Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Linem

    senior tag

    válasz cskamacska #32 üzenetére

    Ez így van, én is kipróbáltam már kétféle valódi 5.1-es fejhallgatót. A legnagyobb problémám az volt velük, hogy a megszokott mély hangok hiányoztak. Ezért visszaálltam 2.0-ra. Persze ez szubjektív vélemény, de nekem nem jött át a hangminőség rovására a valódi térhangzás fejhallgatónál.

    (Sajnos nincs pénzem a legdrágább cuccokra, de a fejhallgatókból általában a középkategória alját próbálom beszerezni. Számomra a legfontosabb a frekvenciatartomány, hogy ne csak beállítható legyen a mély-közép-magas tartomány EQ-val, hanem a hardver is meglegyen hozzá. Ezért már egy ideje csak Hi-Res Audio fejhallgatót veszek, ami kapható elérhető árkategóriában is.)

    A hozzászólásokra is reagálnék, mert itt sokan azon fennakadtak, hogy a H6 csak viruális térhangzású. Ezt nem értem, hogy miért ezen van a hangsúly, hiszen létezik egy tucatnyi valódi 5.1 és 7.1-es fejhallgató, azon kívül az összes kapható gamer fejhallgató virtuális 5.1, 7.1. Szóval emiatt kár bántani a creative termékét, mert ő csak egy a száz gyártó közül.
    Akik nem naprakészek a Creative cég termékeiről, azoknak említem, hogy ebből már létezett a H3,H5,P6,H7 verzió is. A H6 viszont már az RGB Lighting irányt képviseli. Aminek annyi értelme van, ahogy előttem is írta valaki, hogy ma már szinte az összes gamer streamel. Nem biztos, hogy ettől magasabb lesz a nézőszám, de hát ebbe az irányba tart a világ. Engem sem érdekel az RGB, de ettől még a gépemben több hardver is van, amin bekapcsolható lenne. Sok gamer ajánlja a creative fejhallgatóit, szóval nem lehetnek rosszak. Viszonylag nem is drágák. Például én kipróbálnám egy ilyennel az SB hangkártyámon elérhető Scout Mode hangzását. Gondolom saját termékén jobban kihasználható.

  • Linem

    senior tag

    válasz cskamacska #35 üzenetére

    Azért ez nem teljesen igaz. Valóban van olyan Hi-Res fejhallgató, aminél én sem értem, hogy miért kapott ilyen minősítést, de a többségénél azért Te is láthatod, hogy milyen frekvenciatartomány van megadva. (Általában 3Hz-100KHz) Most ebből, hogy ki mit hall meg, az teljesen egyéni adottságtól függ. Én például simán hallom a mély és a magas hangok közötti különbséget a sima és a Hi-Res között. A mélyek teltebbek, a magas hangok tisztábbak, sokkal jobban elkülöníthetőbbek a hangszerek. Szóval ezért is szubjektív, mert kinek milyen érzékeny a füle a frekvenciákra. Egyébként a Hi-Res fejhallgatók megjelenése előtt is 5Hz körüli alsó határértékű Technicseket vettem, mert a 15-20 Hz-es fülesek nem voltak elég mélyek a fülemnek. Szóval ez egyéni tapasztalattól függ, hogy kinek mi. Emiatt is örültem, amikor pár éve megjelent a Hi-Res szabvány, mert végre teljes spektrumú cuccokat is elkezdtek gyártani elfogadható áron.

    A Scout módnak a kártyámnál azért ettől komplexebbnek kellene lennie, mint amit írtál. Most kipróbáltam kíváncsiságból, az EQ-val nem történt semmi bekapcsolás után, maradt a beállított értékeken. Szóval ahhoz nem nyúl. A leírását én is olvastam, a reklámszöveg szerint intelligensen folyamatosan figyeli és vezérli a játék hangeffektjeit és real timeban kiszámolja, hogy mi az amit ki kell emelni, hogy jobban hallható legyen. Passz. Egyre ritkábban van időm játszani, de azért majd valamikor tesztelem a különbséget. Sajnos a gamer fejhallgatóm meghalt, ezért csak a Sony Hi-Res MDR-1AM2 maradt, és ezen nincs mikrofon sem.. Éppen vásárolni akarok valamilyet, így keveredtem ide a fórumra, a creative tesztek miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák