Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    Aktív (céges) VDI felhasználóként megerősíteni tudom, hogy alap office munkában elég idegesítő tud lenni, amikor lassan reagál a VDI. Mondjuk ezen 100 Mbites belső hálón nem is csodálkozom, de szerintem azért szerver oldalon is lenne még mit fejlesztenie a cégemnek. Csak hát az pénz...

    De a távoli munka végzésére kiváló eszköz

    Sokszor eljátszottam már a gondolattal, hogy otthon a gyerekeimnek is vékonyklienst rakok be asztali gép helyett és alapból csak VDI-on tolják majd a kezdetektől fogva. :))

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Patice

    nagyúr

    válasz fzboxx #3 üzenetére

    Eddig csak a fejemben van meg a dolog, mint egy jövőbeli fejlesztési irány. Úgy is majd amikor szükség lesz rá, akkor fog realizálódni a dolog szerintem. A legnagyobb fiam még csak most ért az első osztály végére, jelenleg még nem tudok róla, hogy számítógépre lenne szüksége az iskolai tanulmányaihoz. Ez persze pár éven belül változhat. :B

    Jelenleg csak annyi van meg a projekthez, hogy van egy jó(nak tartott) szerver(szerű) gépem hozzá, amit később tudnék úgy frissíteni, hogy a virtualizálást még jobban ki tudja szolgálni. Pl. NVMe SSD M.2 foglalatba (ehhez majd új alaplap, proci és RAM kell majd), meg 10 GBites hálókártya, persze ehhez majd megfelelő switch is kell, de ahogy olvastam szépen jönnek majd lefelé ezek a fejlesztések is. Jelenleg még drágák, de idővel elérhető árban lesznek majd és akkor nem lesz gond otthoni hálózatban sem a több száz MByte/s-es sebesség. Bár majd látom, hogy a gigabites háló mire elég. Lehet, hogy ebből a szempontból teljesen elég lesz az is.

    Szóval még nagyon csak elméleti szinten vagyok ezzel. A gyerekeim fejlődésétől függ, hogy meglépem-e.

    (#5) VIC20:

    Én azt vízionálom, hogy a gyerek ha netezik majd, vagy neten játszik, akkor ha véletlenül bekap egy vírust, akkor nem fertőzi meg az egész belső hálót és egy előző napi snapshot-ból pár perc alatt visszaállítható a gépe. Ugyanez igaz lehet a VDI-hoz tartozó tárhelyére is. Így egyszerűbb szoftveres karbantartást is el lehet végezni, meg tudom nézni a gépét bármikor és megvan a szülői felügyelet egy formája.
    Persze nem csak erre akarom alapozni a biztonságot, a biztonságos netezést... Tűzfal, IP blokkolás és hasonlók is kellenek, ezek részben meg is vannak, de mindig van hová fejlődni. (Pl. a fenti linkelt szerveren most akarok Dockerben kipróbálni egy PiHole-t, hogy teljes otthoni hálózatot érintő reklámblokkolás legyen. Prohardver lapcsalád WhiteListre..)

    Ha saját laptopot vennék gyerekenként, akkor azt pár évente cserélhetném, viszont egy VDI-t használhat egy gyengébb gépről is akár otthon, akár távolról. És a távoli eléréssel élvezheti az otthoni szűrés előnyeit. OK, ezt akár egy VPN-nel is meg lehet tenni, de azért mégis jobb szerintem, ha van külön gépe, még ha az csak virtuális is.

    És kit tudja, lehet érdekelni fogja őket ez és akkor hamar beletanulhatnak ezekbe a dolgokba. A jövőben az IT ipar kelendő lesz. :))

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák