Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #29787 üzenetére

    Az, hogy nem is érti, és nem is érdekli elég nagy baj. A kábel mendzsmentet szépen is meglehet oldani, de ha ez olyan fontos szempont hogy nem számít a javíthatóság, a bővíthetőség vagy az ár/teljesítmény arány akkor egészségére... csak a baj az, hogy ilyenek jönnek aztán 2-3 év múlva, hogy lassú a gép valamit kezdeni kéne vele.
    Egyébként , miért a laptopot kijelző nélkül veszi?* A gépházat sem kell kerülgetni ha nem a szoba közepére teszi :D

    * Több helyen láttam, jogy és akkor a laptopra külön rákötve egy billentyűzet, egy egér és egy normális monitor. Na ez már tényleg szembemegy minden logikával :D

    Most egyébként ennek a kérdésnek pont van aktualitása is. Barátnőm laptopján ugyanis elment a felső két sor a billentyűzetből, és a gép kb 1 perc működés után kikapcsol magától. Nem, nem melegszik, van coolpad is, de teljesen hűvös. Mivel minden is forrasztva van rajta (kivéve az a SATA SSD amit utólag tettem bele), mondtam neki, hogy én nem tudom kitesztelni, hogy mi lehet benne a rossz, tippre alaplapot mondanék, de tökmindegy, mert úgyis az egész belét cserélni kell gyakorlatilag. A szervízben azt mondták, csak a munkadíjtól jó eséllyel gazdasági totálkáros lenne a gép (és még hol vannak az alkatrészek), szóval engedjük el. Egyenlőre hazakerült, de szerintem bontódás lesz a sorsa, és egyúttal feljött a kérdés, hogy most mi legyen?
    Tekintve a költségeket és az anyagi helyzetet mindenképp az asztali gépet preferálnám, ő meg a laptopot mondván akkor eltudja vinni bárhová. A 9 év alatt amióta laptopja van, egyetlen egyszer vitte ki a házból, mikor becsomagolta a bőröndbe 4 napig ki sem vette belőle, majd hazavitte és ugyanúgy visszarakta az asztalra. Szóval érdemes lenne ezt mégegyszer átgondolni :D
    Mondjuk az anyagi helyzetet figyelembevéve úgysem holnap kell erről dönteni, mert jelenleg még egy új asztali sem játszik :(

    Szóval továbbra sem értem ezt a laptop őrületet azoknál akiknek tényleg nem indokolt a hordozás miatt, de hát úgy tűnik másoknak más a fontos. Nem lehet mindneki tudatos vásárló és power user. Én egy laptopot csak második gépként tudok elképzelni (ahogy volt is 2012 és 2015 novermbere között ).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák