Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FehérHolló

    veterán

    válasz priti #37 üzenetére

    1. Ha csatornák között vannak mikrorepedések, amik egyik csatornától elérnek a másikig, akkor sincs gond, mert ezen rések fala (=kitöltőanyag) nagy valószínűséggel elnyeli a fényt, másrészt a hajszálrekedések nem egyenesek. Nem beszélve arról, hogy az ilyen repedésekbe érkező fénynek a rés "tengelyével" párhuzamos sebességkomponense nem túl nagy a merőleges komponenshez képest.
    Egyébként ha (megfelelő mértékben) eltérő hullámhosszú fényeket lőnek a különböző csatornákba, akkor máris meg van oldva az interferencia kérdése.

    2. Létezik mikrométeres nagyságú fényforrás. Csatorna végére elegendően pontos illeszkedéssel simán behelyezhető anélkül, hogy bevilágítana a másik csatornákba.

    3. Szállítás során hogy sérül szerinted egy belső fénycsatorna? Nem az Őskorban vagyunk, nem sziklákon tároljuk és szállítjuk a törékeny, sérülékeny dolgokat. Azt meg kétlem, hogy olyan rideg lenne a hordozóközeg, hogy tele lesz hajszálrepedésekkel már attól, hogy puhára esik, vagy zötykölődik az úton/síneken.
    Már az 1800-as évek végén is tudtak vigyázni őseink például a nitroglicerinre. Bár való igaz, ehhez is levegőbe kellett repülnie Nobel gyárának, néhány hajónak és embernek. De az akkor új volt, nem úgy mint 2008-ban a NYÁK.

    4. Jó megtudni tőled, hogy nem létezik olyan anyag, ami elnyeli a fényt. Az egerem csak viccből fekete. (Plank-féle hőmérsékleti sugárzás 310 K-en 10 mikrométeres hullámhosszú tartományba esik, szóval ne gyere azzal, hogy amit elnyel, azt visszasugározza és ez bezavar.)
    Csatornáról visszaverődik, ha véletlenül elhagyja (ennek az esélye körülbelül 0), akkor pedig elnyelődik.

    5. Ne bazmegelj!

    Jim Tonic: Prociban megszakad a réz, ha leejted? Tönkremennek benne a nanométeres nagyságrendű tranzisztorok? Befolyásol valamit a hordozórétegben bekövetkezett hajszálrepedés? (Ahol a hordozóréteg a tranzisztorok térfogatának több, mint tízszerese.)
    Ha már ezzel példálozol...

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

Új hozzászólás Aktív témák