Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz fatpingvin #18920 üzenetére

    Tudom, szerencsére még akadtak jó tanáraim. Tudom, hogy mi van a tantervben, nem olyan régen álltam a katedra tábla felöli oldalán. Ma sikk hülyének lenni. Ez főként igaz a matematikára vagy bármi más tantárgyra ahol logikusan kell gondolkozni. 11. évfolyamosok panaszkodnak, hogy nehéz a szakmai érettségiből kiválasztott témazáró feladat, majd 12-ben megtanulják. Nem fogják...

    A kontexus nélküli magoltatás csak megutáltatta a diákokkal az egész tantárgyat. Másik oldalról a google-re sem lehet támaszkodni, legalább az alapokat meg kell tanulni és megérteni. Például ilyen a szorzótábla vagy mondjuk a pitagorasz tétel. A II VH-t is le lehet adni 4-5 fontos évszámmal. Sokkal fontosabb, hogy ki mit miért tett és valójában milyen lehetőségei voltak. De hány helyen beszélnek arról, hogy nem az ideológia, hanem egész egyszerűen a gazdasági erőforrás/teljesítmény döntötte el az eseményeket? Ez több korszakon átvezetve segíthetne reálisan elhelyezni a mai gazdasági mozgásterünk, de ez ugye nagyon ellenkezik a propagandisták érdekeivel.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák