Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz Diabolis #7341 üzenetére

    Tízmillió atomtudós országa :D

    sok évvel ezelőtt volt egy előadássorozat, történészek tartottak előadásokat mindenféle témákban több hétvégén keresztül a jelentős részben történelemtanárokból álló közösségnek. helyszín a jogi kar egyik előadója, ahol a helyi hangosítás csíptetős mikrofonnal volt megoldva. ez nem igazán jó megoldás, mert az előadó szájától viszonylag messze lévő gömbkarakterisztikájú mikrofon kiváló lehetőséget ad a gerjedésre. én vettem fel az eseményt, és hogy használható hang legyen, én is feltettem az előadókra egy csipit (egyrészt nem volt hozzáférésem a helyi technikához, hogy rákössek bármit, másrészt ismeretlen cuccal nem közösködünk, ha nem muszáj. az én cuccom működik, a hangosításhoz semmi közöm).
    a sokat mászkáló előadóknál szépen gerjedt is a technika, aztán egy szünetben odajött hozzám az egyik történelemtanár, és megmondta, hogy a két mikrofon összegerjed egymással, ezért szól így ez az egész. erre nem igazán tudtam mit mondani (vagy amit tudtam volna, abból sértődés lett volna), szépen megköszöntem a tájékoztatást, és hirtelen egész máshol lett dolgom...
    a történet mellékszála, hogy 3-4 ilyen hétvégét felvettünk, mindegyikből készült egy (ráégetett) időkódos dvd, hogy az alapján találják ki, mi hogyan legyen összevágva. szépen kifizették a felvételt is, vágást is. összesen egy hétvégéből készült egy kb egyórás vágott anyag, a többi miatt soha nem jelentkeztek. valami öt évig kerülgettem azt a nagy kupac kazettát, mielőtt újrahasznosítottam őket...

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák