Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz icp1970 #17 üzenetére

    & #9 opr
    A memóriatuning egyik eleme a bekötések, áramkörök zajfelvétele is. Ha kevesebb az ott lévő antennaként is funkcionáló, de kihasználatlan ér, akkor az jobb. Nem véletlen, hogy a mult év egyik legjobb memóriatuningos lapja egy ITX lapka volt, kettő slottal, dual channelhez. Ez nem szerverlap TB mennyiségű memóriához, ez tuningos lap.
    Nem egy Scania nyerges.... ez egy karbonos Lotus...

    #20 opr pistékére tervezzünk tuti lapot, vagy arra aki ilyet azért keres, mert tudja mit akar teljesítmény oldalról? Pistike meg csak azért is megveszi, mert valaki azt mondta, hogy ezzel gyorsabb lesz az alap memóriája... :W

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz opr #23 üzenetére

    :R Örülök hogy segíthettem!
    Ha érdekel és megy az pc-tech-angol akkor ajánlom Buldzoid csatornáját youtubon [ActuallyHardcoreOverclocking], megnézel egy két alaplap-éra/chipset alapú összevetőt, vagy memória összehasonlítót, és sokat tanulhatsz! Én nekem is így csorgott a tudás a fejembe.
    (még most elkülséd előt jutott eszembe 2 dolog még:
    Egyik, hogy OC-nál számít az, hogy a jelet milyen messze kell elküldeni, kevesebb slot-távolségnyira lévő memóriával gyorsabb, kisebb késleltetésű az információ csere;
    Másik, hogy a 4 slot az csak dual channel [többségében], és ha mind fel van töltve akkor extra idő/energia/számolás, hogy felcímkézze a vezérlő, hogy most melyik modullal kommunikál egy channelen belül, az is veszteség.
    Persze, akadnak feltöltött 4 slotos memóriatuning rekordok is, de azok csak alkategóriás eredmények. A memóriasebesség csúcsok dual channel ,1 modul/channel eredmények a fentiek miatt)

    Másik -nem tudom hogy miért az autós példákkal jövök, de most ez kattant be: Esetünkbéli Pistike kategóriája egy M-es biturbó BMW kombi X drive-val. Azzal elmondhatja, hogy neki meglett a csúcs, és senki sem éri utol... ok, nincs ezel semmi baj. Ez egy Ariel Atom V8 alaplap, time attackra spec-elve. Ne várjunk el 4 űlést, és legkondit. arra ott a másik. :R

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz opr #46 üzenetére

    & #60 Yeffy :R

    #52 Chaser azért került felülre, hogy stabilabb legeny a lap azártal, hogy az összes betáp kábel egy oldalon van, a 24-es klasszikus helye körül.

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák