Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz guriga1234 #47 üzenetére

    ennek van nemi koze azert a genetikahoz is, nem csak az elhatarozashoz...

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz guriga1234 #47 üzenetére

    "ez nem elég?"

    Nem. Futni szeretne. Szerintem ezt nem kell ragozni.

    "egyébként én nem a pulzusmérés miatt vettem a Gear S2-t. A szívem annyit ver, amennyi éppen szükséges, attól nem fogok másképp élni, hogy éppen mennyi a pulzusom."

    Gondolod, hogy mi egész nap mérni akarjuk? Nekünk csak sporthoz való aktivitásmérő kell, nem okosóra (vagy annak a pótléka). Ezért néztük például a FitBit Charge HR-t is, de az meg pont a megemelkedett pulzusnál kezd pontatlanul mérni, elveszíti a lényegét. Meg még drága is (40k), annyiért már kapsz tényleg jó sport aktivitásmérőket, igaz mellpántosak.

    "Nagyanyám 96 évig élt, azt evett, amit megkívánt, annyit mozgott, amennyi jólesett neki."

    Ez nagyrészt genetika. A páromnál van még inzulinrezisztencia is, ami pont az étkezésre odafigyeléssel és a mozgással válik teljesen tünetmentessé. Itt nincs olyan, hogy azt eszel amit megkívánsz, előírt 160g CH diéta van (amit többnyire én is tartok). Emiatt kicsit jobban otthon vagyok a táplálkozás biológiájában a nagy átlagnál (én segítettem neki az elején az alapanyagok számolgatásában és az étkezések összeállításában, azóta már minden magától megy). A valóságban nagyon keveseknek működik 96 éven át a "bármit megeszek" étrend. Nekem is vannak rokonaim, akik 90+ éveket éltek még sok alkohol és cigaretta mellett is, de ezzel példálózni... hát nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák