Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #33 üzenetére

    Mester, azért ezt gondold át picit:

    Az ATI/AMD a HD2xxx óta tartalmaz hardveres videógyorsítást.
    Úgy hívják: AVIVO, Unified Video Decoder, stb.
    http://www.guru3d.com/article/accelerate-x264-1080p-movies-over-the-gpu-guide/

    Aztán ott még a Hydravision(meg újabban az "Eyefinity") a több monitorral dolgozóknak.

    Ráadásul nálam(nem reprezentatív minta) az ATI által adott DVI-HDMI átalakítóval teljesen jól megy a hang, bűvészkedni se kellett, valódi PnP élmény :DD
    The KMPlayer-t használok(valami koreai cucc), simán felismeri a HDMI hangkártyát, és használja.

    A szar ATI OGL driver már rég átvonult az urban legend témakörébe(emlékeim szerint kb. az x-es sorozat óta - x800, stb.)

    OK, a Linux drivereik kritikán aluliak, aláírom. Nem mintha a Linux a Beryl/Compiz-on kívül túl sok mindenre tudná használni a gyorsítást(+még talán a profi 3D modellezők/szerkesztők). Nem tudom, mondjuk a FireGL kapcsán is ennyire rossz-e a helyzet...

    u.i.: Ja igen, PhysX/CUDA: nekem nemigen hiányzik... Jobban örülnék valami olyan megoldásnak, ami a CPU-k harmadik-negyedik, stb. magját fogná munkára.

    Persze amíg nV megkeni a játékgyártókat, nehogy valami olyan kódot írjanak, ahol kijön a Radeonok technológiai előnye(ld. HW tesszellátor már pár generáció óta), addig pariban tud lenni ATI/AMD-vel. Előbb utóbb rájöhetnének, mennyivel jobb lenne a marketing- és kenőpénzeket tényleges fejlesztésre fordítani... még a végén ők is hoznának egy afféle Intel Core-féle feltámadást...
    Javíts ki kérlek, ha valahol tévednék(referenciával persze).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • tlac

    nagyúr

    válasz dabadab #92 üzenetére

    a 10.1-es Flash plugin mar GPU gyorsitast kap (az is Adobe-Nvidia kozos projekt, lehet talalgatni, hogy vajon ATI kartyakon menni fog-e)

    ez linux alatt is lesz?

    (nagyon kellene már cserélnem egy normális nvidia kártyára, és akkor újra szépen mehetne a win, lin, osx-es trial boot :D )

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #92 üzenetére

    Köszi, erre vártam.

    Hmm, a táblázat érdekes, tudnál hozzá cikket vagy leírást is adni, így magában nem teljesen egyértelmű, másrészt én nem vagyok otthon az audiofil alkalmazásokban, csak annyit tudok mondani, eddig bármi, amit át akartam hajtani rajta(DVD, AVI, MKV, stb, amit csak a "The KMPlayer" támogat), át is ment, meg is szólalt(TV-re van kötve HDMI-vel).

    Linux-al most ismerkedek mélyrehatóbban, szóval annak kapcsán fenntartás nélkül hiszek neked(bár van ellenpéldám: a T43-as ThinkPad-embe épített Mobility x300-as kari - IBM driverrel - símán vitt minden alapvető gyorsítást PCLOS alatt, videó, compiz, etc. igaz én spéci dolgokkal nem próbálkoztam, annyira nem értek még Linuxhoz).

    Sajnos a Linux még mindig túl kis részesedéssel bír a piacon(főleg a játékokén), talán ezért nem szakad meg az ATI a nagy igyekezetben...

    HTPC platformon pedig az ATI Hybrid Graphics is labdába rúg, még ha nem is Linux alatt...

    PhysX/CUDA lásd feljebb, tévedtem.

    h.264 : http://ixbtlabs.com/articles2/video/avivo_1.html

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák