Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz M5Norbi #151 üzenetére

    Nem minden gyártónál veszik el a gari a tévhittel ellentétben, ha le veszed a gyári hűtést, és blokkot teszel rá. Meg vannak eleve úgy szerelt kártyák is. És most nem a hybrid meg AIO megoldásokra gondolok. Ezek jellemzően hőfokban még okék lehetnek, de legalább hangosak is.
    A vízhűtés építése is drága játék. De azt hiszem aki mondjuk ilyen kártyát vesz, és van igénye rá, kétlem, hogy pl egy gari dolog eltántorítaná, ha víz is cél. Elég szájba rágós egy útmutató egy blokkhoz, nagyon hibázási lehetőséged sincs. Mondjuk egy moddolt bios sztem hamarabb ölhet meg egy kártyát.
    Amúgy rövid távon jobban eladható egy ilyen kártya, még elavulás előtt inkább képviselhet hozzá adott értéket egy blokk rajta. Bár ez csak vélemény, nem tapasztalat.
    Nálam pl egy r9 290 volt szolgálatban eddig, vízzel hűtve, Az ég világon semmi baja, pedig nem mai darab és használva is volt. Most az rx 6800 félpasszív hűtésétől agyf@szt kapok.... Még nem volt időm át szerelni :W

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • g@norbert

    aktív tag

    válasz M5Norbi #151 üzenetére

    Igen, 89-90 ezerért nem hiszem hogy megérné megvenni a (most🤣) kb 100ezret érő kártyára egy full cover waterblock-ot, lehet ha olcsóbban meg tudom szerezni, akkor rápattintok egyet, mert úgy döntöttem marad egyenlőre, nem adom el.
    Ezekre a vizhűtő blokkokra is van gari, és elvileg van(nak) (régebben talán az evga volt) olyan gyártók, ahol nem jár garanciavesztéssel ha leveszed a léghűtést, csak a megléte a fontos a gariztatáskor.
    Szerintem is nagyon sokat dob a teljesítményen, és az élettartamot is növeli, mivel nem főzöd meg a kártyát 😁
    Sajnos pontosan nem tudom hogy melyik gyártónál (ha egyáltalán van ilyen napjainkban) nincs garanciavesztés vízhűtő blokkra váltás után, nem is tudom hol lehetne ezt megnézni, pedig ez engem is nagyon érdekelne, mivel egy új vga vásárlás előtt vagyok... 🤣🤣🤣
    Ha esetleg tudna valaki erről bővebb információt nyújtani, megköszönném.

    Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

Új hozzászólás Aktív témák