Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz gaborbol #130 üzenetére

    "Jó", sztori, :DDD ..főleg, hogy jó a vége. :B Nekem is van egy érdekes, ami nem a közúti ellenőrzéssel, hanem csak simán a rendőrfőkapitánysággal kapcsolatos. :DDD Amikor még nem volt zk-m (!), egyik távoli ismerős megkért, hogy dolgozzak neki egy kicsit...annak ellenére, hogy tudta, hogy nincs még zk-m, de szerintem halvány lila fogalma sem lehetett arról, hogy mi is az a zk, én meg nem tartottam neki felvilágosító órát, mert örültem, ha egyáltalán alkalmaz valaki. :B

    Abban az időben MINDEN munkának örültem, akár fűnyírásnak is, és szinte gondolkodás nélkül igent mondtam erre is. Azt mondta, hogy ő egy nagy cégnél mindenes, amibe a takarítástól kezdve a biztonsági zárástól kezdve, az összes ügyes-bajos ügyek intézése mind beletartozik. Nem tudom, hogy hívják Mo-on ezt a pozíciót? :F

    Lényeg, hogy bevitt a H.L.S.O-ba (!!!) (direkt nem írom ki a nevét, nehogy akár utólag is baja legyen az illetőnek) magyarul mondva a honvédelmi ügyeket intéző szervhez :D , ahol le kellett adnom a SS#-emet, amit agyon vizsgáltak, lefénymásoltak, stb és kis várakozás után azt mondták, OK, holnaptól itt IS, meg még másik 2 helyen fogok dolgozni, köztük az egyik a Városi Rendőrfőkapitányság. :Y

    Nem kicsit csodálkoztam :DDD , de mivel minden olyan hivatalosan zajlott, nem sokat törődtem az egésszel, csak végeztem a dolgomat, a "cégnél" meg kezdtek egyre jobban megismerni, megszeretni, olyannyira összebarátkoztunk, hogy a sokcsillagos "hadvezérek" (?), meg egyéb magasrangú tisztek már előre köszöntek, viccelődtek, beszédbe elegyedtek velem, megkínáltak az édességeikkel stb. Már majdnem fél éve ott dolgoztam, (karácsonyra jutalmat meg ajándékot kaptam!!) :R amikor történt egy rossz dolog.

    Valaki rosszul állította be a biztonsági rendszert és miközben rajtam kívül mindenki elhagyta az épületet, kezdtem mindenhol ellenőrízni mindent, leoltani a lámpákat stb, egyszercsak éktelen csörömpöléssel megszólalt a riasztó!!! Először iszonyúan megijedtem, aztán meg mivel nem tudtam, hogy kell kiállítani, telefonáltam a főnökömnek, aki nem fogadta a hívást vmi miatt. Magamra maradtam a riasztóval meg a befejezetlen munkámmal.. :W

    Hozzáteszem, hogy ez épp a Rendőrfőkapitányság több emeletes, óriási épületében történt. ;] Szóval, gondolkodtam, hogy mitévő legyek? Hagyjak itt cakkot-pakkot és menjek haza, mielőtt ideér a rendőrsereg, vagy fejezzem be a munkámat és aztán távozzak? :F Számomra nagy volt a tét, mert, ha kiderül, hogy nincs még zk-m, akkor kivágnak nem csak a munkahelyemről, hanem az USA-ból is.

    Végül úgy döntöttem, hogy elvégzem a melót. Így, mintha mi sem történt volna, a folyamatos sziréna közepette sietve, de mindenütt befejeztem az utolsó simításokat is. Egy jó tíz-tizenöt, vagy talán több perc is eltelhetett, amire elhagytam az épületet.

    A "vicc" az, hogy amint kihajtottam a rendőrség udvarából, láttam, hogy az utca végén épp akkor kanyarodott be a rendőrségi autók tömkelege szirénázva, tülkölve, amit akarsz.. :K

    Meg kellett állnom, fölfogni a szerencsémet és hálát adni Istennek. Igen, Neki köszönhetem, hogy most itt vagyok, mert szerintem akkor Ő tartotta föl a rendőséget, amíg dolgoztam :DDD , és csak akkor engedte őket a helyszínre, amikor már nem voltam ott. Ha ottértek volna, az első dolog az igazoltatás lett volna, és egyenesen a repülőtér lett volna a célirány, aztán Mo. a végállomás.

    Másnap emailben fölmondtam, mert nem akartam, hogy kiderüljön a papír-nélküliségem. :B

    Nem tudom, hogy nálunk is van-e ilyen szokás, hogy elsején tilos vezetés közben telefonálni? :F Fiam sem tudja. Jól tájékozott a társaaság. :DDD Text messages-ezni viszont soha nem szabad, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák