Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • litvitcsak.a

    tag

    válasz smkb #1 üzenetére

    ha már netbook, akkor az is lehet nyugodtan arm alapokon. Otthon imac-et használok az irodában linux fut a gépen és szintén linux ketyeg notebook-omon, bár azt egyre kevesebbet használom a htc desire miatt. Alap számítógép és net használatra felesleges a windows - persze ez szokás kérdése...
    Persze kezdetnek nem rossz a próbálkozás, de nekem ez is olyan mint a HP Graphics P3000 erőltetése a professzionális kártyák között. Valahol el kell kezdeni, de kicsit olyan kívülről nézve, mintha az intel kicsit erőlködne és tartana az arm térnyerésétől. Win8 futni fog ARM-on is, nVidia Denver projekt, stb. Ezek mind az x86 piacát szűkítik. A telefonom miatt például már én is alig használom a notebook-omat, mert alap dolgokban kiváltja a nagyságrendekkel kevésbé mobil noti és még tovább is bírja töltés nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

  • litvitcsak.a

    tag

    válasz erdoke #9 üzenetére

    Hát nem tudom, hogy egy ilyen összvére menniyre lenne praktikus és jól használható...

    Az androidos telefonom a legtöbb dologra megfelel sőt még néha jobb is mint egy netbook (böngészés, levelezés, facebook, mozi jegy és kaja rendelés, chat, stb.). Pláne az lenne ha itthon is eljutnának odáig a cégek és szolgáltatók, hogy mobil telefonra optimalizálják az oldalaikat.
    Otthon vagy az irodában ülve kényelmesebb egy nagy képernyő előtt ülni egérrel és billentyűzettel mint notebook-kal szenvedni.

    Egy öszvér megoldásnál a méret és használati idő lenne a problémás, szerintem inkább a "felhő" irányba tolódik el az egész és az adott tartalom, adat elérhető lesz szabványos formában bárhol az eszközök széles skáláján.

    Én kicsit tartok az windows-tól ami mindenre jó (HC gamer-office-tablet) mert eddig sem igazán sikerült ilyet alkotni. Android esetében a tablet robbanás is kihozta a problémát - csak a samsung tudott jól használható megoldást lerakni az asztalra.
    Apple sem a teljes integráción dolgozik, hanem a funkciók portolásán, hogy elérhetők legyenek a különböző eszközökön de mind kinézetben, mind funkcionalitásban az adott eszközre szabva. Szkeptikus vagyok az MS-sel kapcsolatban, hogy ők ezt egyetlen opredszerrel megoldják. Illetve lehet, hogy működni fog, de ma már sokan látták mire képes egy iphone vagy egy felső kategóriás android telefon, így ha nem is tudják mi a gui az látják mi a jó és használható és mi a nyögve-nyelős.

    Én ugy látom, hogy a tabletek és komolyabb mobil telefonok térhódítása az alsóbb szegmensbe tartozó notebook-októl veszik el a vásárlókat ez pedig komolyan érinti az intelet mert a piac lesz kisebb.

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

  • litvitcsak.a

    tag

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Átlag embernek a felhő inkább a dropbox szerű szolgáltatásokat fogja jelenteni, amikor a háttérben történik a szinkronizálás és látszólag realtime elérhetők az anyagok. (ez már most is megy nekem a telefonon). Az apple szintén ebbe az irányba hajt és ők biztos ki fognak hozni egy jól használható megoldást.

    A sebesség pedig elég relatív. A cégnél már most is szinte mindenki VPN-en keresztül dolgozik, ami ha nem is olyan mint a felhő, de sebességben hasonló, és nem igazán panaszkodik senki. Persze ebben benne van, hogy dokumentum kezelő rendszert használunk ami alapból lassabb mint egy sima file szerver, de ez csak szokás kérdése.

    Ha levelezésről, böngészésről, chat, social networking és egyéb hasonló dolgokról van szó és nem helyhez kötött a dolog, akkor a telefonom gyorsabb és kényelmesebb mint egy noti. Ráadásul az androidos gmail kliens megmutatja a az excel táblákat, word doksikat, pdf-eket is, ez pedig nekem elég nagy segítség.

    Persze cége és embere válogatja, hogy kinek mi a kényelmes és használható.

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Új hozzászólás Aktív témák