Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    aktív tag

    válasz szaszlaci #85 üzenetére

    Nem értünk egyet a presszes, és a kulcsos idomokat illetően, de ez nem baj. Milyen unalmas lenne a világ, ha mindenki ugyanúgy gondolkodna. Ugye az ismerős vízszerelőd is a pressz szerszámot használja, ha annyit préselt már, hogy egy szerszáma is eltörött. Nyilván ő is az előnye miatt használja: gyorsabb, egyszerűbb, megbízhatóbb vele a szerelés. A kulcsos idomnál a két gumigyűrű látja el a tömítettséget nagy részben, a press idomnál viszont a csatlakozó barázdáiba préseli bele az ötrétegű cső belső műanyag részét a szerszám, evvel tökéletes tömítettséget biztosítva, az egy darab gumi tömítés az elejében + ráadás. Azért a vízszerelésben nincs olyan, hogy "barkács használatra", ha valami nem sikerül előszörre, az ritka nagy szívás tud lenni. Most is úgy gondolom, hogyha egy házon meg tudjuk spórolni a vízvezeték szerelő munkadíját, ahhoz képest még egy présszerszám sem kerül sokba, pláne hogyha csak béreljük a szerszámot.
    Nyilván azért használunk szerszámokat, hogy egyszerűbben, gyorsabban tudjuk megcsinálni a munkákat. Pl: azért vásároltam bontókalapácsot a beton feltöréséhez, mert sokkal gyorsabban, könnyebben fel tudtam vele törni a betont, mintha vésővel, és nagykalapáccsal csináltam volna. A szerszámok drágák, azonban ha valakinek nincs rá pénze, akkor bérelni is tudja.

Új hozzászólás Aktív témák