Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz RozogA87 #13 üzenetére

    Mindig lesz valakié a jövő, de ettől még lesz, ami nem változik. Gyárthatja a gép a gagyi trappistát, de ha a "kézműveshez" az ember keze és szubjektív meglátása kell, akkor bukó a dolog. Grand Seikora is van igény, pedig kőkorszaki a gyártás a simához képest.

    Lehet, hogy a világ gdp 90%-át az analitikus termeli majd meg, illetve a google csúszdás munkavállalója, de ezek mindig olyan megmosolyogtatóak.

    #18 nem mondtam, hogy elvárás. Csak azt a hozzállást furcsálltam, hogy mert valakire illett a felvázolt kép, már rögtön mondta, hogy nem is érti, (kis költői túlzással) hogy mások miért nem intézik el maguknak is (kicsit mintha ők lennének bénák hozzá). Ezt nem értettem.

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • X Factor

    addikt

    válasz RozogA87 #32 üzenetére

    Lehet mondani hogy proli vagyok

    Én nem mondtam semmi ilyet, csak a baráti társaságban több orvos is van, és úgy ámblokk szánalmas, h. a felhalmozott szellemi tőkével mennyit keresnek jelenleg és milyen körülmények között kell dolgozniuk. És bár értem a társadalmi ellenszenvet a "para" jelenséggel, de ott is akad sok munkakör, ahol egy egyáltalán nincs jelen. Vagy épp erkölcsi okokból nem fogadják el.

    Így annyira nem csipem, ha épp rájuk mutogatnak mások, a saját keserűségük kapcsán.

    Édesapám gépészeket oktatott, ha hajlandó vagy tanulni, cnc-sként remek lehetőségek vannak előtted. Ráadásul már papirod is van róla, szóval nem tudom hova ez a szekpticizmus. Randstad-nal már holnap kezdhetnél és a fizu se rossz. Illetve Így rakeresve a neten ott van egy csomo állás ebben a munkakorben.

    Én 2 egyetemre is jártam, egyiket se fejeztem be, hibáztathatnék sok mindent, de szimplán lusta voltam és nem volt meg a kitartásom h. befejezzem, munkához hálistennek mindig jó volt a hozzáállásom, klaszikus értelembe szeretek melózni, nem is panaszkodom.

    A világon mindenütt jól jönnek a kapcsolatok, nem csak nálunk. No offense csak abszolut ugy erzem, h. hozod a kotelezo minimumot, és teljesen jogosan zavar h. az életben ez itthon sajnos kevés. Ellenben ha egy picit tobb energiat raknal a dolgokba, akkor elotted is ott allnak a lehetosegek, aztán évekkel késobb, egy hasonlo cikknél leirhatod, h. igenis tanulassal meg meloval lehet egyrol a kettore jutni.

    [ Szerkesztve ]

    Make things work

  • X Factor

    addikt

    válasz RozogA87 #34 üzenetére

    A "felhalmozott szellemi tőke" kimerül abban hogyha náthás vagy, akkor még talán felír az orvos gyógyszert, de ha komolyabb bajod van arra már inkább legyint.

    Azért mert neked rossz tapasztalatod van a helyi háziorvossal, még nem minősiti az összes orvost. :S Ők is emberek, nyilván ott is van aki normális, van aki meg nem. De a példában, szerepelhetne, taxis, pizzafutár, devops vagy bármi.

    Hosszú sztori, de a lényeg hogy két és fél éve vagyok rákos...(igen az) és még nem tudtam BEBIZONYÍTANI.

    Ne heragudj, de ez egy picit paradox. Diagnosztizáltak téged dagganatos megbetegedéssel? Vagy eljársz orvoshoz, egy problémával és ők legyintenek? Mármint alapesetben ha elmész dokihoz, korházba, kivizsgálásra, nem is kell semmit bizonyitanod, majd meg mondják ők mi a helyzet.

    Nem kell, a rendszer rákfenéje az egész, ezen nehogy már felháborodj, ha látod h. ezért nem foglalkoznak veled ott hagyod és keresel más orvost.

    Ismételten továbbra is úgy érzem, h. ez megint egy olyan helyzet, amin te magad is változtathatnál és akkor nemkéne olyan szituációba keveredned, ahol neked kell bizonygatni h. beteg vagy...

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák