Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Na, ennek a tesztnek örülök. Leginkább azért, mert 3700X-el és 5800X-el is teszteltek, még pedig olyan játékokkal, amik megvannak, plusz a procim is ilyen (mármint csak egy 3700-as). Ezek a benchmarkok most egy kétszázezres dilemmát válaszoltak meg (nálam): 4K-nál leginkább már a VGA a szűk keresztmetszet. (Amúgy néha bebuggantja az Afterburner, meg a CP az egészkonfigomat, a procifreki a béka s3gge alatt marad - na ilyenkor kapok 20-30 fps-t 3840X1600-ban. Ami az ilyenkor feltűnő ötszáz-ezer Hertz-es proci tekintetében egész jónak mondható)

    Megéri-e a gyakorlatilag kétszeres árat a 3080-al szemben? NEM, NEM, NEM, NEM és mégegyszer NEM. Hozzáteszem azonban, hogy szeptember óta olyannyira sóvárogtam top VGA után, hogyha sokáig nem kapok még 80-ast, tuti ezt vettem volna. Veregethettem volna a vállamat, hogy jó döntés volt, mert ennél erősebb (játékos) vas nincs már a világon (kb. nyárig), de senkinek nem mertem volna bevallani h megvettem végül. A jelenlegi kártya 1000 eurója is mókuslézer.

    Ha ezek az árak csóró egyetemistaként értek volna, valószínű hogy most lóheréket préselnék a Révai összesben, ez valami hihetetlen drága.

    A 3090-esre hamarabb kifulladt a nagy kereslet/készlethiány. Érthető, hisz ennyire azért mégsem madár a júzer. Péniszhosszabításnak persze jó, meg egy picike FPS előny is van a kisebb tesóhoz (jamegpersze a pompakocsihoz illő mennyíségű RAM-ot is adtak legalább), de akkor sem indokolja a kétszeres közeli vételárat. Attól tartok a kompromisszumok nélküli 4K-s játékokhoz még kell egy-két évet aludnunk - már ami a tavalyi címeket illeti :DDD

    Ezzel a generációval abban is okosabbak lettünk, hogy a GPU működési frekvenciájának emelése sem feltétlen gyógyír. Lapozgatom a mértékadó techoldalak tesztjeit, plusz kísérletezgetek én is eleget a tuninggal, h kijelenthessem: kazánt csinálni azért a 3-5 százaléknyi plusz FPS-ért nem érdemes. Akkor már a választó tegyen jobb késleltetésű ramokat a gépébe, egy hipergyors M2-es SSD-t - mert ezek kijönnek a FE és a AIB verziók árdifijéből. A 80 és 90-es sorozat közti difiből meg vegyen két notit a nagyinak, meg az anyukájának, hagy szkájpoljanak korona alatt.

    Az utolsó ötletek végrehajtása fakultatív.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák