes helyen 24-5e, ezt ufóknél 21e-re le lehet kuponozni, úgy már van 4e difi, mx500 500gb 21-22e-től van értelmes helyen, de kár róla beszélni, samu 860 is gyorsabb nála
    azt mondod, nem vennél első genes cpu-t - mondjuk azt én se -, de ilyen árdifivel vennél sata ssd-t egy brutál nvme helyett? - amiről valami szösszenetet írtál is, olyan fogyasztási adattal amit te se hiszel el :d -
    annyit még elárulok, mx500 jobban melegszik mint az sx8200 pro - amire csak a gyári hővezető alucsíkot tettem fel, azt is tegnap, addig "pőrén" ment -, és sokkal nehezebb a háza, mint a samu 860-nak, valószínűleg azért, mert hűtés van benne aluból... :) de le is tudom neked mérni grammra pontosan mindkettőt, az mx-et filmeket tárolni vettem, jó áron volt év elején ufóéknál és ők megadták rá az 5év gyári gart
    kinézett lapodat annyira nem ismerem, az lehet h jó választás, többit én azért átgondolnám
    cl18-as magasabb frekes ram nem feltétlen lesz gyorsabb, de ezt is te tudod, én meg nem vennék már 16gb-ot, hiába van 4 dimm, úgy tuningot kb el lehet felejteni ramnál, de sokszor még az xmp sem megy, szóval bővítés elég lutri későbbiekre nézve
    no mindegy, beszéltem, többi a te dolgod ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #146 üzenetére

    jó, én számlás br árakról beszéltem, 3600 51-ért nagyon meglpene ilyen felállásban ( :
    nálam is 90% játék, winben _9 másodpec_ alatt benn vagyok hideg indítással, tizedikben már megy a chrome ( : - ha lesz meló akkor lesz, ha bejön 4k videóvágás akkor majd teszek rá bordát mert tényleg melegedni fog, csak "néhányszor" gyorsabb lesz mint bármelyik sata ssd, extraként még tyúkbelezni' se kell -de mit jelent nálad a tartós írás? pont játéknál olvasni fog, nem írni, szóval tényleg nem értelek :) win telepítés közben is simán rátehettem az ujjam, 75-80 foknál egen' érdekes lett volna
    az mx500-ban 99% h a sata m2 verzió van, amikor néztem a sata verzió drágább is volt, nyilván, ahhoz még kell a 2,5-es ssd ház, de mondom lassabb a 860 evo-nál is, 860 evo az nem melegszik notebookban, most épp 36 fokot ír rá sentinel, mx500 ugyanebben a gépben lazán felment 50 fok fölé is különösebb terhelés nélkül, de mondom te tudod, azért találom ki ezeket h szívassalak ( :
    amúgy pont tegnap jött szembe yt-on egy nvme-sata-sshd-hdd teszt, nyilván nem fetétlen igaz minden yt teszt, de ugyanezt tapasztaltam sx8200 pro vs 860 evonál, és a win is gyorsabban megvan - nem mintha nem lehetne túlélni 1-2 másodperc difit, de akkor is gyorsabb, nem csak placebo -
    már most több játék an, ami nyiknyiköl' 16gb alatt, jövőre ki tudja? jönnek az új konzolok ( : most "apróért" van ram, osztán' nem lesz ez mindig így - nem is olyan rég volt ha jól emlékszem, h kiszórtam a fiókban levő 8gb-os kommersz 2400-es modulokat párban alsó hangon 35é-rt gar nélkül, de volt ami 40-ért is elment, bármikor jöhet megint memória krach, ahogy ssd is -
    tomahawkot nem ismerem, nem teccik', nem is néztem utána jobban, lehet egy kaszttal fenteb van mint a gaming, abból akartam matx-est, de eltűnt, majd jövőre b550-nel lesz, addig marad a kis gb lap
    most fogsz rehegni, a 19,5e-ért vásárolt gb b450m s2h lapom is zen3000 ready volt... :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hobbbyt #148 üzenetére

    :C ez se rossz :) szerencsére ez engem mindig elkerült, mármint a víz, jobb szeretem a tengerpaton nézegetni vagy a duna mellett, esetleg még meg is iszom meg fürdök benne, de azzal hűteni azt nem :N

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hobbbyt #150 üzenetére

    én azt nyertem meg, h ne rakjam kalitkába a gépet, hanem asztalon legyen, és fél m-en kívül semmit ne halljak belőle, ez is mókás dolog :d

    kipróbáltam a forzát szabadjára engedett fps-sel, vsync nélkül, mocskosul darabos volt, de legalább fellőttem még egy rakat opciót ultrára, és így is tolja a 60 fps-t :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #152 üzenetére

    jah jó, én kérek elnézést, jobb is a sata, gyorsabb meg minden, nehogy nvme-t vegyél pár ezerrel drágábban, semmi értelme, azért nyilván a tesztelő sem a levegőből mért, meg én se onnan szedem amit tapasztaltam, és sokkal jobb tyúkbelezni' mint belevágni egy ms2 slotba
    ha félreérthető lett volna, a 2,5" sata mx500 99% h az m2 mx500 egy 2,5" "házban", simán fogták és belerakták ugyanazt a panelt m2-sata átalakítóval ,mivel nem nvme semmi bonyolultabb akadálya nincs, nem véletlen sokkal nehezebb a sata mx500 mint a sata 860 evo, véletlenül sem azért, mert ha nem pakolták volna tele hűtéssel ami a házhoz csatlakozik, akkor nem melegedne még jobban, biztosan nem azért. és nem, nem csak papíron jobb a 860 evo, még mindig van nálam belőle használatban ( : extraként az tényleg hűvös, ha már sata akkor az
    amd 3000 ready, értsd: outofthebox' amd 3000 ready, nem kell hozzá másik bios-t feltenni, már olyannal jön, lefényképezzem? ott van a dobozán is ( : nem tudom mit lehetne vele alakítani egy 3600/3700-nél, de nem is érdekel, allcore uv "tuning" azzal is biztosan menne, +10-15% teljesítmény többeltért meg nem fogok +40% fogyasztást "benyelni" és nem veszek 2x olyan drága hűtőt hozzá, de ez én vagyok
    azt mondottam volt, sok játék van ami nyiknyiköl' 16gb ram _alatt_, nem 16gb ram mellett ( : - sok az lehet túlzás -, gears5 pl biztos ilyen, már most, nem 1-2 év múlva, most, innen mekkora lépés, h 16 kevés legyen?
    mivel jövőre jönnek az új konzolok, amikben elvileg 24gb ram lesz, szted nem-e esetleg megnő a pc-s játékok ram igénye is? mert sztem elég esélyes, de vegyél nyugodtan 16-ot, mert a több pénzkidobás, a 2x8 3600@cl18-as egész biztos nem az - sztem ha megzargatnám a 3000-es aegis is menne annyit cl16-on, 3200-n biztos megy, és nem 2x8 páros -
    te pénzed, te tudod, nekem igazából teljesen mindegy

    szerk:
    Hobbbyt
    trükkös az mindenképp, annak kifejezetten örülök, h nem ciripel semmi, kopp-kopp ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #155 üzenetére

    tudom h szoktál tesztelni, nos, nem vagyok atomfizikus, ezt az sx8200 pro tesztet te írtad, amiben többek köztött ez szerepel:
    "aktív használat közben 0,33 W, alvó állapotban 0,14 W"
    nem tudom a gyártó mit ad meg, de egészen őszintén, te elhiszed? ((( :
    valóban nincs szignifikáns különbség egy _jobb_ sata ssd-hez képest - ami pont nem az mx500, mert az vállalható valóban és nem rossz, de a jobb az pl egy 860 evo -
    de kérdem én, amit beleteszel a gépbe pénzt, azt a pár ezer ft plusz számít? ha egyáltalán nem is lenne gyorsabb sztem akkor sem számítana - de gyorsabb - azt mondod cpu-ból nem veszel előző gent, de ssd-ből képes lennél közel azonos áron satat venni? ez nekem nem áll össze :)
    mx500-860 evo relációt ne bolygassuk, megvettem a 860 evot, használtam, kicsinek éreztem - mert közben vettem 4k tvt és kellett 4k film is :d - , jött jó áron mx500, kipróbáltam, rendszernek mint a samut, 1tb, elférnek filmek is a notebookon, de bárhogy próbáltam bebeszélni magamnak h uo. gyors mint a 860 evo, mert nem az ( : vissza is jött a 860 evo a notebookba, az mx500 meg a tv mellett dekkol, néha másolok rá filmet, reszponzívabb a 860 evo és ennyi, nem futtattam egyikkel sem teszteket, nem kellett...de te még ezen is spórolnál az új és drága gépnél? :d te bajod... :)

    "Nem, pont fordítva. A 2,5 hüvelykes MX500 sokkal előbb volt, mint az M.2-es verzió. Dettó ugyanazt tudja a kettő, csak az M.2-es jobban melegszik."
    ennek ellenkezőjét nem mondtam, amit mondtam, és mondok most is: nehezebb az mx500 - 53g, most mértem meg - mint a 860 evo- azt is meg fogom mérni - , és van egy sejtésem h nem azért, mert előbbi 1tb, utóbbi 0,5tb ( : és vajon hogy van az, h a samsung 40 fok fölé is nagyon ritkán megy, az mx500 meg simán felment 50 fölé is ugyanabban a gépben különösebb terhelés nélkül is ?
    100% hogy azért nehezebb, mert hűtés van benne, hogy a házán belül m2 vagy egyéb pcb van igazából teljesen lényegtelen is, samu háza lehet nem is alu, már nem esküdnék meg rá, az mx-é az 100%, és nyilván jobban melegszik az m2 verziója, mert kb ugyanazok aparaméterei, csak annak nincs egy 2,5" háza ( :

    ha tudod előre milyen ram igénye lesz azoknak a játékoknak amik még ki sem jöttek, nekem az is ok - nem mondtam hogy jó-e a gears5, nem nagy szám, és pont ez az, mégis kell neki 16gb - , új zen lélektanát nem ismerem az tény, de az is, h az aegist nem becsülöm túl, 1,2v-on megy 3000 cl16-ot 2x16gb - amit most 37e ft-ért is meg lehet/ett venni - , a kis lapot szintén nem becsülöm túl - és nem mondtam h vegyél olyat -, de 20e ft se volt - br, és kuponok nélkül ( : -, egészen biztosan 100% stabilan megy benne 8 magos 2700 3,6ghz-en, amire biztosan rá tudnék még csapni 1-400mhz-et h ne olvadjon le a vrm, és alapból zen 3000 ready volt - nem tudtam előre, nem is volt szempont, kellett valami mert lecsúsztam az msi b450m gaming plusról, atx lapokat meg 10 évvel ezelőtt sem szerettem -
    de árához képest világbajnok, az tény, nem nagy mutatvány 2x ennyibe kerülő lappal és 20-25e ft-s hűtővel ráverni 5-600-700mhz-et sztem :) 16mb ramos egyébként, ezt se néztem, nem volt szempont - most néztem még rgb baromságot is tud ennyiért..lol ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #155 üzenetére

    vegyünk mindketten 590 nitrot, ahogy lemegy a dili jó eséllyel bukta nélkül is el lehet adni legrosszabb esetben, kíváncsi lennék _gyakorlatban_ h alakulnak a te gépeddel és az enyémmel az fps-ek és a frame time, min fps-ek
    deal? ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #158 üzenetére

    akkor már 2060s ( :
    590-en sokat nem lehet bukni, nézem miket vesznek most is használtan, akár gar nélkül és _mennyiért_, no comment :)
    nekem nincs kalitkában a gépem..1st world problems solved ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #160 üzenetére

    nem láttam olcsóbban értelmes xt-t mint msi gaming 2060s/gb aorus-t, 20e-rel olcsóbb a pulse "sima" 5700 - kuponozás után minden, ufóéknál ( : - 5700 xt alap áron 8-10e-rel drágább mint az előbbiek alap ára, pont annyi mint egy rog strix 2070, beugró 2060s-t biztos nem vennék
    jó nekem nv is, rtx nem érdekel :)

    1) üvölt ez a fos az arcomba : D - úgy kell megcsinálni, h ne üvöltsön load se ( :
    2) megy bele a por, de töméntelenül - itt meg pláne - porszűrő a kalitka árából ( :
    3) a hűtés hatásfoka nem ideális (jobb egy olyan ház, aminek fasza airflowja van) - a meleg kénytelen felszállni, és befűteni a szobát, topflow hűtő megoldja a ram és vrm-ek szellőztetését
    4) remélhetőleg nem esik/ömlik/csurran/cseppen/zuhan/hánykolódik bele semmi, miközben megy ---> körülményes, hatványozottan kell rá figyelni - lóP@szt :d gép mellé nem rakunk enni/innivalót ( : akkor se ha hermetikusan zárt :d - esetemben egy szekrényen lesz a tv mellett/mögött, ami mellett van az íróasztal, esély sincs ráönteni semmit, a box volt ott korábban, túlélte - illetve belehalt h nem használtuk pár hétig ( : -
    b_zergálom a kis 570-et, lehet sokkal többre képes mint gondoltam

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #163 üzenetére

    jah, most csak super positionnal bohóckodtam, a kis sz@rossal összematekoztam majdnem 580 szintet ( : de a 6 pines pcie csati visszafog minket :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #167 üzenetére

    1350/1400 volt a gpu, ram 9000-en ;] gpu fesz gyári érték alatt, ramon emeltem, 0,975-öt
    szép volt így nyugdjjazása előtt, már a nitro 590 mellett várja h lőjek róluk pár képet, alien vs predator ( : aztán beszereljem és teszteljem :d de majd vacsora után ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #169 üzenetére

    na vacillálj rajta, vedd meg a pulse kártyát
    nem adják vissza a videók és képek milyen brutális minőségérzetű a nitro+, kivettem a dobozból és ledöbbentem, ezen gondolkodtam...? :)
    ahogy láttam az 5700-es pulse kártya az rx vonalon nitro minőségű
    innentől belépő kártyát biztos nem veszek ettől az árkategóriától felfelé, mert 50e alatt még oké is lehet, de fölötte úgyis lesznek kellemetlenségek a beugrókkal - 5700 stock éppen lehet is jó, de az biztos h nem lesz olyan halk load, mint a pulse, no meg ránézni arra v egy stockra ég és föld sztem /nem mintha ez lenne a legfontosabb egy vga-nál, de na :d -/

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #177 üzenetére

    no lesznek javaslataim a ph tesztekre innentől ;] - nem mintha olyan sok lenne belőlük -
    kuva' jó a nitro 590, de valszeg venti bajos és emiatt durván cw-zik, kikapom majd és kiderül, ha meg tudom oldani biztos marad

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #180 üzenetére

    tudom, ez nem táp, úgy darált mint egy hdd, akkor is ha venti csúszkát akartam állítani, aztán egyszer csak megállt a csatikhoz közelebbi venti, saját tesztprogramja döglöttnek írta, utána megszűnt a cw is is teljesen - és nagy eséllyel közben az vágta ki az asztali lámpában levő halogént is ( : -
    ma újra beindult, és megint cw-zik, könnyű kiszedni, majd megnézem, ha mázlim van csak veszek bele egy másikat és megoldva, ha nincs, akkor a panelen van gond és megy vissza
    viszont ezt is vígan viszi a táp passzívan defaulton is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #182 üzenetére

    számíthatsz ilyenre nv aorusnál is ( :, azoknál is láttam hasonló gyári defekt problémát elvétve, lehet semmi köze a halogén izzó elhalálozásához, de lehet az csapta ki, ezt biztosra nem tudom, a ventivel valami defekt van, az biztos
    csúnya dolog a tömegtermelés ( : - nekem meg úgy látsik sz@rba lépős periódusom van, szóval lehet direkt nekem gyártották le ezt a példányt :d -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Vesa #184 üzenetére

    590-et újan 55-ért lehet most venni 3 év garral, 980 ti biztos jó, pont addig amíg meg nem halja magát és ablakon kidobott pénzzé nem változik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Vesa #186 üzenetére

    ( : 61-ért hoztam el a nitrot, 56 a pulse, ha játékot ki lehet szórni -7e
    fentebb párszor ki volt tárgyalva a varázslat, nem ph-s használt ár, bolti új

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák