Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    A cikk megfogalmazása érdekes ill. téves. Mert ugye nem attól felsőkategóriás valami, mert lehet DJ-zésre is használni.
    Van az otthoni zenehallgatás és van a lemezlovas szakma, mind a kettő terület más igényeket szül és mindkét területen van alsó-közép-felső kategóra ha éppen kategorizálni akarunk.

    A hangtechnikai, de főleg a szórakoztató-elektronikai termékek specifikációja általában hazugság, direkt félrevezető, üres marketing. Kellő óvatossággal kell kezelnünk a gyártó termékfényező állításait.
    A legtöbb cég hasonló nagyságrendet költ marketingre, mint termékfejlesztésre, tehát gondolhatjuk, hogy már a színválasztásban komoly pszichológia van... bizonyos életérzés felkínálása, bizonyos célközönségnek.

    Ha valaki otthonra (zenehallgatáshoz, játékhoz, filmhez) vagy otthoni környezetű zenei ill. hangstúdióba keres jó ár/érték arányú fejhallgatót, akkor pl. a félig nyitott Beyerdynamic DT 880 Pro ajánlott.

    Aki dolgozott lemezlovasként vagy csak kipróbálta a feelinget, az tudja, hogy a DJ fejhallgatónak nem kell 20kHz-nél magasabb átviteli küszöb, stúdió-minőség vagy közel lineáris átvitel... egy közepes minőség kell, erős basszussal és komoly strapabírás minden szempontból, ne legyen extrém impedanciája és lehessen cserélni az alkatrészeit! Ebbe benne van, hogy ne essen szét az erőteljesebb mozgatásoktól, viselje a 6-7 órás izzadást, a kábel is bírja a nyúzást stb.
    Ezek a szempontok, nem az, hogy dizájnos piros meg 40kHz. :-D A 6Hz meg fizikai képtelenség, ezeket csak csalással (a formai kialakításban felharmonikusokkal, bizonyos interferenciás kiemelésekkel) tudja produkálni, vagyis olyan érzetet kelt(ene ha hallanánk a 6Hz-et, de a 20Hz esetén is így áll a dolog), mintha... az ezt szemléltető grafikonok is eszerint tévednek.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • tecsu

    addikt

    válasz hugi0 #34 üzenetére

    A mérésnek akkor lenne komoly értelme, ha mikrofonnal mérve ellenőriznéd a fejhallgatót, amit előtte vagy utána használtál ehhez a "méréshez". Mint említettem, a felharmonikusok és alharmonikusok becsaphatnak és be is csapnak. Nem csak egy erősítónek vagy a hangszórónak van THD-ja, hanem minden elemnek, vagyis a rendszer összességét kell nézni, ami már elág komoly torzítást, zajt és egyéb hibát produkál.

    Ja most látom, ez egy kamu grafikon a basszus beállításához vagy talán a mikrofonnal mért adat? Az már ok, de figyelni kell a FFT felbontására is, mert a túl elnagyolt grafikon nem rajzolja ki a lényeges, de vékony tüskéket.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák