Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Rainfreezer #4 üzenetére

    Picit olyan, mint a miért nincs jack. Mert nem fért el.

    Pontosan tudjuk, hogy ez is hülyeség :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #8 üzenetére

    Tudjuk, tudjuk. Még mindig kortalan ez a videó.

    És azért terjed a TB3 lassan mert, a natív portos szektások akadályozzák a gyártókat, hogy fel merészeljék tenni a gépekre. De most tényleg, ez már nekem cinkes.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #12 üzenetére

    Iroda egyik része almás, másik fele egyszeri pór nép által használt géppel nyomul. Ó istenem, azok a sztorik minden nap :B A felesleges kifejezés szinte cirógatja a dobhártyámat minden egyes alkalommal.

    Minden másra pedig itt a kedvenc videóm. Hát igen. Nem fért el. Ugye :DDD Marketingesekre mindig is úgy néztem, mint az élet császáraira. Ők tényleg bármit bele tudnak tolni az emberekbe. Nekem meg ugye lapátolnom kell.

    Kicsit olyan They Live érzésem van néha. Nem fér el az SD kari olvasó. Egy sima USB. Egy HDMI. Egy jack. De ha nagyon akarnám én magam is belevágnám abba a kva gépbe itthon.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #14 üzenetére

    Egyszerű pontokra egyszerű válasz:

    1. Fájni nem fáj. Az fáj, hogy ezt sem sikerült egységesíteni, ergo... ergo nekem megint egy kupac vackot kell vásárolnom. Szerintem már száz kilónyi kábelem és átalakítóm és hasomlóm van pont emiatt.
    2. Hogyne jött volna el. Hadd ne mutogassak körbe kik és miért nem kezdtek ebbe bele :B

    VGA csatira: erre is volt egy remek sztori előző héten projektor témakörben. Persze, persze van aktív átalakító. Ja, hogy azt 20 emberből 1 sem tudta hol. És majd szerelik át a projit a plafonon. Nope. Így maradt. Én vígam rohangászok mindenhova, nekem ilyen gondom nincs.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #15 üzenetére

    Azt ugye tudod miért úgy van az a dokk, miért ott van adott gépeken ahol és miért lett spacer inkább kitolva?

    Pontosan azért, mert vagy kaptál volna megint egy új sorozat dokkot vagy... vagy így elveszi a helyedet, cserébe szépen fut egymás mellett 5-6 generációnyi gép is lazán. Én simán elnézem ezt. A másik véglet ugye a rakunk 1 Type-c portot a gépünkre aztán oldd meg :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #18 üzenetére

    Megint a qrva végletek. Nem, nem akarunk soros portot. Miért? Mert a teljes irodaházban talán 4 eszköznek van ilyenre szüksége. És igen, mind a 4 olyan, amit külön szakember spéci géppel és spéci szoftverrel kezel. Azt hiszem akkor ezt túl is tárgyaltuk, pontosan el tudjuk helyezni a d-sub-ot ezen a tengelyen, ami 2-3 léptékkel jobbrább van.

    Húzzunk egy vonalat, remek. Az egyik véglet, hogy felkuffantunk úgy egy portot egy elviekben tartalomgyártásra készült eszközre, amihez nincs kiépítve semmi. De tényleg konkrétan semmi. És egyúttal minden mást le is veszünk. A másik pedig a 2020-ban sorosportozás. A kettő között szerintem van még pár dolog, érzed ezt te is szvsz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #19 üzenetére

    Nem tudom de érdekel.

    Akkor nézd meg az E7440-E5440 és ezektől fiatalabb gépeket leszedett alsó burkolattal. Szívesen ;)

    Ha a Type-C működhet és csak plussz hozhat (mert ha nem működik akkor se vagy hátrébb egy sima usb-hez képest) akkor miért kardoskodsz most? A fél asztalnyi dokkoló mellett? :D
    Mert így eggyel kevesebb van? 10 féle Dell helyett 9 féle?
    Komolyan nem értem.

    Sajnos én sem. Legyen szép dokk, type-c és a többi port. Mindenki eldönti mit akar. Működni működik, a héten hoztam el egy E7470-et meg 7480-at. Nekem úgy tűnik van rajtuk hely rendesen lyukaknak.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #25 üzenetére

    Hol húzol vonalat? Ahol neked szimpi/praktikus?

    Most tényleg azon vitázunk, hogy ha bemész egy rohadt irodába/összeszedsz 100 embert, azok mit fognak használni és mivel kerülnek kapcsolatba? Nem ott húzom meg, ahol nekem praktikus, hanem ahol a józan egyszeri paraszt egyébként a témához totálisan sík hülye ember is meghúzná. Ha rámutatsz egy portra amit nem ismer fel senki, az elhagyható. Ha mutatsz egy másikat amit mindenki ismer és sokan kapcsolatban is vannak vele független attól, hogy amúgy tudnak róla, az pedig szükséges. Így már okésak vagyunk?

    Mi van a 2-3 monitorral? Rétegigény? Ja... de kevésbé kéne ma annak lennie, mint egy soros portnak.

    Geek és elég heavy user emberekkel a baráti körben szerintem el vagyok látva. Nem sokkal rétegebb a soros porttól a 2-3 monitor.

    De ezt kell megoldani, nem a szart tologatni amit 10-20 éve tolunk magunk előtt.

    Így van. Holnaptól b@zd már ki az ATX tápokat is. Mert az is velünk már mióta hát illene már cserélni valamire. Meg a lap szabványokat is. Meg úgy mindent. Ami működik, azt nem bántjuk. Amiből pedig tömve a piac, well, akkor az van, hogy igenis gyártjuk az újakat és a régit és szépen kikopnak majd. Ha 10 év alatt, akkor 10 év alatt. CD meghajtót ajánlom elemzésre.

    Ott egy jó példa fentebb. Micro usb töltés. Az is szar volt mert senkinek nem volt töltője hozzá. Most meg milyen kényelmes. Mert lett... elkezdett működni, lett hozzá megfelelő töltő ami nem 1 nap alatt tölt. A régi szarokat meg kidobtuk ugyanúgy ahogy itt is kéne.

    Remek példa. Pont az alma volt, aki úgy döntött: tudjátok mit? Adok sima USB portos töltőkábelt a telónk mellé és kiadjuk a legújabb laptopunkat type-c only. Adapter sehol, kábel sehol. Mogyorósi Csabi akkori videóit ajánlom megtekintésre. Irgalmatlan mocskosul bemutatta, hogy mi van akkor, ha valaki nem innovál, csak hülye.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #26 üzenetére

    Nem tudom megnézni. Én user vagyok nem szervizes.

    Gondolom azért egy gugli keresés beleférhet userként is. :)

    Nekem megoldást kéne gyártani, nem problémát, azaz:
    1. Vegyek új, 10. dokkolót a 10. géphez.
    2. Ne vegyek új dokkolót, mert a gyártó megoldotta, hogy kompatibilis legyen. Épp csak az asztalról lóg le az egész, a noti alá/mellé/föle kell még spacer is. Esetleg imát se árt mondani, hogy megfelelő legyen a használati környezet.
    3. Nézzem meg és filozolfáljak még rajta, hogy miért nincs 3. megoldás ami nekem jó lenne.

    Ja, hogy ez megint az a probléma, hogy védjük meg a bolygót, de azért 2 kocsim hadd legyen és évi 2 nyaralás és síelés férjen bele? :N A fizika az ilyen csúnya dolog, tudod.

    A vékonyabbakon nincs. Lannak biztos ami magas csati.

    E7000 sorozatos Latikon van. Az, hogy valakinek arra áll fel, hogy a gépe vékonyabb, mint egy RJ45 dugasz, sajnálom és marhára nem bír érdekelni. Ők szembesülnek olyan problémákkal, hogy... ó igen. Cégen belül szabad gépvásárlás lett egy ideje és édes Istenem, olyan csodákat lehetne írni arról, hogy egyébként percek alatt megoldható problémákból több hetes szopókörök lesznek. Mert valaki úgy eszi a marketinget 2 kanállal, hogy már rég nem nézi a kaját maga előtt.

    Mind nem lehet hülye.

    Sok-sok év után vajon miért lett elegem az egész iparból :DDD Igen. Mert 10 emberből 9.5 hülye.

    Szumma: Legyen rajta hol ráfér de jussunk már előbbre is azzal ami nem fér rá/lehetne vékonyabb/egyszerűbb, stb...
    A megoldás valódi jóságát, hasznát nézzük, ne azt, hogy "mostezvan". Ez is biztos előny, de elég karcsú.

    Szumma: a vékonyítással lelőttünk egy rakat portot, beszopattuk magunkat a durván sérülékeny kijelzőkkel, a gagyi foshalom billentyűzet mechanikákkal (amit bevernek a kijelzőbe a gépek legalább elég sűrűn), otromba hűtéssel, megkaptuk a throttlingot minden szintre, de legalább vékonyabbak a gépek. Workstation szinten is.
    Ez tényleg megérte. Istenem, hogy én mióta akarok egy ilyen üzleti kategóriás gépekről is megírni, csak magamat ismerve ez úgy 300.000 karakter alatt nem állna meg. De már évek óta mondom: gyerekek, eszitek a sz@rt, kívánjátok, hogy átkenjenek benneteket a palánkon és olyan költségekbe verjétek magatokat tudat alatt is, hogy ihaj. Hajrá. Én vagyok az az ember, aki kiszolgál 50 másikat és egy 7 éves gépet használ, azt is középkonfiggal. Hogy miért? ;] Nyilván mert én nem értek hozzá pont és mindenki más igen.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #30 üzenetére

    És A 12V is átkerült 1 ágra a legtöbb esetben. Tehát akkor mit kéne változtatni és miért? Nem tudom mit és hogyan lehetne egyszerűsíteni mondjuk a passzív Seasonic tápomon totál moduláris kábelekkel, de figyelek.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #32 üzenetére

    Jahj alig várom már :B

    Lesz majd ezentúl tápos topikban is olyan, mint az alaplap-proci-RAM kombókkal? Meg minden proci és lap duóhoz kell majd újat venni ebből is? Annyira várom már. Esetleg a házakkal nem lehetne valami hasonlót? Ha már úgyis cserélsz mindent, azt is lehetne. Ventikből is feltalálhatnánk valami 11,1cm-es méretűt, aztán jól megindokolnánk azt is.

    Az innovációkat imádom, főleg, ha fullba tolják közben :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák