Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz TeeBee73 #28949 üzenetére

    Dehogyis. Ez az eredeti

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #28958 üzenetére

    Nekem ilyen "közveítőkkel" szerencsére nem volt dolgom.

    Volt egy barátnőm 2001-ben még 486-ossal nyomta, amit csak paintre firkálgatni meg TXTre használt. Akkor volt egy 466-os gépem 192MB RAMmal (lappal stb csaj anyi, hogy winyó nélkül) eladtam volna nekik. De nem kell mert drága. A gép alku néklkül azonnal 48 ezerért ment el. Ez mutatja mennyit is ért. De 20-ért nem kellett, mert sok.
    A hűtő folyamatosan üres volt, a wc különleges volt (nem lehetett lehúzni), a zuhany speciális (nem volt melegvíz) a tűzhely hozzáértést igényelt, de amúgy nem volt baj ... A hűtő kongott az ürességtől, két emberre jutott heti 1kg kenyér némi zsírral. DE: A kutyának mindig volt szalámi, meg kutyakozmetikus, és a másik : cigi*. Állandóan volt vagy két kartonnal otthon. Szegény csaj vasággyal együtt 45kg volt, az anyukája meg annyi sem, folyamatosan azt hallgattam mennyire nincs pénz a befizetetlen számlák hegye között, de a változásnak szele sem jött el. (Mára már egyébként a csaj összeszedte magát, kifogott egy palit, azzal utazgat külföldre meg láthatóan sokkal jobban megy a sora).

    De ott van Zoltán haverom mai napig egy Q8400-al, aki mindig azt nézi az általa kedvelt címnek mi a minimum gépigénye, majd némileg alálőve válogat (Ettől lesz tuti a gaming élmény!). Egyszer elhatározta, hogy 60-ért vesz gépe 2 nap múlva már 30-ért tette ezt, mert kell a pénz koncertre, piára. Majd a gépre 1-2 hónapon belül ráköltötte a másik 30-at, hogy használható legyen. így van most egy zsákutca platformban. (talán az akkor kihozható 2/4th gen I3/I5-el sem lenne fejleszthetőbb, de hogy előrébb lenne nyers erőben az biztos). Pedog elmondtam neki, hogy egy 4th gennel + DDR3-al később fejleszthető értelmes VGAval (akkor még nem volt a VGA krízis sem) mai játékoka is játszhat, de nem, le kellett faragni a pénzt. Akkor is ha ez egy szarabb platformmal jár. Kellett a pénz olyan koncertekre amiknek a felére sem emlékszik, saját bevallása szerint. (és most nem elítélem. én is járok fesztiválokra, de azután, hogy a gépem "rendben van" ). Azért egy 10400F + 16GB RAM + GTX950 + SSD és egy (akkor még) C2D + 2GB RAM + HD7450 + HDD között azért van különbség...

    Cigiről meg Bundi haverom jut edzembe, anno még mikor a Barton menő volt átmentem hozzá. Gép oldala levéve nagy szobaventi rá. Egyik pillanatban betette a hamutálat (szobában gép mellett cigizés) a venti és a gépház közé amitől a gépházba került a teljes hamutál tartalma, csikkesőt, hamustól rá az alaplapra, HDDre. Legyintett h ennyi. A ház aljában gyűltek a csikkek ... A ház meg "különleges matt sárga" volt már ...

    * Olykor én is cigizek (az ismerőseim rendszeresen rámcsodálkoznak : "jééé... te cigizel???" --- ebből lehet tudni, hogy mennyire - ) de nekem azért ez egy olyan dolog amifelé helyezek kb minden mást. Főleg a kaját.

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #28967 üzenetére

    Jaja, a net letöltési sebessége is ADSLes időkben sokszor így ment, központban átállítottak valamit a helyi modemen és megvolt a sávszél duplázás :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #28969 üzenetére

    Nekem szerencsém volt, légvonalban 100m-re volt a központ, úgyhogy még a 8Mbit is 8Mbit volt. Sőt, kezdetben a 16Mbit is 16Mbit. Csak amikor túl sok ügyfelet kötöttek be, akkor lett 4Mbit a maximum

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #28975 üzenetére

    Érdekes ezt a CD dolog, mert anno én meg úgy hallottam, hogy 5-8 évre jók ezek utána olvashatatlan lesz akárhogy megvigyázod. Volt a Skymedia lemez, ami azért volt nagydurr mert "made in swiss" és akár 10 évig is megőrzi az adatokat.
    Ehhez képest most randomra elővettem a dobozból két régi CD-met és mindent is hibátlanul olvas róla :

    kép 1 - CD dátuma : 1999.08.19

    kép 2 - CD dátuma : 2002.04.22.

    Random adatokat másoltam fel a CD-ről, mindent hibátlanul ki tudtam tömöríteni, visszaolvasni. DVDimről meg valamelyik nap állapítottam meg (mindegyik lemezen van írási dátum), hogy 14 éves lemezt hibátlanul olvassa. :)
    Szóval nálam az ODD még egy jó ideig képben lesz. (kajak gondolkodom egy blu-ray driveon egy ideje)
    Azt viszont elfelejtettem, hogy CD esetén milyen irgalmatlan porszívó hangja van a driveomnak xD

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #28993 üzenetére

    Céges teló volt? Mert ha igen, akkor OK:
    Ha nem, akkor fogalmam sincs, hogy a szeku honnan szerzett erről tudomást, és milyen alapon kérte ezt. A full wipe-nak meg pláne nem értem az értelmét ebben az esetben. Egyébként a tor nem csak arra jó, hogy darkneteljen vele. (amit ha akar majd úgyis megold otthoni gépről stb. )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #29021 üzenetére

    wi-free : na az egy baromi jó dolog volt user szempontból. Eleinte én is féltem tőle, megén nem fogom bekapcsolni stb.
    Egyszer aztán erőt vettem magamon, bekapcsoltam és elkezdtem használni.
    Tök jó votlk az egész faluban és a fél városban volt wifim, ahol meg nem, ott 100 méteren belül általában igen. És legalább tudtam, hogy bizonyos szabványoknak megfelel az a free wifi. Tökéletesen elvoltam emiatt évekig mobilnet nélkül. nyilván banki átutalásra nem használta az ember.
    majd egyszer megváltozott valami, többé nem volt free wifi sehol, vagy rákapcsolódni nem tudtam. Gondolom befejezték a programot.
    Na, akkor jött a "filléres" mobilnet, ami előb a korlátok leséséről, majd arról szólt, hogy éves szinten 12 helyett 15 havi rezsit fizetek, mert csak a mobilnet önmagában ennyit dobott rajta.
    Úgyhogy jött a feltöltőkártya és a marathon internet csomag, és az ahol csak lehet wifit lesni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29066 üzenetére

    Az a helyzet, hogy még mindig relative költséges móka, 40 ezer körül egy író, a lemezek darabja pedig 2-3-4 ezer ft is lehet, fajtától, sebességtől és mérettől függően. Szóval kb mint a DVD írás mikor beleszálltam. Csak ebben most nyilván nem lenne akkora üzlet, mindössze magamnak spórolnám meg a nagyipari mennyiségű HDD vásárlást vagy az internet és a pénztárcám felhővel való komolyabb megterhelését.

    Oh, mai napig tudom melyik mi. :) (vagy legalábbis nagy részben)
    cheat egy exe volt kereshető adatbázissal jó sok játékhoz cheat kódok
    KROKDUKENUKEM nyilván a Duke Nukem 3D volt az én beállításommal és mentéseimmel, custom. A Nascarok szerintem egyértelmű. swarriror a Shadow Warrior (jó mondjuk ez csak nekem egyértelmű szerintem :D )
    a wwf-et már látod nem tudom, és már visszaraktam a dobozba a CD-t, de ha belenézek megtudom, abe.rar az az első Oddworld: Abe's Oddysee játék volt, mivel nincs hozzá jelzés valszeg "clear" vagyis default beállításokkal mentés nélkül nulláról kezdve indul kicsomagolás esetén. a Chasem valami chasemaster vagy mi volt, a dderby az a destruction derby 1 (szintén "clear"), a GTA szerintem nem szorul nagy magyarázatra (GTA1, akkoriban még GTA2 sem volt), a krokdung pedig Dungeon Keeper 1, az én beállításaimmal és mentéseimmel. Sőt, ha a haveroktól valami "okos elnevezéssel" jött pl karambolos játék (destruction derby) akkor elindítottam megnéztem mi a címe és visszaneveztem, a beállításokat neveket stb töröltem vagy az én beállításaim és nevem került bele, vagy totál default név nélkül ment a kiírás, arra vigyáztam, hogy mások accja, beállításai ne legyenek benne).
    Ez egyébként egy korai CD itt még sok olyan jelzést nem használok amit később használtam.

    Ami a CD-t illeti sok múlik a tároláson is, én pl fénytől védett helyen tokban és dobozan vagy hengerekben tárolom őket, szobahőmérsékleetn, száraz levegőn. Ha nincs rá szükségem, azonnal megy vissza a tárolóba.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Top cat #29073 üzenetére

    Jó terep 2, a suliba mennyit nyomtam vele, aztán egyszer haza is hoztam :D
    Kövi CD-re ment is ki mint nagy kincs.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #29078 üzenetére

    Húúú, te aztán jóval régebben láthattál CD írót mint én.
    De a rettegett buffer underrun nekem is megvan. Még a 466-osCeleronomon írogattam először, és hiába volt benne 192MB RAM, a szar alaplap miatt a két db 20GB-s Quantum 4500RPM-es lemezt PIO módban hajtotta amitől maximum 4MB/s volt a full sebesség.
    Na most emiatt alap volt, hogy semmit(!) nem lehetett csinálni CD írás közben, CPU tuning levesz, Windows (újra)indít még egy total commander sincs a RAMban, és akkor csak a CD író program a memóriában (képernyő kímélő is kikapcs), haptákban a gép mellett állás kb 40 percig, és sűrű imádkozás hogy a dupla sebesség (2×) írás jó legyen. így olyan 66%-os aránnyal sikerült jó lemezt gyártani.

    Emlékszem, hogy 1,5 évvel később az 1700@2260-as Celeronon (256MB) már Quake 3 közben is (vagyis tuning és játék mellett is) 4× sebességgel tudtam írni, és tíz lemezből maximum egy romlott el. Hát igen, jobb író, sokkal jobb alaplap, gyorsabb proci és gyorsabb winyók. Na meg már Win XP, nem Win ME mint a kezdeti CD firkálós élményeknél.

    Ma meg már ... a DVD írás is úgymegy, hogy közben konvertál/skálázik a gép, én meg játszok vagy filmezek. (csak hát a 192MB-hoz képest van 170× annyi RAM, 12× annyi szál, M2 SSD, stb )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #29085 üzenetére

    Örülj, hogy nem volt ilyen bajod :D

    De egyébként a legszarabb gép amivel CFD-t írtam Win98 alatt Pentium 166MHZ, 16MB RAM, 1700MB-os seagate HDD, és kemény 1×-esen írtam.
    A SCSI mániát én sem értettem.

    Mint írtam nekem volt egy eleve szar MOBO, eléggé alja winyókkal, amik nem könnyítették az életet. Bár akkoriban a Quantum LCT 20 20 széria dicsérve volt, és a legolcsóbb is volt, milyen gyos, mert olyan hangja van mint egy versenyautónak (akkor csak gyors lehet, nem?).
    A melegedés nem zavart, mivel a 466-osom élete javarészét egy olyan "házban" töltötte amelyiknek csak a hátulja volt meg, se előlep, se tető, se kétoldal (akkor a tető meg a két oldallap még egybe volt ugye). Csak egy fémkeret volt az egész, mint most a bányászgépeknél.
    Egy régi kiselejtezett hiányos ház volt, de házra nem adunk, mert nem lesz tőle több FPS. (8 évvel később meg csak házra elköltöttem egy félkonfig árát ... ilyen ez).
    Az író nekem is külön kábelen csücsült egy idő után, a 2db LCT20 20-as meg ugyanazon master és slave, illetve volt egy üres rack (Secondary slave) ami osztozott az íróval, de oda csak akkor került HDD ha nem írtam, íráskor onnan kikerült minden. De ez sem volt elsőre triviális, tanulgatni kellett a dolgokat, akkoribn nem volt netem (meg kbsenkinek) így néhavett PC magazinokból és egymással folytatott eszmecserélből okosodtunk.

    " ment egy 6x86MX-PR333 (225/233MHz) CPU-val 293MHz-n, es barmeddig tudott annyin menni
    a Seagate HDD-k 75MHz FSB-nel mar eloszeretettel eldobaltak magukrol a FAT tabla" - nekem is volt ey ilyen gépem, a 466-os Celeron. Akkor tanultam meg, hogy kicsi, hogy a CPU mit megy, ha mást nem állítok hozzá (aztán rájöttem, hogy nem lehet, pedig amikor olvastam hogy vissza kell osztani a PCI-t meg ilyenek akkor megörültem elsőre).
    Ugyanis az egész hóbelevánc egyszerre emelkedett az FSB-vel. 466@525MHZ, nem volt még semmi baj. 585-ön már nem volt hang. Egyszer emlékszem behoztam 866MHZ-en és elindítottam a GTA3-at. (hang persze nuku) Tök szépen ment a játék vagy 30 másodpercig, de tényleg szépen. Aztán akkora merevre fagyás volt, hogy a kékhalált is csak félig tudta kiírni. 1-2mpig mutatta, majd sötét lett a kép, és csak az áramtalanítás segített rajta. Eredmény : elem ki, elem vissza, Windows teljesen behalt, újra kellett rakni.
    Arra viszont jó volt, hogy megállapítsam, egy jobb procival sokkal előrébb lennék, de mivel 533-asnál nagyobbat nem lehetett a lapba tenni, az is világos volt, hogy ideje tovább lépni ... Sajnos arra még ezután jó sokat kellett várjak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29089 üzenetére

    Az, hogy sokéve játszok a gondolattal (kb 2017 óta) nem jelenti azt, hogy végül bele is fogok szállni, mert az árak még mindig nem ott vannak ahol én szeretném (azt hittem ez átment), ugyanakor félek, hogy az ODD-k visszaszorulásával már nem is nagyon fog lejjebb menni.
    Másik oldalról meg ez is valami ai eddig kimaradt, és végülis nem bánnám, ha ez is meglenne :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #29137 üzenetére

    A sok RAM igen hasznos tud lenni. 2000 tavaszától igyekeztem mindig rengeteget tenni a gépbe. Akkor váltottam 32MB-ról 96MB RAMra, 2001 márciusában 192MB RAMra (akkoriban 64-128 volt a gépekben), de még 2001-ben szintén volt 768MB RAMom is (na annak semmi értelme nem volt, csak lehetett ram driveozni), végül az a gép 384MB RAMmmal lett eladva, ami egy 466-os Celeronnál igensok volt. Utána jtt az 1700-as Celeronom 640MB RAMmal, majd az Athlon XP ami szintén 640MB RAMmal kezdett akkor mikor 256 volt az átlagos, de a "nagyok" is 512MB-al nyomultak. A végén mikor kifutott 2GB RAM volt benne (Athlon XP-nél még az 1GB RAM is viszonylag ritka volt). Utána a Phenom 9500-nál a 2GB RAM végig kevés volt, de aztán a 4th gen I3 16GBval egy megváltás volt, a végén már abban is 24GB volt. A mostani gépben nincs túl sok RAM, 32GB, de elég az, jobbadára 14-16GB körül van a RAM kihasználtságom, de 24GB felett még nem is jártam. (ennek ellenére egy ideig komolyan gondolkodtam, a 48GBra upoláson, de végülis elég még a 32GB Is).

    "mint ismerosi korben kozelmultban egy i5-11400 melle rak vki egy GT1030-t" - az ilyenektől rosszul vagyok. Ezeken látszuk, hogy egyáltalán nem ért hozzá, maximum azt hiszi. Az még valahol értelmes is, hogy drága tápot vesz, mert a további gépekben is feltudja használni, de toronyhűtő 30 ezerért? Minek?
    Ha komolyan "játszok" a CPU-val akkor úgyis folyékony nitrogént vagy száraz jeget használok. Ha meg nem tuningolok akkor a gyári hűtő is bőven elég, pláne a mai alacsony TDP-s prociknál, amik amúgyis tele vannak mindenféle energiatakarékossági izékkel.
    Abból a 30 ezerből vehetett volna még 16GB RAMot, vagy egy RX580 8GB-ot, esetleg egy 4TB-os HDD-t a gépbe (mert az ilyennél szokott az lenni, hogy és van 1db 250-es SSD és ennyit a tárolásról).
    1030GT ... mama dorogaja. RX580 8GB Használtan olcsóbb és sokkal gyorsabb. Persze igen, 99% hogy bányaszökevény, de azokból is ki lehet fogni a jót, ha valaki tudja mit érdemes nézni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29145 üzenetére

    Eleinte én is irattam a CD-ket, de nagyon nem volt daxi, hogy a 3GB-os HDDmet ki kellett szedni a gépből, elvinni odaadni egy ismerősnek, a munkahelyén, az este hazavitte, otthon HDDről kiírta a CD-t, majd másnap bemenni a munkahelyére megint és hazahozni a HDD-t. Addig persze nem volt gép.
    És amikor már havonta 4-6CD-t kellett íratni mert a környéken minden fellelhető cucc hozzám futott be, akkor az első lépés az volt, hogy legyen két HDD-m (vettem is 2db 20GB-os HDD-t, ebből az egyik rackben hordozós, a másik fixen a gépben oprendeszerrel) aztán sikerült szereznem egy kölcsön CD írót. Azzal összefirkáltam gyorsan egy saját CD író árát*, majd onnantól sajáttal nyomultam. Szerettem amúgy mert egész jó kis zsebpénzt lehetett belőle összehozni. Aztán mikor jött a DVD hullám, akkor nagyon hamar befektettem egy DVD íróba, ami szintén remek lépés volt. Ugyanis a faluban nekem volt egyedül DVD íróm, és hát ez azt jelentette, hogy elég nagy lett nálam a forgalom :D

    * Akkoriban 192MB RAMom volt így 8MB-ot lecsippenteni nem lett volna gond, csak nem ismertem ezt a megoldást.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #29159 üzenetére

    Bár ugyan ez nem a tápos topic, de ajánlom figyelmedbe ezt a listát

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29169 üzenetére

    Nekem csak 2001-től volt külön winyó erre, de nagyon röviddel utána lett kölcsön majd saját CD író, így nem is nagyon emlékszem, hogy valaha elkellett volna vigyem a hordozható winyót CD-t írni. Inkább már a haverok gépeibe járt cucc beszerező körúton. Hogy úgymondjam a probléma egyszerre kétféleképpen is megoldotta magát, mert lett két winyó, így lett volna gép a CD írás idejére is, ugyanakkor lett író is.

    "akkor jobbnak láttam mindent átvinni DVD-re :D" - akkor gondolom nálad ez az időszak azért később követezett be mint 2000 közepe. Igaz, hogy már 1999 szeptemberében vicceltem azzal, hogy már gyűjtöm a DVD-re könyvtáramat de egy összesen 3GB-os HDD-n ez ugye nem volt reális (egy DVD 4.3GB). (bezzeg most mai napig van DVD-re könyvtáram, és a napokban egy újabb DVD írás lesz aktuális --> igen, én még szoktam ilyet).

    Tehát vettél egy nyomtatót, és mindenkinek te nyomtattál aprópénzért, de kerestél vele? (én scannelni tudtam, de nagyon minimális igény volt rá, évente 1-2 alkalommal jött valaki, hogy 1-2 oldalt scanneljek be. Fater viszont használta munkára napi szinten. Simán képes volt 10-20MB-os fileokat előállítani, aminek kevésbé örültem egy 3GB-os HDD-n, amiből 1GB-os parició csak az övé volt... persze mindig a C-re tette ezeket a fileokat). (A 3GB-os HDD 1999 május 5-én jött, és július végére már olyan reménytelenül tele volt, hogy öcsémmel fejenként csak 1-1 játék lehetett fent, és a Windows állandóan panaszkodott, hogy 200MB alatt van a szabadhely. Szeptemberre hiába lett mindössze 32MB RAMom, akkor is a HDD volt a legnagyobb baj, egy 6.4-es vagy akár 8.4-es HDDről álmodoztam, amin mind elférnénk ... --> 2001 nyarára lett is 2×20GB HDD, 2002-ben 2×40GB, 2003-ban 2×80GB, 2004-ben 2×120GB ... )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #29170 üzenetére

    Emlékszem Oldman-re olyannyira, hogy nekem volt szerencsém találkozni vele élőben is. :)
    Imádtam az írásait, afféle szent grál és mentális maszturbáció volt akkoriban nekünk. Egyben tanultunk, másfelől láttuk a szintet amit el kell érni... és 6-12 hónap lemaradással, de igyekeztünk is hozni.
    Az egyik kedvenc rovatunk volt az övé, és pokolian irigyeltem, hogy milyen technikákhoz jut. (A kétezres évek közepétől aztán engem is lehetett irigyelni, ugyanis számtech boltos lettem, és majd egy évtizedet le is húztam ott, pl olyan remek korszakban mint a C2D-s procik elterjedése, és bizony sok remek hardvert sikerült kipróbálnom, még ha nem is sajátként).

    Én Auddiograbbert használtam, a 466-os Celeronom eldöcögött vele, kész lett amikor kész lett, a lényeg az volt, hogy egy 74 perces CD sokkal hamarabb megvolt, mintha megkéne hallgatni. És még mindig sokkal jobb volt mint a nagyon korai technikák mikor audio CD be, mikrofonnal felvesz, trackenként lement... 74 perces CD simán 2 óra molyolás volt.

    Nero-t nagyon szerettem, kaptam a CD íróhoz mint mellékelt teljes software. Persze az akkori verziót. Mikor megvettem a DVD írót, fel sem ismerte a driveot olyan régi verzió volt... Manapság CD Burner XP-vel írok DVD-t és Win10 alatt... kissé elavult a neve :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29175 üzenetére

    Igen, nincs fogyó kellék, viszont cserébe 1-1 jobb minőségű scannelés tovább is tart. Meg mint mondtam igazából csak volt a hátránya, hogy nagyon ritkán kellett bárkienk is scannelni, ráadásul ilyen 10-20ft/oldaltól többet nem is lehetett elkérni érte.
    Aztán kölcsönadtam havernak, aki költözés közben "elveszítette". De nem csináltam nagy balhét belőle, mert addigra ért vagy 1500ft-ot, és amúgyis már XP alá sem nagyon volt drivere, így a Win7-es időkben már nem nagyon volt számomra úgysem jelentősége.
    Addigra már úgysem tartottam egy plusz WinME-t mint korábban, részben pont a scanner miatt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz AuraSync #29178 üzenetére

    Az ilyennel nem szabad foglalkozni, maximum ha tényleg Pesti vagy. 90 ezerért bontatlan és gar nélküli, az jó eséllyel kiborult a raktárajtón, vagy leesett a kamionról. Pláne ha több darab volt.
    Ez sima szerencsepróbálás, a sok madárnak csak az számít, hogy15 ezerrel olcsóbb, aztán úgyis kicsi az esélye, hogy baja legyen.

    Aki meg drágább mint a bolti, ott általában két dolog van : vagy rég nem frissítette az árat, és amúgyis árulni szereti; vagy pedig szimplán madarász, és arra gondol sokan nem is nézik az újat egyből jönnek az apróra, és majd jól be lehet őket palizni.

    #29179 totron : Ezt már én is megfigyeltem minden Budapesti evidens, hogy te is budapesti vagy. pont. Ha meg kiderül, hogy mégsem, akkor az a te bajod, nehogy már neki legyen belőle kellemetlensége (pl futár).
    Most pl nemrég így buktam egy gépet, tetszett, megakartam venni (régebbi szerver), de mondta a BP-i eladó, hogy futár/posta nem játszik, csak személyesen a kezembe nyomva. Mondtam neki, hogy ok, ha arra járok mindenképp elhozom ami nemsokára lesz (mondjuk egy hónap) aztán nemrég írtam neki, hogy akkor ekkor meg akkor vinném a gépet, erre mondta, hogy hagyjam már rég kidobta, csak nem gondolom, hogy ő majd őrizgeti nekem?
    De azt "bírom" hogy Debrecen vagy Szeged is simán "vidék". Az ilyen mit gondol, hogy a Piac után meg a Kárászon is disznóólak meg csirkeólak vannak? :D De mondhatnám Veszprémet, Miskolcot, Pécset, Győrt stb.
    Vidékezzem le Budapestet mert egy párszor már megfordultam Berlinben? :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29183 üzenetére

    Olyannyira, hogy vannak akik ténylegesen létező bankok számát írják bele.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz prolad #29189 üzenetére

    "Debrecen és Szeged vidék. Egyik se főváros és mindkettő messze van a fővárostól" - Debrecen volt az ország fővárosa :D méghozzá nem is egyszer.

    "Vagy már az is vidék, mert a megyén túl van, ki tudja." - ezzel a szemszöggel nézve én is levidékezhetném BP-t, mert már a megyén túl van :D

    A többit nagyjából megértem. De mivel te magad is elismered, hogy az ország 1/5-e és BP-n, számolhat az ember azzal, hogy akivel szóba áll a maradék 80%-hoz tartozik, aki nem Pesti. Ezért nem kéne rajta hihetetlenül meglepődni (akinek inge ... ) hogy jééé te nem is Pesti vagy? mintha BP-n (és az agglomeráción) kívül nem élnének az országban emberek.

    "Ha meg azt mondod, hogy viszed ha majd erre jársz az olyan, mint ha semmit se ígernél." - szomorú. hogy sok ember így áll hozzá, ezért nem túl könnyű nekem, de aki ismer tudja : ha azt mondom, hogy egy hónap múlva megyek érte, akkor én egy hónapon belül megyek is érte. Ha te ezen a vonalon mégis egy hét múlva kidobod, és még csak nem is szólsz róla, csak amikor leszervezem, hogy akkor értemegyek, akkor valahol nem magamat látom hibásnak a képletben. Ráadásul mindezt úgy, hogy egy általa is jóváhagyott összeget adok érte, tehát nem is ingyen kértem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #29190 üzenetére

    Erről az LG Studioworks 57i monitorom jut eszembe :D
    pestről hoztam, majd mikor hazaértem betettem a szobámba. Egy óra múlva megyek be, és érzem, hogy olyan szag van a szobában mintha valaki rágyújtott volna... (amiről tudtam, hogy totál képtelenség, lévén lévén az otthon levők közül senki sem cigizett).
    Hamar kiszagoltam, hogy az LG monitorom bűzlik mint egy hamutál. Nem volt jobb ötletem, minthogy egy légtérbe aludtam vele, de másnap egy nagyon alapos takarítással és szellőztetéssel kezdtük a közös életet.
    Mai napig nem tudom, hogy az előző tulaj volt ilyen masszív dohányos, vagy pedig a monitor átvétele után a házibuliban + hazafelé a vonaton sikerült magába szívja ezt a sok füstöt...
    (igen... mikbe mentem bele... villamoson, majd vonaton (majd gyalog) Budáról hazacűgöltem egy CRT monitort egyedül -- fiatal voltam és nagyon csóró).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz zsoldi80 #29203 üzenetére

    Hát az kellemes. Én mondjuk nem raktam volna neki át, éjjel fél egyig ha másnap úgyis hoz új lapot.
    Szereltem már én is éjjel egyig, de arról tudtam, hogy másnap nem kell "visszacsinálnom".

    Amikor pedig az új lapot szerelem, akkor tisztázom, hogy ez nem szerelem, készüljön arra, hogy minimum sör/csoki de inkább pénzvillantós lesz a művelet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29207 üzenetére

    A közelemben két bolt van. (falu)
    Az egyikben rendszeresen igyekeznek rosszul visszaadni, tíz esetből 7-8 alkalommal "véletlenül benézik", és persze mindig úgy, hogy pont én károsulnék. De volt olyan is, hogy a visszavitt üvegeket "felejteték el" levonni a végén az árból. Én meg figyelek és szólok, sőt újabban hogy kevesebb teret adjak az "elszámolt" visszajáróknak, rendszerint elkezdtem kártyával fizatni, aminek valamiért nem örülnek, de közöltem már velük, hogy ez van.
    Mindennek ellenére járok oda tovább is, csak rátudok, hogy figyelni kell állandóan, folyamatosan tesztelik az éberségem (volt, hogy utólag vettem észre hogy behúztak 400ftal). Igazából meg sem nagyon tehetném, hogy nem megyek oda többet.

    #29207 hcl : Tavaly én is így jártam. Vártam egy alaplapot procival, a futár meg simán odaadta a szomszéd csajnak. Már épp ott tartottam, hogy elkezdek utánajárni, hogy hol a cuccom, mikor szólt a szomszéd csaj, hogy még előző nap szépen neki adták át.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29223 üzenetére

    Ahogy mondod. Maximum aki többször észreveszi és szól, azzal nem próbálkoznak egy idő után. (az utóbbi időben mintha kevesebbszer tévesztenék el velem szemben a dolgokat)
    Ugyanitt felajánlották többször is, hogyha nincs pénzem is vigyem el az adott dolgot, majd ők felírják, aztán fizetéskor összeszámolják és kifizetem. Elég sokan élnek ezzel, de ha mindennap odajárnak, akkor a fene se tudja mennyi az annyi, ezek csak feljegyzik egy kis füzetbe, még én sem emlékeznék rá, hogy két héttel ezelőtt mennyi volt az annyi. Nem mondom, hogy biztos visszaélnek vele de fogalmazzunk úgy, hogy ez is remek lehetőség a visszaélésre. Azt, hogy az ebből származó haszon melyik szinten csapódik le javarészt azt nem tudom. De azt igen, hogy a tulaj 10 éve hajtogatja, hogy nem megy a bolt és bezár, ehhez képest 3-4 éves S osztályos bálna Mercivel jár, évente 3-4 nyaralás, de olyan helyeken, hogy Bali. Amikor pedig a covidos lezárás volt, akkor házfelújítás volt 8(!) számjegyű összegért. Bár ebben állítólag volt mindenféle állami támogatás is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29221 üzenetére

    Én csak akkor feltételezem, hogy az illető a közelben lakik ha helyi csoportban vagyok. Egyébként azt feltételezem, hogy BP vagy az ország másik vége. Aztán ez hoz néha kellemes meglepetéseket, pl az elmúlt pár hónapban innen a fórumról is egy csomó olyan emberről tudtam meg, hogy Debreceni / Debrecen környéki akiről nem is gondoltam volna. Persze eltűrően működünk, de hogy úgy mondjam én feltételezem, hogy az ország BP-n kívül is létezik.
    De persze akad olyan belpesti biciklis futárfejű gyanús himlős benszülött aki képtelen kitalálni a fővárosi rezervátumából, jellemzően ezek teljesen hajlamosak elfelejteni, hogy MO határai kicsit tágabbak BP határainál, és talán fel sem tűnne nekik, ha az agglomerációtól tovább menve bármelyik irányba is, már útlevélre is szükségük lenne.
    Természetesen tisztelet a kivételnek.

    #29225 bambano : Ebben teljesen igazad van, nem csak tengerszint feletti magassága a nagyobb Debrecennek mint Pestnek, de délebbre sincs; a XXIII kerület pl még Hajdúszoboszlótól is délebbre esik.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #29235 üzenetére

    Várjá' igaz csak Debrecenből, de trolin és helyiközi járaton 2003-ban vittem haza haverral egy 19"-os Eizo monitort, július legmelegebb napján délben! (pontosabban kb 11-től 1-ig tartott míg a Kassai útról elvergődtünk vele a buszvégre és onnan nekem házig). Mai napig fel szoktuk emlegetni azt a napot, pedig mindjárt 20 éve ... (pláne, hogy szegény monitor alig élt egy bő évet mielőtt egy gonosz villám lesújtott és kinyíródott :( ). Ezután jött a jóval kisebb LG Studiworks, de az meg ugye mint írtam Pestről vonattal.

    Mikróról annyit, hogy pár éve nyereményjátékban lehetett mikrót nyerni. Megkérdzetem, hogy lehet-e helyette utalványt hazavinni? A válasz az volt h nem. Mondom akkor adjátok oda valaki másnak, mert tuti h nem fogok gyalog hazacipelni egy 25kg-s mikrót, úgy, hogy a buszom is a város másik végéből indul és van otthon egy hibátlan. Erre egy hét múlva beszart az itthoni mikró, szóval mai tudásommal taxit/havert hívnék, hogy jöjjön értünk.
    Szóval megértelek.

    "Nekünk most egy nagy telekommunikációs cég számlázott félre pár licencet. Érdekes módon az olcsóbbakat írta drágábbra, nem fordítva" - tavaly kint laktam Ausztriában és a második hónapban érkezettegy levél egy új albérleti szerződéssel, azon a címen hogy az eredetibe elírták a bérlés összegét, és utt az új. Mit tesz isten? Fejenként havi 50 euroval drágább volt az új. Persze, elírás ... Mindegy, ennyi még bőven belefért, és azt az oldalát néztem, hogy eddig olcsóbban laktunk havonta egy 100-asal. Mondjuk a te eseted azért egészen más :D

    #29232 hcl : benfentesként egy őszinte önkritikát fogalmazott meg :D

    #29237 Lenry : Bocs, de ezen nagyon nevettem, elképzeltem XD :C
    Azért érdekelne, hogy pl az asztalokat vagy szekrényeket hogy oldottad meg?

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29250 üzenetére

    Az én 19"-es Eizomnak sem volt talpa, sőt a legmagasabb felbontáson (1600×1200) elment vadászni a képe... De 2004-ben 3000ft-ért lőttem egy árverésen, akkor amikor 3 ezerért még 14"-es monitort sem lehetett szerezni használni. Simán megérte, azzal együtt is, hogy egy magában felfűtötte a szobámat, főleg magasabb frissítéssel vagy felbontásban. (lehet, hogy talp hiány is az oka volt, de iszonyúan tudott melegedni)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29255 üzenetére

    Sajnos te nem átlag Pesti vagy, hidd el.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29257 üzenetére

    Bizony, hogy vétel volt, még hiányosan (talp nélkül) kishibásan (nem ment vele az 1600×1200-as felbontás, holott elvileg támogatta, sőt már az eggyel kissebb sem), de 1024-ben 85/100Hz-en ellehetett vele lenni. Meg ugye borzasztóan melegedett nem tudom, hogy gyárilag is ilyenek voltak-e ezek, de sejtem, hogy igen.
    Hogy mennyire jó vétel volt, jól muatja, hogy miután agyoncsapta a villám a 19-est, egy 9"-os (igen, kilenc!) 1984-es monitort (aminek 800×600@60Hz volt a max felbontása) tudtam szerezni 3000ft-ért baráti kedvezménnyel. Mondanom sem kell elképesztően hatalmas visszalépés volt, szerencsére csak pár hétre szólt.
    Aztán jött az LG Studioworks 57i aminek nagyon szép képe volt, és a CompaQ V720-asomig egyértelműen a legjobb monitorom volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29259 üzenetére

    Ööö nem biztos... Ugyanis miután lett egy normális monitorom (a már említett LG), tovább adtam egy másik srácnak itt a faluban. Ő pedig pont akkor festette az 1978-as Golfját ezüst színűre, és gondolta, hogy a rommá sárgult monitor is lehetne ezüst színű. Amúgy tök szépen megcsinálta kifejezetten jól nézett ki, csak hát már baromira nem eredeti állapot. Aztán műhely monitornak használta, de nem tudom mi lett a későbbi sorsa, ugyanis emberünk kiment Angliába szerencsét próbálni, és pont egy itteni fórumozó közös ismerősünktől tudom, hogy azóta is kint van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29262 üzenetére

    Hát nem.
    Mondjuk nekem ma sem érne semmit, még ha azt a konkrét példányt kapnám vissza, hogy az az amit 2004 március 19-én olyan gyorsan ki kellett fizessek, és az volt az amit hetekig bámultam mert nem volt más... nos akkor se hiszem, hogy 300ft-ot is megérne nekem.
    De ezekszerint ilyen drágák már?
    Számunkra akkor semmi értéke nem volt, vagyis pont annyi amenniy a 15-17"-os monitorok világában felhasználói élmény tekintetében lehet egy ilyennek.
    Érdekes, hogy később más is megakarta tőlem venni mondván ha jár házhoz gépet javítani (mint én) akkor vinné ezt is és tudná tesztelni, hogy van-e kép, és nem-e a monitor rossz?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #29265 üzenetére

    Hát lehet...
    Igazából jobban belegondolva nekem visszalépés volt a 14-es és a 19-es után is (mert az Eizo kipurcanása után nyilván visszatért egy időre mivel nem volt más), és de így jobban meggondolva a korát mindenképp tiszteltem (1984-es volt a hátulján lévő tábla szerint), de ettől eltekintve egy vacak 800*600@60hz crt volt, olyan gömbölyű képernyővel, hogy rossz volt nézni, az egyetlen extrája az volt, hogy színes.
    Nem véletlenül jött, majd ment 3000ft-ért (Akkor is amikor még a 14"-osok tizen ezerekért mentek) nekünk semmi értéke nem volt, de biztos van akinek igen.
    Ez pont olyan mint általában a retrozás, pl nekem a Pentium 4 / Athlon XP időszak mai napig a favorit, de Celeron 300-ig visszamenőleg hozza a szép emlékeket, és megtudom érteni. Pentium 1-ig már csak emlék darabok vannak és azok sem olyan szépek, Pentium 1-től visszamenőleg meg a Commodoreok kivételével nekem minden "szemét". Csupán azért mert semmilyen nosztalgiafaktora nincs számomra, mai szemmel totál használhatatlan még kb arra is, hogy az általam óhajtott retro szintet hozza. De másnak (van itt egy topic ahová én is járok a fórumon) egy 286-os is kincs, pláne ha működik. De találkoztam olyannal is, aki szerint meg 1st gen Core CPU-k alatt volt minden szemét (sokkal fiatalabb nálam, mint kiderült ő meg azzal kezdte a PC-s pályafutását). Nagyon számít ki melyik korszakban kezdte, és azokban a korszakokban, a ritkább/érdekes/csúcs hardverek nagyon vastag árcédulát tudnak kapni.

    Akkoriban az a monitor épp rosszul öregedett, olyan volt számunkra mint ma egy 25 és 30 év közötti autó, hogy életútja során a legkevesebbet akkor éri, már egy elavult ócskavas, de még nem veterán.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29274 üzenetére

    Gyerekként szintén C64-el és másodgépként Plus 4-el kezdtem. A PC-s vonalat meg feljebb írtam.
    Egyébként van félkész C2D projectem is, bakancslistás a saját, de annyira nem is töröm magamat a gyors beüzemeleéssel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29277 üzenetére

    Dehogynem! A géptől függ de néhány szám MB-ot gondolom biztosan. :DDD

    Egyébként én 2009-ben számoltam fel a relative nagy gép gyűjteményemet, volt, hogy egyszerre három komplett napi használatos gépem volt (az Athlon XP, egy 1600A (@2400) és egy 1800A (@3000MHZ) NW Pentium 4. Két project gép mellette eladásra (Pentium D és Athlon XP) Volt mellette ládaszámra alaplap, marék számra proci, vagy 20db VGA TNT1-től GeF2-ig, meg GeF4 MX-ig (volt Voodoo 2 is benne), sok-sok HDD (egy zöldséges ládányi) 1-300GB között teszteletlen, meg még egy zöldséges ládányi 20-40-60-80-120GB-os működő, de két működő Gravis Ultrasound hangkártya is volt. Konkrétan régi alaplapokkal kezdtem el "kitapétázni" a falat, mert több tucat volt 286-tól P4 ig mindenféle, de legjava Pentium II időkből. (az volt a design ötletem, hogy az egyik kb 10nm-es falat bevonom régi alaplapokkal, mert szerintem bitang jólnézett volna ki)
    Aztán jött a lakásfelújítás, és mindennek mennie kellett :( , sajnos csak azt tudtam menteni, amiről tudtam, hogy akkor ott feltudom használni az aktuális napi gépben (csak az maradhatott), a GeF3 is a ház aljába ragasztva úszta meg (több más HW-vel együtt). Pár dolgot gyorsan eltudtam adni, de sajnos nagyon sok minden végezte nemes egyszerűséggel a kukában :( Nagyon rosszul viseltem a dolgot :(
    Szerencsére a Commodore gyűjteményen átvészelte ezt az időszakot.
    Ezután szándékosan maximalizáltam magamban a retro projectet az Athlon XPbe (meg lett egy C2D), mert ismerem magamat, rohadt hamar visszaesnék, és hegyekben állnának megint a fél és egész gépek, meg az alkatrészek mint régen. De még a GTX950 és az RX570 is a dobozában vannak eltéve, hogy minél kisebb helyet foglaljanak. Azt el kell ismernem most otthonszerű a lakásom, és nem egy számítógépszervízhez hasonlít (mondjuk nekem úgyis tetszett, de sajnos egyedül voltam vele a háztartásban).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #29290 üzenetére

    Mielőtt ott maradnál ülj át egy másik kocsiba. Tesztelendő memóriát se hagyd hátra :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29300 üzenetére

    Sajnos nem volt túl sok időm, kb 1 hetem kiárulni mindent és persze helyben igyekeztem a kapcsolataimmal elszórni.
    De mondjuk 30db 1-300GB között teszteletlen HDD-ért mégis mit lett volna logikus jérni? Ki viszi el egyben? De ugynez igaz a lapokra is. Ami relative gyorsan eladható volt a ládányi 20-40-60-80-120GB-os működő HDD. De pl a két Gravis Ultrasound senkinek nem kellett még 1000ft-ért sem, most meg 50 ezer körül mennek a szépek.

    Mondom én, hogy párszáz MB minimum ;]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29302 üzenetére

    Mégis ki vett volna meg vagy 30db teszteletlen winyót egybe 5000ft-ért (vagy akár 2000-ért) mikor 2000ft-ért volt biztosan jó 80GB-os, 3000-ért meg biztosan jó 120-as is?
    It azt kell megértened, hogy ami akkor gyakorlatban jól használható volt, az pillanatok elment (a két P4-es konfigom, egy csomó MX-es GeForce, a tuti jó nagyobb winyók, de ilyen volt az egyik TV kártya, az összes 1GB-os DDR modulom, az 512-es DDR modulok (bezzeg a sok 256-os meg maradt meg egy 512-es de azok a gépház aljába ragasztva szintén túlélők) stb. Azt vitték ami hasznos volt számukra, és nem azt amiben a "kacatot" látták. Ilyen volt az, hogy a GUS sem kellett senkinek, a sima kommersz 5.1-es SB Live!-on bezzeg majdnem összeverekedtek ...
    Persze akkor én sem tudtam, hogy minek milyen értéke lesz, így igyekeztem nyilván én is a használhatót menteni vagy azt ami valamiért közel állt hozzám (comomdore-ok). Mint ahogy 50db teszteletlen alaplap sem kellett senkinek, nekem is csak dekor lett volna.
    Annyira nagy veszteség nem ért, a javarésze ingyen/áron alul/beszámításból/munkadíjnak jött, szal még azzal együtt, hogy rengeteg minden a kukában landolt, még ígyis megmerem kockáztatni, hogy nullába, vagy kis vesztességgel jöttem ki belőle.
    A két GUS-t persze nagyon sajnálom belőle, de ez van. Senki (többek között én sem) tudta, hogy mit ér, mindenkinek csak kacat volt, de akkoriban tulajdonképp nekem is.
    2009-ben volt mindez, de írtam is fentebb. Akkor még amikor az Athlon XP-t hajtottam. (még szerencse, különben sandás h az sem lenne meg, de hogy a hozzátartozó extra adag RAM és HDD tuti nem lenne meg az biztos). Am ígyis felgyűlt már 3db tartalék táp is :D (bár ebből kettő csak retro gépekhez)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29304 üzenetére

    Igen, értem a logikádat, de valamiért senki sem akarta megkockáztatni.
    Sok HDD pl azért volt teszteletlen, mert hazahoztam, aztán lusta voltam tesztelni, akadt amelyik ránézésre hibás gynaús volt, nem akartam vele kínlódni, sok amúgyis csak dekor elemnek kellett volna a szobámba (volt is olyan amelyikből hamutál lett, meg szétbontva látványosan kitettem a falra) eredetileg egy elég durván hightech barlang lebegett a szemem előtt, csak sajnos rajtam kívül senkinek sem tetszett az ötlet a háztartásban. :( Bár jó HDD-t sosem szedtem szét ezért, de a kisebb "teszteletlen"ek pláne ha viseltesek voltak, lelkiismeret furdalás nélkül mehetett volna dekornak. Sok alaplap esetében meg pl nem is volt szempont, hogy jó-e pont azért mert úgysem gépet akartam belőle építeni. (bár ígyis rengeteg félgép meg mindenféle project állomásozott nálam).

    Annyi volt, hogy mindenki tudta, hogy lehet jönni és vinni ami kell, mint egy garázs vásár. Azt vitték ami akkori szemmel használható volt, hozzáadott a gépük értékéhez, netalán bevállalta, hogy némi extra pénz reményében túlad rajta. Ami meg nem kellett senkinek az sajnos ment a kukába. Ezek között azért sok olyasmi volt ami az én szememben is LOM volt, ha már nem lehetett dekoráció.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #29307 üzenetére

    Alapvetően (mint írtam az előző postban) nekem nagyon sok eleve úgy jött, hogy majd dekornak használom fel. Aztán amikor kiderült, hogy mindennek (is) mennie kell, akkor volt egy hetem úgy elpasszolni dolgokat, hogy közben már a gipszkartont beszerezni, festéket beszerezni, PVC-t beszerezni, jah közben 4 órában dolgoztam, és barátnőm is volt. Ezért az értékesebb dolgokra koncentráltam, nem pedig arra, hogy az utolsó 1GB-os HDD-ről is tudjam, hogy jó vagy sem? Értelme sem lett volna, mert ki vesz mondjuk 5GB-os HDD-t és mennyiért, amikor 2000ft-ért van biztosan jó 80-as (még ha régi gépbe kell is lejumpereli 30GB-ra még mindig jól járt)? Azt ne is mondjam, hogy igazán a HDD vagy akkor tesztelt ha oprendszert rak rá az ember (az nem 2 perc), vagy ha végigfuttat egy teljes felület tesztet. (HDD Sentinelt akkoriban még nem nagyon ismertem)
    De ugyanez volt a RAMokkal, neki se álltam az EDO RAMokkal Bambano-t játszani, mikor 4db-ért kapok mondjuk egy sport szeletet? ha egyáltalán viszik (kulcstartót csináltam párból, ott meg ugye mindegy, hogy jó vagy sem). Az SD-ket is alig vitték, bezzeg a nagy DDR1-es modulokat úgy elkapkodták, hogy csak lestem.
    így szépen hangzik az 57000ft-os órabér, de sajnos valójában nagyon nem volt ez így. :(

    Jól mutatja, hogy mennyire a gyakorlatra mentek, hogy a két komplett P4-es gépet (egy 1600A@2400MHZ és egy 1800A@2660MHZ - mindkettő teljes konfig) meg a gyengébbik Athlon XP-met (Athlon XP 2400+@2800+ - ez is teljes gép, 512MB RAM, Radeon 9550, 160GB HDD) simán elcseréltem volna egy E6300/E6400-as C2D konfigra, de ez sem érdekelt senkit. Thát három teljes, működő gépet adtam volna egyért.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ferrari fan #29312 üzenetére

    Szomorú az ilyet olvasni, de tényleg így van.
    Főle a brand gépeket nehéz eladni, én spec nem is vennék. Általában spéci táp kell hozzájuk, esélyed sincs alaplapot cserélni, de legtöbbször procit sem, VGA-ból meg alacsonyfogyasztás low profile mehet bele. Feljavítás ott öhet szóba, hogy a két RAM slotot teletömöd RAMmal meg rak bele az ember egy SSD-t jó esetben a default HDD mellett még elfér) de ez is eléggé behatárolja a felhasználási területet.
    Igazából egyesíti a laptop és az asztali gép hátrányait, azok minimális előnyével.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #29322 üzenetére

    Na látod... :)
    Itt ugye mondjuk teszem azt az 1GB-os HDD teszteletlenül 100ft ha rkok rá rendszert (1 óra is lehet) vagy scandiskelem, akkor ér hibátlanul is mondjuk 300ft-ot. 200ftért dolgoztam egy órát. És nem egy van, hanem több. Mivel anno eredetileg dekor célra ingyen/beszámítva stb (tehát pénzt nem adtam értük) jöttek, nem volt szempont a hibátlan működés.
    Ami meg jó volt, az külön volt téve. Megjegyzem azokból is a nagyobbakat vitték főleg, a kicsiknél már egyet fizet, kettőt vihet akciót voltam kénytelen játszani. De így is volt ami ment a kukába.
    Alaplapokat pláne nem érte meg tesztelni, egy hibátlan Pentium II-es alaplap, ott, akkor, abban a közösségben (a mi kis falunkról beszélek) 500ft-ot nem ért volna meg, és azért mire ott összeszerelem, oprendszert kap, lefut pár teszt progi... bőven nem egy óra. A biosig tesztelt meg mint tudjuk annyit jelent, hogy elindult, de simán lehet bármi baja.
    Annyit meg pláne nem ért az egész, hogy még a neten is nekiálljak hirdetgetni, meg fotózgatni stb.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ferrari fan #29323 üzenetére

    #29323 Ferrari fan :
    E8900 :Y De hát olyan nincs is ... az E sorozat csúcsa az E8600 volt. Nem mellesleg volt egy olyanom (ingyen jött) 2018-ban adtam el 3000ft-ért, és jó vétel volt az új gazdájának, mert mai napig hibátlanul megy neki. (nem, nem retro project, ez a napi gépe 3GB RAMmal "felfegyverkezve", meg HDDvel. Emailezni, meg XViD filmeket nézni ODD-ről tökéletes neki).
    A Core 2 Duo E8400 68 ezerért meg valószínűleg beragadt példány. Sokévig dolgoztam én is számtech boltban és előfordul az ilyen, el is felejtik, hogy van, az árát sem frissítik 1-2db létezhet. Aztán ha valaki megveszi ennyiért akkor örülés mert van rajta haszon, de buktával sokszor azért nem adják el, mert a főnökök szerint "nem fér bele"* vagy egyszerűen csak el is felejtik, hogy van. Neknk is volt 2009-ben még olyan P4-es procink a boltban, aminek az árából két jó C2D procit kaptál volna ...

    * "Majd bejön érte a nagy vevő" mondogatta mindig a főnököm, és ha véletlen egyszer valaki elvitt ilyesmit, akkor igazolva is látta az elmletét. így olyan dolgokat, olyan áron őrizgettünk, hogy a hajam letettem. Pl 2009-ben 8GB-os pendrive 8000ft volt, de nekünk még volt 2013-ban is 128MB(!)-os pendrivunk 10 ezerért akciósan!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29324 üzenetére

    Eleve időm nem volt sok rá. Most tételenként 2-300-500ft-ért álljak neki körbefotózgatni, hirdetéseket csinálni, hülyéket szűrni, aztán ha valamelyiknek kell, akkor csomagolni, postán sorban állni? Annyit nem ért az egész.
    Ien, pár éve itt is a gyárban beszart valami régi 386-os ipari környezben, és égre földre kerestek helyette másikat, mert hogy még 50-100 ezerért is olcsóbb lett volna venni egy 386-ost venni, mint venni egy új gépet, és átírni arra programot, na meg közben a gépsor is állt volna, ami plusz veszteség. Ha lett volna 386-osom, akkor jól járhattam volna, de az ember az ilyesmit sosem látja előre.. szobányi ősalkatrészt meg nem lehet őrzigteni év(tized)ekig, hogy hátha egyszer bekövetkezik egy ilyen és időben hall róla az ember.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #29332 üzenetére

    Mert a faluban elég volt 2-3 embernek megemlíteni, az a kör, akik potenciális vevők lehettek 24 órán belül tudták, hogy most "kiárusítás" van nálam. Nem kellett fotózgatni, hirdetgetni.
    Amúgy a városból kijövőkkel amúgy sincs túl nagy tapasztalatom, volt amelyik azt akarta, hogy a termék árából engedjek 1-2 ezer ftot (5000ft-os nagyságrend) mert hogy ő kijött, benzin, és az ideje. Semmi szükségem nem volt "mennyit engedsz a feléből?" tipusú emberekre.
    Egyébként pont emiatt mai napig helyben szeretek eladni mindent.

    Az 1GB-os HDD azokak nem 300ft, akiknek valamilyen speciális okból arra van szükségük. Ahogy írtad, nem egy napos eladás. Időből és helyből volt akkor nekem a legkevesebb.
    Nyilván ha mondjuk egy munkanélküli csóró lettem volna épp csak úgy, és más elfoglaltságom nincs, akkor nekiállok mindent egyessével kitesztelni és hirdetgetni, és tartani az árát, hátha ... de a helyzet nem ez volt.

    128MB-os pendrive : Háááát... tavaly. Ez meg 2013-ban volt. Viszont a pendrive jó eséllyel valahol egy konténerben még most is megvan. Csak nem tudom hol a konténer. Csak azt, hogy ki tudja, és kinél van a kulcsa. De azt az illetőt sajnos ma már hajléktalan szálón / börtönben kell keresni. 2020 nyara óta nem is tudok róla semmit, telefonon sem lehet már elérni. :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29335 üzenetére

    na várjál... ez egy eléggé különleges helyzet.
    Ugyanis, a Z87 az 4th gen LGA1150-et fogad. Ahhoz pont apróért vannak procik (I3-ast 2000ft-ért, I5-öst 5000ft-ért találsz bele), 4-8-16GB DDR3 szintén apróért és ha működik máris kész van egy mai szemmel még használható fél konfig. Ha van elfekvőben házad és táp, érdemes megtolni egy filléres SSD-vel és már mehet is ki komplett gépnek, némi extra haszonnal.
    4th gen-nek még mindig nagy a piaca
    A Z170-es meg 6-7th gen LGA1151, ami DDR4. Oda már drágább a proci, és a DDR4 is, viszont ha veszel bele egy I5-öst és egy RX580-at mondjuk 8-16GB DDR4-el, akkor megintcsak egy elég életképes (fél)konfig összehozható belőle.
    Persze itt a lényeg, hogy jó legyen a lap, de nem olyan ősöreg alkatrészek ezek, lehet, hogy külcsön is tudsz kérni, vagy megveszed, ugyanannyiért visszateszed mikor nem kell... ok, macera, de ha mégis jó, akkor meg hawaii.
    Akár tartalák gépnek sem rosszak
    (öcsémnek jelenleg egy Z87-es lappal van egy I3 4170, 16GB RAM, GTX960 2GB, 120GB SSD gép M-zárolva).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29342 üzenetére

    Akkor pláne érdemes lenne venni 1db CPU-t meg RAMot (már ha nincs otthon elfekvőben, de minden rendes háztartásban van pár GB RAM kallódóban XD), no persze tre tudod, te látod a helyzetedet igazán :)
    Az M-zárolt tartalék gép nem az ami folyamatosan fut a meglévő mellett, hanem olyan, ami rendesem letárola van valahol és ha a főgép ne adj isten köhécselni kezd, akkor be lehet állítani, a gördülékeny gépezés érdekében. Ennyiből sajnálom, hogy anno Tivadar megvette a I3 4330 + 16GB -os gépemet, ugyanis most 4-5 ezerért vennék bele valami hegyesebb I5-öt, kitömném mégjobban RAMmal (24-32GB), beledobnám az RX570 8GB-ot, éppen tudnék belerakni egy 480-as SSD-t, meg egy 1TB-os HDD-t, és szerintem egy használható tartalék gépecske lenne :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ferrari fan #29345 üzenetére

    Hát ne hagyd, hogy a meló a kommentelés rovására menjen :D

    Nálunk szerencsére azért olyan nem volt, hogyaz eladhatót nem hozta, mert elment a keret az eladhatatlanra, de voltolyan mikor kevesebb RAM vagy HDD volt készleten mint amit én biztonságosnak éreztem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #29355 üzenetére

    Téged nem érdekel a menyétnyúzás? :Y :Y :Y
    mondd, hogy legalább a XIII századi templomi ólomüvegfestészet érdekel...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #29356 üzenetére

    Nekem is tetszett, sőt, neki köszönhetem, hogy a hip-hop rap-es irányba ment a zenei ízlésem. Ezt egyszer személyesen meg is mondtam neki. (van szerencsém személyesen is ismerni, sok más hazai előadóval egyetemben) :)

    "amikor egy nő otthont szeretne varázsolni a lakásból/házból, ahhoz nem a legjobb dekorelem a nagy halom számítógépalkatrész" - ezért kellett menjen a gyűjteményem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák