Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz Dtomka #5 üzenetére

    "Hány éve is várunk már 1 normális DX12 játékra? 4-5-6?"

    Még 4 se mivel 2014-06-19-én jött ki az elsö Windows 10 verzió és ez még csak a technical preview volt. ;]

  • quarros

    tag

    válasz berVi #33 üzenetére

    "Valoban, hogy is fogjuk megerni a holnapot, elkepzelni nem tudom :O"

    Simán :D

    De viccet félretéve a tendencia ijesztő. Mert kedvenc cégünk folyamatosan, lassan, inkrementálisan egyre több és több dologban dönt helyetted a számitógépedről, és ennek a hatalomnak az egyik alapköve az hogy meggyözi a piacot arról hogy az ő exkluziv megoldásait használják a nyilt megoldásokkal szemben. (És manapság már azt sem mondhatjuk hogy az alternativák annyival rosszabbak lennének technológiailag pl: Vulkan)

  • quarros

    tag

    válasz Dtomka #34 üzenetére

    Elsőre levágtam. Csak a labda túl magas volt, és nem birtam magammal :DDD
    Bocsi ;)

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz Dtomka #43 üzenetére

    "Mára már minden adott és még mindig csak 1-1 játék támogatja..."

    Remélem ez még hosszú ideig így is marad (bár a cikk alapján ez eléggé esélytelen) mert ha nem akkor szamolhatunk azzal hogy amikor kijonne a DX13 akkor majd a microsoft esetleg megpróbálkozhat a következő lépcsövel: hogy UWP exkluzívá teszi. ;]

  • quarros

    tag

    válasz Bandi995 #74 üzenetére

    "Az az érdekes, hogy Isten ellen valónak van sokak által titulálva ez az egyébként marhajó és modern OS, mert valaki egyszer valaki fülébe súgta, hogy kémkedik a win10, mintha (ahogy itt mások is leírták rám reagálva a kommentben) a win 7 nem lett volna telemetriával teleszőve.."

    Ehm. Igen most már a Win7 is tele van szőve telemetriával. De ez korábban nem volt így. Ez a Win10 meglehetősen hűvös fogadtatása miatti hozadék, ahol a Microsoft úgy döntött hogy: Nem adjátok az adataitokat az ingyen kínált operációs-rendszerért? Na ezt baxhatjátok mert mi csak azért is letoljuk a torkotokon. Ti használtok alkalmazásboltokat rajunk kívül? Majd a jövőben nem fogtok mert a mi UWP megoldásunk majd minden felett uralkodni fog és ezért alantas eszközöket is hajlandóak vagyunk bevetni. A fentebb említettek biztosan elhangzottak az általad "autoritásfétisisztások" -nak nevezett emberek szájából. Hogy igazuk van vagy sem azt mindenkinek saját belátása szerint kell eldöntenie.

    Ami az igazi probléma szerintem az az hogy a Microsoft nem volt hajlandó arra hogy beárazza az adataink értékét nekünk vagy akár saját magának. Mert ha ezt megtette volna és kiadott volna egy Win10 variánst telemetria nélkül dupla áron akkor senki sem mondhatná, hogy meg akarnak minket erőszakolni mindegy, hogy mit mondunk. Onnantól már csak árazás miatt vitatkozhatnának ezek az emberek.

    De mind addig amíg olyan eszközöket vetnek be az upgrade érdekeben, mint amit most velem csinálnak, addig nem csodálkozhatnak, ha az emberek nem tapsikolnak helyeslően.

    Én történetem:
    Megjelenés után kb fél évvel csináltam egy upgradet az egyik gépemen és használtam rajta egy ideig próbaképpen. Nem volt rossz de úgy éreztem, hogy még nem érett meg a cserére a dolog, majd egy év múlva újra próba. Ezért vissza raktam az eredeti Windows 7-et, ami szépen fel is ment, updatelt, használtam egy ideig (pár hét vagy hónap nem emlékszem már), majd rövidesen a "Windows is not genuine" fogadott. Ekkor megakadtam hogy: Ugyan ez már de mégis hogy? De nem volt időm akkor a Microsoftal vitázni hetekig, ezért vettem gyorsan egy licencet egy nagyobb eBay shopból. Ezzel ment is egy ideig, majd egy év pár hónap után megint ugyan ez. Az eBay shop-nak írtam, hogy biztos nem időkorlátos licencet küldtek-e és megerősítettek hogy igen, de azért adtak egy másikat. Aztán ennél a licencnél is ugyanaz történt csak később. Ekkor fogtam magam és próbáltam másik hivatalos licencet venni, mert hátha az eBay shop hazudik és időkorlátos licencek voltak még is. Ezt megvettem és ennél is ugyanaz történt. Itt már egyszerűen nem tudtam, hogy mit csináljak de még utolsó próbálkozásként megpróbáltam csak simán újratelepíteni a legutolsó kulccsal, és csodák csodája működött! Eredetinek érzékelte és a Windows update hibátlanul működött. Azóta folyamatosan ugyan azt a legutolsó licencet használom csak ez azzal jár hogy 4-8 havonta újra kell telepítenem a gépet attól függően, hogy mikor dobja be a licenc problémát. Én megértem, hogy a masszívan gyűjtött adatok korát éljük és nem akarnak lemaradni. Én használom a gmail-t is a privát webhostingom mellett, úgyhogy nem érzem magam a privacy csillogó páncélú bajnokának. De ilyen alantas módszerekkel kikényszeríteni a váltást nem tartom fair-nek, mert ez előrevetíti azt hogy későbbiekben sem lesznek őszinték/becsületesek.

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz Plasticbomb #76 üzenetére

    "Erdekes tortenet, nekem ilyen tapasztalatom nem volt"

    Nekem is csak azokkal a gépekkel ahol volt fent Win10 előzőleg, de ez volt az egyedüli gép ahol kitartottam Win7 mellet. Család többi tagjainak a gépei amit megcsináltam hibátlanul üzemelnek mind a mai napig, de azokon a gépeken egyszer sem volt fent Win10, ahol meg 10 lett ott továbbra is vígan megy.

    "microfos support mit mondott erre? Jelentetted nekik?"

    Az első ebay-es licencnél próbálkoztam de sehova sem jutottam vele mint a megakadt lemez ismételgették, hogy nem tudnak segíteni mert ez a kulcs nem érvényes és vegyem fel a kapcsolatot az eladóval. utána nem próbálkoztam mert felesleges szájtépésnek nem láttam értelmét.

    "En meg meg a megjelenes elotti previeweket is hajlamos vagyok a gepemen hasznalni mint fo rendszer, legtobbszor max kisebb gondokkal talalkoztam.. Ez mar Xp-Vista idoktol igy van nalam"

    Erről már leszoktam. Amióta produktivitás fontosabbá vált a gépemen (Inventor, 3DSX, Solidworks, stb). Egyébként ez a húzásuk volt az ami végkép eltökélt abban hogy a továbbiakban a Win virtualizáltan lesz a gépemen a következő cserénél, csak találnom kell végre egy jó platformot hozzá megfizethető áron mert azok a threadripperek amiket látok, még mindig PCIE busz hibákat dobnak Linux alatt ami nem túl szerencsés vga passtrough-hoz a 2700X meg nem tudom hogy elég-e.

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz Plasticbomb #79 üzenetére

    "Mire nem tudod, hogy eleg-e a 8/16 2700x?"

    A terv az az hogy Linuxot használnák a gépre mint fő rendszer és a munka dolgokat ami tervezés, szimuláció azt a linuxon futtatott vmware-es virtuális Windowson és egy másik virtuális Windows a játékoknak gpu passtough-val egyszerre csak egy virtuális gép futna, de nem akarok olyanba bele futni hogy egy sok alkatrészes CAD-es (Inventor) tervezés forgatásoknál beakadjon (egy 3dConnexion Space Pilot Pro-t használok és a gyors folyamatos alkatrész forgatás alapkövetelmény). A mostani erre használt laptopomnál előfordul néha egy egy ilyen akadás (ami nem tudom hogy csak thermal throtling, vagy ott van a teljesítményének a vége) egy i7-2820QM proci van benne egy Quadro 2000M-el egyetemben.

    Azt sem tudom, hogy az általam használt Inventor mennyire van inkább single threadre kihegyezve ezért bizonytalan vagyok. Mert ha a 8 magból 4-et dedikálok a Virtuális gépnek akkor a CPU normál multi threaded teljesítményét kb felezem plusz a virtualizációs teljesítményvesztés, és bár az (már ha hihetünk a passmark eredményeknek) még úgy is több mint a laptopom i7-es procijának a teljesítménye ez nem garantálja a sikert.

    De még az kérdés, hogy mivel most még egy régebbi Inventort használok ugyan. De eljöhet az idő, hogy fejlesztenem kell hamarosan (vagy áthelyezni a workflow-t Solidworks-re ami rengeteg idő), és figyelembe véve, hogy az újabb Autodesk verziók általában mindig erőforrás igényesebbek, ezért ezért hezitálok.

    A Threadripper esetén biztos voltam benne hogy a teljesítmény több mint elegendő arra amit felsoroltam, de az is lehet hogy egy 2700X bőven megteszi. Egy ideje már gondolkozom a 2700 vagy 2700X vásárlásán csak a megfelelő memória választás dilije kicsit megakasztott mert nem igazodtam ki a mostani DDR4 káoszban Az alaplap gyártók QVL listáján általában vagy nem beszerezhető vagy nagyon drága és túl nagyméretű modulok vannak 16GB elegendö nekem most amig az árak így az egekben vannak.

    Szóval a helyzet kissé problémás vagy én én gyártom magamnak a problémát azzal hogy túldimenzionálom. :D

    "mit hasznalsz most?
    Mondjuk nem emlekszem pontosan, de am4 procikhoz mar, mintha win7 amugy sem lenne kompatibilis alapbol, vagy ez csak valami terv volt?"
    "

    Az asztali gépem amit fejlesztenék még mindig egy ősrégi Core 2-es alaplapban X5470 Xeon egy GTX 960 -as karival, a laptop egy W520 Thinkpad, és a terv az lenne, hogy a munka jellegű dolgokat és a játékot az új asztali gépen végezzem, és a laptop csak backupként funkcionáljon.

    "Mondjuk install utan, belakas utan, csinalj egy full bitbybit lemezkep mentest, hatha, amikor elszarodik,"

    Erre már gondoltam csak az említett eredetiség dilik miatt nem mertem megcsinálni nehogy aztán amiatt bannolja a key-t. Az asztali gépen meg már úgy is csak játszom, webezek, filmezek szóval nem vesz el annyi időt az újrarakása (Win install, Driver install, GoG Galaxy, Battle net aztán had szóljon)

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz Plasticbomb #79 üzenetére

    "de am4 procikhoz mar, mintha win7 amugy sem lenne kompatibilis alapbol, vagy ez csak valami terv volt?"

    Jah erre nem válaszoltam. A mostani ryzen tudomásom szerint hibátlanul működik Windows 7-el csak kicsit körülményes feltelepíteni, de hivatalosan nincsen a támogatott operációs rendszerek listáján. Gondolom nem akarták kihúzni a gyufát a Microsoftnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák