Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Tomix24 #4 üzenetére

    Egy GeForce 7900 GTX mire elég manapság? Ehhez képest nézd meg az God Of War és az Uncharted 3-at. Sok múlik azon, hogy a konzolon az API rá van szabva a gépre. PC-n sokkal nagyobb büntetést jelent a DirectX vagy az OpenGL, mert rengeteg architektúrát kell lefedni vele. Ha APU-ra építenek, akkor még mindig tízszeres sebességelőnnyel számolhatsz az aktuális konzolokhoz képest.

    Szerintem a Sony és a Microsoft megpróbál közös alapokat tervezni, hogy egyszerűbb legyen a multiplatform játékok fejlesztése. Ez alapvető érdeke a piacnak, amikor komoly spórolásba kell kezdeni, hogy nyereségesek maradjanak a fejlesztők. A többnyire közös hardveres alapokkal a fejlesztés lerövidíthető. Az pedig gondolom a fejlesztők kérése, hogy a CPU és az IGP ugyanabba a memóriaszeletbe írjon. Ez egy logikus evolúció, mert a CPU-ról a IGP-re akarják átrakni a rendezést és a kivágást. Ezzel a CPU kevés helyzetet fog limitálni, vagyis a fejlesztők felkészülnek arra, hogy a processzorok teljesítménye a jövőben nem fog skálázódni.
    Ha így lesz, akkor megmagyarázható evolúciós lépcsőket lépünk meg. Gyakorlatilag hardver készül az alapvető igényekre.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Tomix24 #8 üzenetére

    Szerinte az Xbox is APU-t kap majd. Rory Read többesszámban beszélt. Mivel a Nintendo Wii U már kész, és nem is APU, így marad a Sony és az MS. A mostani devkit az csak egy hardver, hogy az emulátor működjön. Az utolsó devkit lesz a lényeges, de arról gyanítom, hogy nem fog sok adat kiszivárogni.

    Az a baj, hogy az emberek nem gondolják tovább a jövőt. Nem a 2014-2015-öt kell kiszolgálni, hanem még 2018-at is. Hiába raksz a gépekbe négy HD 7970-et, és kétszer 16 magos processzort, senki sem fog 100-200 millió dollárt költeni tartalomkreálásra. Ergo olyan opció kell, ahol a költségek csökkenthetők, vagyis az eddig megszokott útról le kell lépni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Def26 #11 üzenetére

    Az új versenyzőknek nem terveznek külön hardvert. Nincs rá garancia, hogy ~50 millió terméket vásárolni fognak az évek során. Ezért volt az első Xbox teljes egészében egy PC, mert még a Microsoft sem volt elég, hogy egyedi hardvert készítsenek hozzá. Ezen a piacon előbb bizonyítani kell, aztán lehet követelni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz szmissz #15 üzenetére

    Nem a fejlesztőket kell szopatni, csak a konzolt kell hosszútávon alkalmassá tenni a piacra. Ezért kérnek a konzolgyártók egyedi hardvert. Az Xbox pont ezért volt rövid ideig elérhető. Egy darabig ok volt, de aztán a PS2 egyedi kialakításában ott voltak olyan lehetőségek, amit a PC-s hardverben nem. Ezeket a cégek szándékosan beletervezik a hardverbe és a szoftverbe. Meg eleve különböznek a két piac igényei.

    (#16) Def26: [link] - Ez van a wii U-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz szmissz #20 üzenetére

    Az első Xbox nagyon gyorsan lett összerakva. Kifejezetten gyenge volt a saját API-ja, amit a DX-ről csupaszítottak ki neki. Az lehet, hogy ez a PC-s fejlesztőknek egy ismerős terep volt, de ettől nem volt erősebb a PS2-nál. Annak a 300 MHz-es EE procija egy CPU-DSP kombináció, a nyers teljesítménye kétszer erősebb volt, mint az Xbox processzorának. De ezt nehéz volt kihasználni, ugyanakkor kiismerték a programozók idővel, ahogy a Cellt is. A rendszer programozhatósága is jobb volt. Az EE nem kötötte meg annyira a vertex transzformálást, mint az Xboxba helyezett GeForce. Nem véletlen, hogy az MS gyorsan cserélte a boxot. Az csak egy beugró volt, hosszútávon nem volt esélye a hardvernek a PS2-vel szemben. Az Xbox 360 az MS első igazi konzolja, azt már egyedi hardverből építették fel az igényeknek megfelelően. Szépen bírja is a strapát. A PS3 pont itt hibázott. Azt hitték, hogy a Cell elég lesz önmagában, de nem, így kellett egy dedikált GPU. Ez viszont nem volt egyedi, vagyis hamar kifeküdt az Xbox 360 ellen. Ma a PS3-at a Cell tartja életben, mert az nagyon jól programozható. Arra nyomják át a fejlesztők a dynamic branchingot, az élsimítást és a post-process effekteket. Ezt az Xbox 360 GPU-ból végzi.
    A konzoloknál persze nincs fekete és fehér. Az exkluzív címek adják el a gépet, de ha a masinák összesített nyers erejét és képességeit nézzük, akkor az Xbox-PS2 csatából az utóbbi, míg az Xbox 360-PS3 harcból az előbbi kerülne ki győztesen. Ezzel 1:1. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz szmissz #23 üzenetére

    Ez nem általános. A multiplatform címeket úgy tervezik, hogy a lehető legtöbb költséget megosszák a fejlesztés során. Ez vonatkozik az optimalizálásra is. Éppen ezért azon a gépen néz majd ki jobban a játék, amelyikre több pénzt költöttek. Ennyire egyszerű. A konzol igazi erejét az exkluzív címek mutatják. Ott elég megemlíteni a Grand Turismo 4-et, és rögtön nem kérdés, hogy Xbox vagy PS2.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz szmissz #30 üzenetére

    A GT4 olyan technológiát használ, ami meg sem nyikkant volna Xboxon. Nem volt eléggé programozható a GeForce 3 az SM 1.3-mal. Ezen semmilyen élsimítás vagy anizó nem segít. Ez az amiért egyedi hardvereket kérnek a konzolgyártók. Nem 2-3, hanem 6-8 évre terveznek. Az Xboxot ezért kellett leváltani. Nem voltak beletervezve az extra évek. Szimplán PC volt módosított szoftveres körítéssel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz szmissz #34 üzenetére

    Magyarul nem készítették fel a gépet egy 6-8 éves életciklusra. Bírta a tervezett 2-3 évet és vége. De ez is volt a célja. Az Xbox 360 már egyedi dizájn volt, a tapasztalatok alapján kialakítva.

    A GT4 túl komplikált volt. Amikor az első Xbox készült, akkor a GPU-kban nagyon alap szinten volt programozható az árnyalás. Ehhez képest a PS2 EE processzorával ez jobb volt, mert a hardver nem szabott korlátokat.
    Az MSG2-ből készült PC-s port, amihez átírták a motort. Mivel az Xbox egy PC volt, így csak a grafikai minőséget kellett átszabni, és kész is. A GT4 sokkal nehezebb volt, mert sosem készült PC-s port.

    (#35) HaZsolt: Aki God Of War, Uncharted, Grand Turismo és egyéb nagy Sony címekkel szeretne játszani. Ez a piac sosem a hardverről szólt, hanem a tartalomról.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Loha #40 üzenetére

    Ezeknél a játékoknál az lenne a meglepő, ha nem futtatná. Én nem olyan programokra gondoltam, melyeknek a grafikus motorjának alapjait 2003 körül írták. Azért azóta majdnem eltelt tíz év, ami sok idő. A modernebb renderekhez a G70 hozzá sem szagol. Nem véletlen, hogy a PS3 fejlesztéseknél az a legfőbb kérdés, hogy mit csináljon a GPU helyett a Cell, mert az RSX sok dologban nagyon gyenge.
    Ha a mai IGP-kkel hasonlítod össze, akkor ezt egy 18 wattos Brazos megcsinálja. Lehet, hogy gyorsabban. Azért a 7900 GTX fölött eljárt az idő PC-s viszonylatban. Viszont arra tökéletes, hogy szemléltesse, hogy ami PC-n kevés, az a PS3-on nem biztos, hogy az. Ezért felesleges attól megijedni, hogy APU lesz az új konzolokban. Ez így is 10x-es előrelépést jelent. Annak pedig a PC-s gamer bázis kifejezetten örülhet, ha nem nő a konzoloknak a processzor oldaláról a teljesítménye. Az végleg kivágna egy hatalmas szakadékot a PC és a konzol között, és nem a PC javára. Szerencsére úgy néz ki, hogy ez nem történik majd meg. Az API-nál még mindig ott lesz a konzoloknál egy 4x-es előny, de az kontrollálhatónak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Loha #49 üzenetére

    Alapvető tévedéseket olvasok tőled, talán azért nem érted, amit írok. Sajnos általános, hogy az emberek tudatába bele van égve, hogy a konzol az DX9, így ma már el sem próbálom magyarázni, hogy a konzolokon nem PC-s API, és PC-s szoftverkörnyezet fut. De ettől még ez így van. Az Xbox 360 API-ja sok szempontból még a DX 11-enél is többet tud, de ez normális. Ezért nem szabad a PC-t a konzollal hasonlítani, mert az API-t teljesen más szempontok szerint tervezik. A konzolon csak egy hardver van, szóval jóval egyszerűbb a rajzolási parancsokat kezelni. Ezért van, hogy a konzolokon 60 fps-t is el tudsz érni 20000 rajzolási paranccsal. PC-n ilyen sebesség mellett 5000-hez is vért kell izzadni Ez hatalmas szakadék és nem a PC javára. Ezért lenne jó, ha a processzor oldaláról nem nőne az új generációs konzolok teljesítménye, mert 40000 rajzolási paranccsal teljesen felborulna a piac. A PC-n ezt nem lehet hozni, mivel az API-val rengeteg hardvert kell általánosan lekezelni.

    A PC malmára nem sok dolog hajtja a vizet. Se üzleti, se technikai oldalon nincs lényeges előnye. Az egyetlen dolog, amiben a PC jobb az a GPU-k nyers throughput sebessége fill-rate mellett, vagy számítási teljesítményben. Ezzel lehetségesek az olyan effektek, mint a VPL-GI, ami például konzolon sosem lesz egy elterjedt dolog olyan minőségben, mint PC-n, lásd Dirt Showdown. Ezek adják a PC-k előnyét, de más szempontok szerint inkább hátrányok kerülnek elő. Persze ha maradnak a procisebességgel a jelenlegi szinten, akkor a szakadék nem fog nőni, és az API különbségeit ma is kezelni tudjuk. Az APU-kkal persze kiemelt szerepet kapnak az IGP-k, mivel a konzolok erre át fogják rakni a rendezést és a kivágást. Esetleg a fizika, AI és hang számítását is, vagy a tartalomkikódolást. Ez majd a PC-re is hatással lesz, de mivel PC-n is vannak APU-k, így ez megoldható dolog a teljesítmény oldaláról.

    A konzolon sokkal nagyobb előnyöket is ki tudnak hozni. Nem véletlen, hogy a God of War 3 jobban néz ki, mint a legtöbb PC-s játék. Sokat számít, hogy mennyire vékony az API, és fix a hardver. Ez a multiplatform címeknél annyira nem látszik meg, de az exkluzívoknál nagyon érződik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák