Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Sok szempontból kifejezetten tetszik, vagyis tetszene ez a TV, de a kontrasztja borzalmas (oké, hogy IPS, de akkor is, 0,2 körüli fekete? :F), és az ára is kicsit túltolt - annyiért már lehet venni OLED-et is, igaz, nem 4K-sat, és pláne nem HDR-eset. Ha már rászánnék 390k-t egy TV-re, akkor valószínűleg inkább rátenném valahogy azt a 180k-t, ami ahhoz hiányozna, hogy ugyanezt megkapjam (4K HDR) OLED-ben.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Raymond #3 üzenetére

    Elég valószínű, és igen, elég nagy hülyeség. Nekem is van otthon egy LG-m, fel se tűnt ez, pedig valószínűleg azon is színháznak hívják :B.

    #8: 55"-ra még elég a FHD is. Nem láttam újabb FHD-s OLED TV-ket, régebben (talán 4 éve) a FHD felbontású modelleknél nagyon nagy volt a pixelek körüli fekete "rács", ami közelről nézve eléggé látszott, és emiatt engem nagyon zavart. Ezt azóta már azt hiszem kiküszöbölték, szóval teljesen rendben van a FHD is. (Egy dolog zavar csak, a 3D támogatás eltörlése, bár az nagyon kevés embert érdekel.)

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz janos666 #11 üzenetére

    "mikor a Prohardver tulajdonosa belépett a szobába a teszt alatt, rápillantott a képernyőre és az volt az első kérdése: "Ez az OLED?"."

    Kellő(en rossz) fényviszonyok mellett (mesterséges megvilágítás, közvetlen napfény), szaturált színekkel, túltolt beállításokkal látszólag az LCD-knek is nagyon jó kontrasztja tud lenni. A médiásban a suhádé (persze az nem IPS), de bármilyen másik gyártó IPS-es LCD-je is kifejezetten kontrasztosnak tud tűnni.

    #19: Hát jó lenne... Nem tudom, hogy miért vették ki (volt-e bármilyen hardveres oka, mert szerintem nem). Lehet, hogy majd jövőre, vagy 2 év múlva majd az lesz az egyik újdonság, hogy (újra) tudják a 3D-t :DDD. Mindenesetre szerintem viszonylag megszívatták ezzel az embereket. Elég sokáig voltak 3D-s TV-k, és nem nagyon kevés tartalom is megjelent rájuk, amik most (már ha a meglévő TV megpusztulna) mehetnének a kukába... :( Azt persze hozzá kell tenni, hogy a legtöbb 3D-s filmet elég szarul csinálták meg. Nekem az Avatar se tetszett, pedig sokat vártam tőle. A Gravity-be talán csak belenéztem, de annyira az se volt jó. Sőt, még az LG saját 3D-s demója se :P. Meglepő módon egy Samsung tech demó viszont nagyon jól sikerült :DDD, az tényleg olyan volt térérzetre, mint egy jobb moziban :).

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz deja vu #27 üzenetére

    Az a B6 szerintem kifejezetten jó ajánlat. Sokkal jobb, mint ez alig egy százassal olcsóbban...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz gordonfreemN #41 üzenetére

    "Fel kell nőlni és nem fognak ezek zavarni senkit."

    Erről van szó :R. Nem kell(ene) mindig minden apróságon fürdősködni. Halál idegesítő tud lenni, hogy néhány embernek soha semmi sem elég jó. Az LCD nyilván per def szar, az OLED mondjuk hébe-hóba megfelel, a plazma meg már egész jó lenne/volt, de az se az igazi ;]. Az ilyenek jó filmek helyett nézzenek inkább tesztábrákat :U.

    IPS-ben és VA-ban is vannak nagyon jó TV-k (OLED-ben meg pláne). Mások az előnyeik és a hátrányaik, de összességében mindegyik bőven megfelel TV műsorokhoz és filmnézéshez is. Akkor is jó egy TV, ha a natív kontrasztja nem legalább 10000, az átlag ∆E nagyobb, mint 2, és a mozgóképfelbontása se nem 2160, de még csak nem is 1080 sor, és a magas input lagja miatt még CS-zésre sem alkalmas.

    És nem azt akarom ezzel mondani, hogy nincs értelme a fejlesztéseknek, vagy a tesztelésnek, vagy hogy ne a saját preferenciáinknak (és anyagi lehetőségeinknek) megfelelően válasszunk TV-t, de el kellene tudni fogadni, ha másnak más a jó. Elég sok oka lehet annak, ha valaki nem a legnagyobb képátlójú OLED TV-t veszi. Az anyagiakon kívül is. Lehet, hogy nem nagyon szokott filmeket nézni, és amúgy is magasról leszarja a technikai paramétereket.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Yany #50 üzenetére

    Lehet, hogy alacsonyak az igényeim, és/vagy túl türelmes vagyok, de szerintem nem olyan szar a webOS se (az én TV-men a 3.0-ás verzió van). Nem a létező leglogikusabb, de hozzá lehet szokni. Túl nagy gond szerintem nincs vele (meg a sebességével se). Én biztos, hogy nem tudnék jobbat csinálni :). Van otthon egy smart Pana is (nem FFOS-os, hanem valami régebbi sajátja lehet), azzal sincs semmi baj szerintem. Mondjuk nem tolom túl egyiken se a smartságot, gyakorlatilag kimerül a Youtube-ban (netezzen TV-n az, akinek két anyja van :U), meg az LG-re Smartshare-rel vannak megosztva cuccok. De mivel HDMI-vel rá van kötve a számítógépem, ezért túl sok vizet az se zavar.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák