Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C1trom

    tag

    válasz FeRRaR1 #31 üzenetére

    Nem biztos hogy egy dologról beszélünk. Nem azt szeretném hogy x vagy y tűnjön jobbnak egy tesztben...

    Tisztában vagyok vele hogy a PH egy hardver centrikus oldal, de engem pl a játékok miatt érdekelnek a nagy teljesítményű hardverek. Úgyhogy nekem a legfontosabb része egy hardvertesztnek, a konkrét játékbeli eredmények. (másodlagos a fizikai paraméterek mint fogyasztás, zaj, méretek, stb és legfeljebb harmadlagos a technikai részletek... bár ettől még van prioritásuk, csak alacsony)

    Minél többféle játék van tesztelve (többféle generáció, műfaj, multi/SP, hardver típus preferencia, márkapreferencia, stb) annál több információt ad nekem az adott teszt.
    Attól hogy kiválogatunk 5 játékot a legmodernebb technikai háttérrel, tökéletesen kontrollálható benchmark lehetőségekkel a népszerűségüktől függetlenül, valós képet ad ugyan a hardver mérhető teljesítményéről az adott feltételek mellett (mint egy szintetikus benchmark), de mint gamernek, nem ad elég infot egy hardvervásárlás, vagy tervezés előtt. Egyszerűen nem elég széles és változatos a skála hogy megmutassa az én célcsoportomnak a hasznos teljesítményt, ha nincs a kedvenc (vagy ahhoz technikailag hasonló) játék a tesztben.

    Szóval ezt a problémát enyhítendően, én csak azt javasolnám hogy bővítsétek kicsit a játék teszteket (főleg cpu/gpu/memória tesztek esetén), akár egészen régi (de népszerű, mert a klasszikusok mindig érdekesek maradnak!), változatos, minél inkább eltérő hardverigényű programokkal (lehet benne full amds, full nvidiás, full inteles, meg köztes, régi is, új is, proci limites, gpu limites.. fő a változatosság), hogy minél jobb viszonyítási pontot adjon az átlagjúzenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák