Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz Gdi #4 üzenetére

    Ezen VM-ek vannak, DB-ből csak olyan ahol nem számít az átviteli sebesség. A memóriát a VM-ek eszik meg. Van pár száz...

    sonar: Most kb. ezek a gépek érik meg ár/értékben. A license nagyon drága. Nem véletlenül írtam, hogy tűnik. A DB gépekben is 256GB van 3.2TB-os NVMe-vel. Van amelyikben kettő van ez utóbbiból. De így is akad amikor jó lenne még több memória/SSD.

    mbalint987: Otthon is össze lehet rakni. Kell hozzá vagy egy erősebb, vagy 3 gyengébb gép ha cluster funkcionalitást akarsz tesztelni. A license ingyenes 30/60 napig szoftvertől függően és egy újra telepítés után lehet tovább kísérletezni.

    Amivel már el lehet indulni: x86 2 mag, Intel ethernet vezérlő (van más is, de akkor lehet reszelni kell) SATA vinyó (60GB már tökéletes) 4GB memória. De én egy node-nak inkább 8GB memóriát adnék és 200GB+ HDD-t, hogy több VM is elférjen.

    A legolcsóbb játszóterem amivel már elég sok dolgot ki lehetett próbálni:

    - Phenom II (X6, de X4 is megteszi)
    - 32GB memória
    - 80GB SSD és 1TB HDD

    Erre fel lehet húzni egy ESXi-t. Arra két VM-ben (10-10GB RAM, 2 mag, 200GB HDD nested mód) még 2 ESXi-t. Kell még egy vcenter és kész a cluster. CSak arra kell figyelni, hogy mondjuk HA tesztnél ne a fizikai ESXi-t rugja ki az ember :D

    Syl: Ha teljes VMware farmhoz nézem, akkor már nem volt olyan nagy upgrade. De jön még 3 gép és a mostaniból is beröffentjük a hibásat is. Elég lesz a szezonra talán.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Gdi #9 üzenetére

    Uhh. Látom vannak itt nálam elvetemültebb emberek. Eddigi legjobban megcsavart ötlete ez volt: [link]

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • sutszi

    veterán

    válasz Gdi #14 üzenetére

    Player nem jó. Egyrészt ESXI-vel akarok ismerkedni... Másrészt azt szeretném ha mindezt "élesben" az otthoni rendszerek kialakítása közben tudnám megtanulni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • frescho

    addikt

    válasz Gdi #16 üzenetére

    Az ESXi-hez ha regsiztrálsz van ingyenes licenc. Addig és ott használod amíg akarod. Szóval mehet productionba is.

    DE! és ez direkt nagy DE! Ezzel nem fog menni semmi cluster dolog és az api is limitált. Arra jó, hogy egy géped legyen amin az alapokat ki tudod próbálni és futtathatsz rajta annyi gépet amennyi elfér. (Van még CPU socket limit ha jól emlékszem, de nem hiszem, hogy 4 foglalatos szervert hajtanál otthon.)

    Ha ki akarod próbálni a cluster funkcionalitást (migrálás, HA, automatikos erőforrás elosztás = DRS, vSAN...) akkor ezzel nem fog menni. Akkor 60 napig használhatod licenc nélkül. Ugyanez van a vCenterrel (management-hez kell, ez a cluster vezérlője erősen egyszerűsítve, mert a funckiókat az ESX-ek tudják) Ha tanulni akarsz, akkor rendszeres reinstall. Vagy lehet reseteleni a licneceket is, akkor újra számol 0-ról, de ez nem tudom mennyire legális.

    Az említett 12GB-ba belefér két nested ESXi, vcenter, pár kis linuxos gép és lehet velük játszani. Mondjuk 1 storage, 2x loadbalancer, 2x DB, 2x web és egy valamilyen kis management/teszt gép. Ezek nekem 16GB-on i7-2600-zal simán mentek. 32GB-tal meg sokkal többet is b lehet súvasztani, csak bootnál nagyon teker, érdemes időzített elindulást beállítani.

    https://frescho.hu

  • sutszi

    veterán

    válasz Gdi #16 üzenetére

    :D Ja, igen. Erre gondoltam. Bocs, azt meg én néztem be, hogy itt a clusterezésről ment előtte a diskurzus. Azt egyelőre nem akarom próbálgatni. A maximum, hogy az ESXI-n futó gépeket tudjak kezelni. Illetve tudjam őket exportálni és importálni. Ebből is elég ha offline vannak a gépek. Ja és egy host csak. Nekem nem ez a fő csapás irány szakmailag ez inkább kitekintés, kis hobbi dolog. Ezért csak néhány dolog érdekel belőle.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák